Skocz do zawartości
fifci

Blue Screen w OCCT

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używany procesor i5 4460. Po wsadzilem go zamiast mojego i7 4790 żeby przetestować w OOCT ale po 2 minutach wyrzucało blue screena. Przywróciłem ustawienia biosu do ustawień fabrycznych, zainstalowałem świeży system na innym dysku ale nadal to samo. 2 minuty testu w OCCT, ekran zamarza i pokazuje się blue screen i komputer się restartuje.

 

Daję screen ułamek sekundy przed samoczynnym restartem PCta:

 

SCREEN

 

Ktoś ma pomył o co może chodzić? Dodam że zmieniając procesor musiałem praktycznie wyjąć całą płytę główną i wszystkie części.

 

EDYCJA

Przed chwilą wyjąłem ramy. Wsadziłem z powrotem. Włączyłem PCta i spróbowałem uruchomić OCCT. Po 20 sekundach wyskoczył nowy blue screen:

 

SCREEN2

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaka płyta główna? Trochę wygląda jak za niskie napięcia proc/ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI H97M-G43. Jeszcze przed chwilą wyjąłem baterię od płyty. Poczekam z 30 minut i ją na nowo wsadzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak coś to pokaż z hwinfo wszystkie napięcia min max, taktowania

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po wyjęciu baterii i jeszcze raz przywróceniu ustawień fabrycznych biosu wszystko wróciło do normy. Godzinny test OCCT nie pokazał błędów, ani nie wywalił blue screena. Jednak zdaje mi się, że już odkryłem przyczynę problemów. Mam w domu kilka procesorów z serii haswell, a dokładnie i7 4770, i7 4790, i5 4590, i5 4460. Na tej jednej konkretnej płycie głównej, czyli MSI H97M-G43 musiałem zrobić update biosu, aby móc używać i7 4790. Dotychczas wszystkim procesorom na wszystkich moich domowych PC-tach ustawiałem na sztywno tryb turbo-boost. Teraz widzę, że nieważne który procesor wsadzę do tej płyty, to jakakolwiek zmiana częstotliwości taktowania = zawieszenie komputera w OCCT i blue screeny. Update biosu musiało wprowadzić jakąś zmianę odnośnie uniemożliwienia zmiany napięć i taktowania. Po prostu muszę używać procesora na standardowych taktowaniach.

 

I widzę, że prawdopodobnie przez to update biosu strasznie wzrosły mi napięcia...

Tutaj akurat screen ze wsadzonego i5 4590:

 

https://i.imgur.com/0nxyReI.png

https://i.imgur.com/ykAzjV4.png

 

taki słaby procesor raczej nie powinien mieć aż 1.12 - 1.18V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spokojnie. Koło 1.2V mają najgorsze sztuki.

 

A przecież procki bez K nie są do podkręcania, więc sądziłem, że jak pisałeś że resetowałeś bios do domyślnych to nic nie ustawiałeś.

 

Choć VID masz 1.1 z hakiem. Da się na tej płycie manualnie ustawiać napięcia? Nie trzeba ruszać turbo, same napięcie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...