Skocz do zawartości
Igorius

Asus Prime x470 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o płycie głównej ASUS PRIME X470-PRO.

Czy warto zastosować ją jako kręgosłup zestawu, którego mózgiem będzie procesor AMD Ryzen 5 3600?

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dobra płyta, ale pod Ryzena 5 3600 najlepiej brać MSI B450 Gaming Plus MAX / Tomahawk MAX - najmniej problemowe płyty pod te procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko płyta, ale zależy w jakiej cenie. Jak w okolicach 700 PLN, to jest kompletnie nieopłacalna - już lepiej dołożyć do x570.

 

A najlepiej znaleźć coś tańszego na b450.

Edytowane przez kamil093c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z tą płytą żadnych problemów. Zalety: USB 3.1gen2 (z tyłu plus header na płycie do obudowy), 2xM.2 (PCIE gen3 x4 i gen3 x2) niekolidujące z SATA, dobre audio, w miarę szybko wydawane biosy, 32MB kości bios. Wady - brak czujnika temperatury przy VRM, tylko 3 gniazda chassis_fan, słaby radiator na VRM (ja mam noctuę i wentylator wyciągający powietrze z budy naprzeciwko sekcji zasilania więc problemów z temperaturami nie mam). Jak dobra cena to bierz.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. :thumbup:

 

Wymienione przez was płyty od MSI nie wyglądają źle ale osobiście mam taki jakiś dystans do tej firmy z powodów powszechnie omawianych problemów z płytami B450, w szczególności z biosem oraz sekcją zasilania. Płyta Asusa, którą wymieniłem na samym początku, bardzo fajna i polecana na zagranicznych serwisach... do poprzedniej generacji Ryzenów. Do obecnej, po aktualizacji biosu, też będzie się świetnie nadawać, czuję to nie tylko w kościach. Biorąc jednak wszystko na spokojnie pomyślałem, że nie będę eksperymentował i zamówiłem... płytę MSI :lol2: Nie, nie żadną z wymienianych przez was, w sumie fajnych, ale taką w pełni READY FOR x570 czyli MSI X570-A PRO, najtańszą chyba sensowną pod Ryzena 3gen. Przeważyła cena a także... zintegrowana z ta płytą karta dźwiękowa. Dotąd używałem SB Audigy 4, z którego jestem bardzo zadowolony, niestety na starym PCI. Po przeszukaniu najpopularniejszego serwisu aukcyjnego stwierdzam, że nie ma nic godnego uwagi w niedużych pieniądzach a dźwiękówki za 200zł (lub więcej) nie będę kupował. Może postąpiłem źle, nie wiem. Wiem, że starą dźwiękówkę wsadzę do rezerwowego zestawu (kupiłem nawet w Chinach taki kabelek do podłączenia panelu przedniego obudowy) a mój główny będzie się opierał właśnie o MSI X570-A PRO . Tak, wiem, PCIe 4.0 niepotrzebne i nic nie daje, sekcja zasilania taka sobie, złącz USB na tylnym panelu mogłoby być więcej, brak wyświetlacza kodów post itp itd etc i w ogóle przepłaciłem bo B450 wystarczy w zupełności. Ale... No właśnie ;)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :cool:

 

Także ten, że tego, temat można zamknąć.

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...