Skocz do zawartości
Tak o

Rust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś grał tutaj w rusta i orientuje się co i jak. Posiadam kartę gtx 1060 6gb, procesor i5 4460 i 8gb ramu ddr3 1600, na wiekszych mapach w grze rust jak gram na najwyzszych detalach przykładowo mam 40+ fps, ale są takie male scinki czasami i po czasie mimo tych 40+ fpsów zwyczajnie wywala mi grę do pulpitu, jak gram w rusta to uzycie ramu to jakies 92 - 96%, czy dolozenie dodatkowego 8gb ramu zalatwiloby sprawe?' gra przestalaby scinac tymi momentami i przestaloby mnie z niej wywalać? A i jestem tez ciekawy czy ten ram sam w sobie moze mi zwiekszyc troche klatki, z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W minimalnych wymaganiach Rust ma 10GB RAM, więc tak, masz za mało.

 

Klatki poprawiłoby gdybyś wymienił je na 2400Mhz CL10 lub 9. Oczywiście 2x8 byś miał Dual Channel, a nie single.

 

Tę kość sprzedać najlepiej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W minimalnych wymaganiach Rust ma 10GB RAM, więc tak, masz za mało.

 

Klatki poprawiłoby gdybyś wymienił je na 2400Mhz CL10 lub 9. Oczywiście 2x8 byś miał Dual Channel, a nie single.

 

Tę kość sprzedać najlepiej.

 

Powiedz mi jeszcze czy jestem w stanie sprawdzić chwilowo czy 16gb daje rade i czy nie wywala mnie z gry jesli pozycze 2x4gb ramu 1600 z innego komputera w moim domu, nie chodzi mi tyle o zwiększenie fpsów co o ustabilizowanie czy to zeby mi po prostu gry wtedy nie wywalało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak możesz przełożyć to przekładaj, tym bardziej jeśli mają te same taktowanie i CL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 8GB RAM na pewno trochę pomoże, ale Rust to gra, która jest w stanie zajechać każdego kompa i nadal ścinać. Grałem na 16GB RAM i 8GB VRAM i miałem ścinki. Próbowałem na 32GB RAM i 11GB VRAM i nadal miałem ścinki. Chyba że się coś zmieniło odkąd przestałem w to grać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 8GB RAM na pewno trochę pomoże, ale Rust to gra, która jest w stanie zajechać każdego kompa i nadal ścinać. Grałem na 16GB RAM i 8GB VRAM i miałem ścinki. Próbowałem na 32GB RAM i 11GB VRAM i nadal miałem ścinki. Chyba że się coś zmieniło odkąd przestałem w to grać. ;)

 

Sprawdzilem i powiem ze z 16gb ramu gra chodzi duzo lepiej, nie ma mikroscinek i nie wywala z gry, no ale teraz pytanie czy do tego 8gb dokupić jeszcze 2x4 czy lepiej drugą 8 nie mam pojecia jak to dziala tak do konca i jakby nie wiem co chodziloby lepiej 2x8 czy 2x4 +8 mialem okazje testowal wlasnie 2x4 + 8 i bylo duzo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepiej parzyste. 2x4 + 2x4 albo 2x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej parzyste. 2x4 + 2x4 albo 2x8.

 

Czyli 2x8 powinno chodzic lepiej niz 2x4 i z osobna ta 8 tak?

Jaka jest w tym tak wlasciwie róznica?

Edytowane przez RaSiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczytaj sobie o Dual Channel. W skrócie 2x szybsza transmisja danych. Jak nie masz parzyście to kanał 2x4 pracuje osobno i 8gb osobno, więc jest wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...