Skocz do zawartości
Corbi95

Zestaw gry z używek około 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam cel.... złożenie zestawu do gier z używanych części. Gry to głównie cs, wot, więc nie tak na maksa wymagające. Ale ma być bardziej przyszłościowy, gdyby kiedyś była zmiana na lepszy procesor. Zestaw nie ma być do podkręcania. W przyszłości 9 generacja i7 jak będzie potrzeba.

-Gtx 1060 6GB- od około 600zł jakiś Palit się trafi (może być?)

-ASRock Z390 Pro4 lub Phantom- od około 500zł w góre (tylko to do podkręcenia, a gdy nie chce kręcić, da rade coś fajnego wyhaczyć?)

-i3-8100- od około 350zł, w przyszłośći 9 generacja

-RAM DDR4 G.Skill Ripjaws 4 3000 Mhz 8GB CL 15- niecałe 200zł, w przyszłości druga kość 8GB

-SilentiumPC Vero L2 500W- lekko ponad 100zł

-SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black- 150zł nowa

-Toshiba Performance 1 TB 3,5"- 180zł nowa

 

Wychodzi niecałe 2100zł. Co o tym sądzicie? Główny problem mam z płytą główną, czuje że mógłbym trochę zaoszczędzić, tylko nie wiem jaka powinna być, żeby potem ogarnęła lepszy procek, może nawet i9.

Edytowane przez Corbi95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj po taniości płyty H310 / B360 i wrzuć sobie od razu i5 9400f - https://allegro.pl/oferta/intel-core-i5-9400f-2-9ghz-box-bx80684i59400f-8497583018

 

Zanim zacznie ci brakować mocy CPU to i tak sprzedasz tę płytę w cholerę z niewielką stratą i kupisz coś z nowszych generacji jak wyjdą.

 

Z resztą dobrze kombinujesz ale brakuje mi tu dysku SSD, wziąłbym zamiast HDD a HDD sobie dokupisz. Takiego PNY CS900 480GB masz za 2 stówki więc praktycznie w cenie HDD 1TB.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod proste gry zestaw ok, i9 i tak tam nie posadzić bo ci sekcje ugotuje. Za 2100zl można złożyć z nowych części Ryzen 2600 plus rx570 4GB lub nawet rx580 8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz monitor i w jakiej rozdzielczości grasz? Jak 1080 to lepszym zakupem będzie coś na ryż 2600 i jakaś fajna płyta pod 3xxx,a za dwa lata wsadzisz takiego 3800 i zniwu będziesz miał przyrost mocy. A intel jak zwykle olewa stare platformy...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego SSD, który podałeś, będzie on widocznie szybszy od HDD? Też nie chce taniego gówna kupić, żeby działało tak samo, dlatego pytam bo średnio się znam, ale zamysł mi się podoba ;-) I dzięki za propozycje płyty. Procesor.... też chyba się skusze, nie duża różnica w cenie.

rx580 8GB z tego co widziałem na yt w grach ma takie same lub słabsze wyniki w grach. Rzadko kiedy miał więcej FPS.

Monitor będę chciał iiyama G-master G2530HSU Black Hawk 24.5 cala, ale tutaj osobny budżet, dlatego nie podawałem.

Rozdzielczość zależna od gry, w Wot full HD, a w cs niższa bo pasują mi szersze postaci, łatwiej mi się gra.

Z tą płytą pod Ryzena, chodzi o to, że nie będę musiał jej wymieniać, tak jak w przypadku przesiadki w Intelu z tej I5-9400f na I9-... tak? Bo z tego co wiem, Intel na tu i teraz jest lepszy wydajnościowo pod gry, dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś, szczególnie w WOT i CS, i5 9400f da ci wyraźnie lepsze wyniki od Ryzena 5 2600. W innych grach (głównie nowe tytuły AAA) po podkręceniu Ryzena różnica się zmniejsza lub zaciera, ale akurat CS i WOT lubią bardzo wydajność jednowątkową, gdzie i5 wypada dużo lepiej. Dopiero Ryzen 5 3600 zyskuje przewage nad i5, no ale to 9 stówek za CPU.

 

Co do Ryzena - no jak weźmiesz teraz jakąs lepszą płytę (np. MSI B450 Gaming Plus MAX za ~ 450 zł), to w przyszłości możesz zrobić przesiadkę na np. Ryzen 7 3700X.

 

 

Niemniej, moim zdaniem przy twoim ograniczonym budżecie i pod te gry to lepiej wziąć tego i5 i tanią płytę, i po prostu za 3-4 lata (czy kiedy tam przestanie wystarczać i5) sprzedać to w cholerę. Wtedy pewnie obecne Ryzeny już nie będą tak ciekawe by robić przesiadkę.

 

Co do SSD - praktycznie każdy SSD (pomijając największy szmelc) jest szybszy od nawet najszybszych HDD. Chodzi o czasy dostępu które są na SSD duuuużo mniejsze. TEn PNY co podałem jest ok, wiadomo że są lepsze SSD, ale przy budżecie 2K nie ma co wybrzydzać - względem HDD i tak masz niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...