Forum PCLab.pl: Asus Prime x470 Pro - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Asus Prime x470 Pro Co sądzicie o tej płycie głównej?

#1 Użytkownik jest niedostępny   Igorius 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 22:11

Co sądzicie o płycie głównej ASUS PRIME X470-PRO.
Czy warto zastosować ją jako kręgosłup zestawu, którego mózgiem będzie procesor AMD Ryzen 5 3600?

Ten post był edytowany przez Igorius dnia: 17 Wrzesień 2019 - 22:11

#2 Użytkownik jest dostępny   Dirian 

• xyz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 22:30

Generalnie dobra płyta, ale pod Ryzena 5 3600 najlepiej brać MSI B450 Gaming Plus MAX / Tomahawk MAX - najmniej problemowe płyty pod te procki.

#3 Użytkownik jest niedostępny   kamil093c 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 22:33

Spoko płyta, ale zależy w jakiej cenie. Jak w okolicach 700 PLN, to jest kompletnie nieopłacalna - już lepiej dołożyć do x570.

A najlepiej znaleźć coś tańszego na b450.

Ten post był edytowany przez kamil093c dnia: 17 Wrzesień 2019 - 22:34

#4 Użytkownik jest niedostępny   Jenot 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 04:47

Nie mam z tą płytą żadnych problemów. Zalety: USB 3.1gen2 (z tyłu plus header na płycie do obudowy), 2xM.2 (PCIE gen3 x4 i gen3 x2) niekolidujące z SATA, dobre audio, w miarę szybko wydawane biosy, 32MB kości bios. Wady - brak czujnika temperatury przy VRM, tylko 3 gniazda chassis_fan, słaby radiator na VRM (ja mam noctuę i wentylator wyciągający powietrze z budy naprzeciwko sekcji zasilania więc problemów z temperaturami nie mam). Jak dobra cena to bierz.

Ten post był edytowany przez Jenot dnia: 18 Wrzesień 2019 - 04:48

#5 Użytkownik jest niedostępny   Igorius 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 18:12

Dziękuję wszystkim za porady. :thumbup:

Wymienione przez was płyty od MSI nie wyglądają źle ale osobiście mam taki jakiś dystans do tej firmy z powodów powszechnie omawianych problemów z płytami B450, w szczególności z biosem oraz sekcją zasilania. Płyta Asusa, którą wymieniłem na samym początku, bardzo fajna i polecana na zagranicznych serwisach... do poprzedniej generacji Ryzenów. Do obecnej, po aktualizacji biosu, też będzie się świetnie nadawać, czuję to nie tylko w kościach. Biorąc jednak wszystko na spokojnie pomyślałem, że nie będę eksperymentował i zamówiłem... płytę MSI :lol2: Nie, nie żadną z wymienianych przez was, w sumie fajnych, ale taką w pełni READY FOR x570 czyli MSI X570-A PRO, najtańszą chyba sensowną pod Ryzena 3gen. Przeważyła cena a także... zintegrowana z ta płytą karta dźwiękowa. Dotąd używałem SB Audigy 4, z którego jestem bardzo zadowolony, niestety na starym PCI. Po przeszukaniu najpopularniejszego serwisu aukcyjnego stwierdzam, że nie ma nic godnego uwagi w niedużych pieniądzach a dźwiękówki za 200zł (lub więcej) nie będę kupował. Może postąpiłem źle, nie wiem. Wiem, że starą dźwiękówkę wsadzę do rezerwowego zestawu (kupiłem nawet w Chinach taki kabelek do podłączenia panelu przedniego obudowy) a mój główny będzie się opierał właśnie o MSI X570-A PRO . Tak, wiem, PCIe 4.0 niepotrzebne i nic nie daje, sekcja zasilania taka sobie, złącz USB na tylnym panelu mogłoby być więcej, brak wyświetlacza kodów post itp itd etc i w ogóle przepłaciłem bo B450 wystarczy w zupełności. Ale... No właśnie ;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :cool:

Także ten, że tego, temat można zamknąć.

Ten post był edytowany przez Igorius dnia: 18 Wrzesień 2019 - 18:22

Strona 1 z 1