Skocz do zawartości
Egzystencja

Porządny router do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

Poszukuję routera, który będzie służył przez dłuższy czas i będzie porządnym produktem. Zależy mi przede wszystkim, aby prędkości w sieci lokalnej były dobre tj.

 

  • aby łącze było stabilne i szybkie, ponieważ chcę korzystać w sieci lokalnej z ekranu zdalnego (na PC chciałbym odpalić serwer np. NoMachine), aby łączyć się do niego z dwóch różnych laptopów (oczywiście przez kabel),
  • aby oferował Wi-Fi,
  • aby bez problemu można było komunikować się z dyskiem sieciowym (który planuję podpiąć właśnie pod router, choć to już sprawa drugorzędna dla mnie).

Na dodatek już od kilku lat mam mobilny internet (Orange) i obstawiam, że w najbliższym czasie raczej się to nie zmieni. Jako router z powodzeniem wykorzystuję obecnie Samsunga S5. Niestety obecnie jestem w miejscu, gdzie ciężko o dobry sygnał (pomimo tego, że jest to Wrocław) i zastanawiam się czy nie warto zainwestować w router z miejscem na kartę sim. Czy dodanie jakieś dodatkowej anteny do routera w takiej sytuacji faktycznie mogą pomóc (w porównaniu do wspomnianej wcześniej S5) czy to raczej sztuka dla sztuki?

 

Nie ukrywam, że cena w tytule to dla mnie maksimum. Jeśli jednak znalazłoby się coś wartego uwagi o stówkę niżej to jeszcze lepiej ;)

 

Dziękuję serdecznie za wszystkie wskazówki i pomoc przy wyborze routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Huawei B525 jest to bardzo dobry router, LTE cta6, WiFi, LAN-1Gbit, Dwa pasma łączności na raz. Anteny ma bardzo wydajne co pozwala na utrzymanie dobrego zasięgu sieci operatora jak i WiFi na 5Ghz :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wyżej napisano zacząłbym od zakupu B525 od Orange lub Play - powinno się udać go wyrwać do max. 300zł (250zł też jest realne)- sprawdziłbym jakie będą osiągane na nim prędkości- jeżeli okaże się że są niezadowalające, to wówczas dokupiłbym zewnętrzną antenę, ale wtedy trzeba znać i inne paramtery. W B525 można wymuszać pasma za pomocą aplikacji HManager.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie B525 to dobry sprzet.

Uzywałem okolo 9 miesiecy na necie od PLAY na karte. Ciągle go mam ;]

Do nadajnika okolo 1,3km Router na parapecie i okolo 80mb szło wiadomo zalezy od obciazenia nadajnika. nie raz bylo ponad 100mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję za udzielone informacje. Kupiłem Huawei B525 :)

 

Daj znać czy nastąpiła poprawa jeżeli chodzi o szybkość internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy nastąpiła poprawa jeżeli chodzi o szybkość internetu.

 

Zdecydowanie nastąpiła poprawa w porównaniu do internetu odbieranego przez Galaxy S5 czy S7, jakoś od 2 do 3 razy (zależy chociażby od pory dnia). Wymuszenie pasma to jest zdecydowanie to.

 

Nadziałem się natomiast na jedną rzecz, router mam od T-mobile, który blokuje fabrycznie porty USB (po co?). Istnieje możliwość wgrania modu (z tego, co mi wiadomo), ale nie planuję. Na razie mi wystarcza. Jeszcze raz dziękuję serdecznie za pomoc.

 

edit: gdzie kupowałeś?

 

Na allegro

Edytowane przez Egzystencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...