Skocz do zawartości
maaciejs

Laptop na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

ide na studia i zastanawiam sie co mi sie bardziej przyda tablet czy laptop/notebook/ultrabook (nie wiem czym sie one roznia).

 

Potrzebuje cos przenosnego(zeby zmiescilo sie do torby), ale wyswietlacz dosc spory (zeby cos bylo widac, nie jak na telefonie).

 

Musi byc szybki i w miare cichy, zeby nie przeszkadzal w nauce. Ma szybko oblugiwac programy typu word, power point, szybko odtwarzac filmy, animacje, prezentacje.

 

Wiecie po prostu dobry do pracy, nauki, zeby sie nie zacinal, bo mnie to bardzo denerwuje.

 

Cena po prostu by byla przystepna, co mozecie polecic bo roznych modeli jest multum i nie wiem zbytnio, w co celowac?

 

 

 

Dodam ze milobyloby poogladac czasem na nim rowniez filmy, youtube, twitcha w dobrej jakosci.

 

Liczę na szybką odpowiedz, dzieki "_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec, nie wiem, jakie ceny tutaj robia robote, chce miec spoko sprzet, ktory na troche starczy, zalozmy max 2,5 tysiaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop z procesorem i3, 8GB RAM, oraz dyskiem SSD 240GB to takie minimum pod Twoje potrzeby. Opcjonalnie możesz doinwestować do mobilnego laptopa 14" cali z procesorem cztero rdzeniowym, to strony internetowe będą otwierać się jeszcze szybciej niż z i3, ale to też kwestia czy wolisz tańszy laptop, bo zależy Ci na jak najniższej cenie, czy nie zależy Ci na oszczędności a wolisz szybszy laptop.

 

Acer Swift 3 i3-8130U/8GB/240/Win10 - 2149zł

Swift 3 to lekka w całości metalowa konstrukcja z matową matrycą o bardzo dobrych kolorach i dobrym czasem pracy na baterii. Swift 3 jest bardzo cichym laptopem.

 

ASUS VivoBook S430FA i5-8265U/8GB/256/Win10 - 2499zł

Nowy VivoBook jest dosyć dobrym wyborem w rozsądnej jak za te parametry cenie. Ma matrycę IPS 14" cali i jest dosyć smukły, oraz lekki. Polecam wersję z cztero rdzeniowym procesorem i5-8gen, 8GB RAM, oraz szybkim dyskiem SSD 256GB z postawionym systemem Windows.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 za 2599zł

Przekracza nieco budżet, ale jest tu 4-ro rdzeniowy procesor oraz całkiem duży i szybki dysk SSD na PCIe. Reszta specyfikacji jest taka sama jak w przypadku wersji z i3 (czyli m.in.podświetlana klawiatura, matowa matryca IPS, aluminiowa obudowa).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studia techniczne ? Jakaś informatyka ? Jeśli tak to bardzo często dostaniesz od uczelni system Windows i wtedy można nieco zaoszczędzić kupując modele które takiego nie posiadają w cenie. Daj znać, chyba że już kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studia techniczne ? Jakaś informatyka ? Jeśli tak to bardzo często dostaniesz od uczelni system Windows i wtedy można nieco zaoszczędzić kupując modele które takiego nie posiadają w cenie. Daj znać, chyba że już kupiłeś.

nie jeszcze nie kupilem, sa to studia medyczne, ale mysle nad zakupem laptopa bez oprogramowania, bo mam na stronie innej to oprogramowanie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...