Skocz do zawartości
tomek105

Czy msi B450 Gaming Plus/Tomahawk starczy do 3700x

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie, wiem już z innych tematów, że B450 Gaming Plus/Tomahawk starczą do 3700x, ale co jakbym chciał robić oc? Nowy cooler załatwiłby sprawę i czy czasem nie będą się grzały sekcje zasilania, obudowę mam średnio przewiewną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą radę... Weź pod uwagę że najtańsza X570 od MSI ma gorszą sekcję od tych płyt co wymieniłeś i sam sobie odpowiedz.

 

Kupisz dobre chłodzenie na CPU + nawiew w z przodu budy i będzie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak już chcesz brać płytę z chipsetem B450 to kupuj wersję MAX, bo wersje zwykłe mają problem z biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź, na razie czekam na jakieś promki może bo potrzebuje jeszcze właśnie tego ryzena 3700x z płytą i 16 gb ramu. 5700 już kupiona

Edytowane przez tomek105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żaden max. Bierz Bazooka Plus zwykłe i ciesz się 3700X. On ma tylko 65 TDP, tj ryzen 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden max. Bierz Bazooka Plus zwykłe i ciesz się 3700X. On ma tylko 65 TDP, tj ryzen 3600.

 

Ale wersja MAX od zwykłej różni się tym że ma pojemniejszą kość biosu, więc wszystko się tam mieści. Zwykła wersja ma za to bios mocno okrojony.

 

Dodatkowo skoro autor się zdecydował kupić grafikę Radeon 5700 to może lepiej coś kupić na chipsecie X570. w końcu będzie miał PCI-Express 4.0 i karta na pewno będzie działała wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bios jest okrojony jedynie z wyglądu i możliwości zapisywania na nim profili o/c. Nie ma innych różnic... a i cena właśnie. Gdyby były po starej cenie to rozumiem, a tak to bezsens. Zresztą z Tomahawkami jest najwięcej problemów.

 

A co do pci-e 4.0 nic ono nie daje póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są już jakieś przesłanki o lepszej wydajności na tym nowym pci-e 4.0? Jednak sporo trzeba dopłacić do x570 i tak średnio jestem skłonny, dopłacać tylko do tego. Lepszej dźwiękówki ani nic mi nie potrzeba, mam zewnętrzny wzmacniacz audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No nie, zresztą 3.0 względem 2.0 też to czasem różnica 1 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To biorę któreś z tej 2 co podałem, a jak coś większego się będzie działo to teraz płytę wcale nie tak trudno zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chcesz problem bierz Tomahawki i Gamingi co ludzie mają z nimi najwięcej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich problemów? Kupie Maxa to nawet nie musze biosa aktualizować, chyba że coś innego się w nich wali. Czytałem, że nie są jakieś awaryjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo skoro autor się zdecydował kupić grafikę Radeon 5700 to może lepiej coś kupić na chipsecie X570. w końcu będzie miał PCI-Express 4.0 i karta na pewno będzie działała wydajniej.

No no, marketing widzę działa powiem Ci.

 

Prawda jest taka że obecnie pcie 4.0 nie daje praktycznie nic nawet przy 2080ti. Być może da coś przy 3080ti. Ale tego jeszcze nie wiemy. Pcie 4.0 ma jako taki sens dla tych którzy przez bardzo długi czas nie mają zamiaru zmieniać platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakich problemów? Kupie Maxa to nawet nie musze biosa aktualizować, chyba że coś innego się w nich wali. Czytałem, że nie są jakieś awaryjne

 

Ale droższe. A biosy mają takie same jak MAX. I też często mają problemy takie same jak bez Max. To żadna zmiana, a koszt.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam według ciebie kupić? Skoro i maxy i zwykłe wersje, które już nie tak łatwo dostać są złe. Msi mają chyba najdroższe wersje b450 i ponoć najlepsze.

 

Aa dobra, tą Bazooka Plus pisałeś wyżej.

 

Na morele jest w outlecie 3700x, cholera kusi. W sumie są 2 tygodnie na zwrot :D

Edytowane przez tomek105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tu na forum co najmniej 2 osoby, które powiedzą Ci, że MSI Gaming Plus czy to MAX czy nie to dobry wybór - ja i @Reddzik.

Ktoś jeszcze miał tutaj Gaming Plus zwykłego i nie narzekał ale nie zapamiętałem nicka.

Osobiście posiadam wersję MAX i nie mam żadnych problemów. Kolega @Wpotrzebie2017 za bardzo nagina rzeczywistość z tymi "problemami" w MSI B450 Gaming Plus.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie naginam, reddit czytam, tam jest dużo więcej przypadków niż tutaj. Sam się zastanawiam nad wymianą mojej Pro na Bazookę Plus.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gaming Plus i nie mogę narzekać, ba nie mam prawa, tzn nie ma potrzeby bo działa. Postuje, jedynie miałem 2 razy problem po wyciągnięciu z gniazdka jak była burza, to 1 uruchomienie kompa nie zaskoczyło, ale ponowna próba zaskoczyła(wyciągałem kilka razy i te 2 próby były tylko nie udane). Komp mam od premiery Ryzena 3000, wtedy kupiłem też B450 Gaming Plus, to mój 1szy Ryzen.

Problemy z WHEA usunął bios 1A, pewnie wcześniejszy również, ale ja trzymałem się biosu v18 bo dobrze działało.

 

Ba procek boostuje do 4.2ghz w grach, napięcie jest przyzwoite nie wskakuje na chore wartości 1.4v+, jedynie co widzę to jak teraz gram w FarCry 5 i New Dawn, gdzie proc dobija do 1.4v ale zapewne wina, że gra korzysta z małej ilości rdzeni, normalnie to mam w grach BF, AC ok 1.36v

 

Ktoś jeszcze ma płytę Gaming Plus i też nie narzeka, bodajże Kamil piszę z pamięci, trzeba by sprawdzić nick w odpowiednim temacie, ale dawno nie pisał.

 

 

Też czytam reddit, na przykład tutaj wystarczy wejść, też tam pisałem posty odnośnie mojej płyty:

https://www.reddit.com/r/MSI_Gaming/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem chyba gdzieś testy, gdzie mierzyli laserowym czujnikiem ciepła temperatury poszczególnych obszarów i Gaming Plus Max miał wyraźne lepsze niż reszta, a zaraz na nim Tomahawk i A pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chętnie zobaczyłbym taki test. Ja mówię o opiniach ludzi i ich własnych testach. Np w grach Bazooka Plus na VRM jak ma 40C to jest dobrze. Wg mnie to jest zima... u mnie tak z 60C.

 

Np błędy

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczyłbym taki test. Ja mówię o opiniach ludzi i ich własnych testach. Np w grach Bazooka Plus na VRM jak ma 40C to jest dobrze. Wg mnie to jest zima... u mnie tak z 60C.

 

Np błędy

40st na VRM podczas obciążenia na ryzen 3600, dobre :thumbup:

Powyżej chłopaki piszą Ci, że mają te płyty i wszystko jest ok, a ty nadal swoje, że czytałeś w necie. Weź się ogarnij.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niech ryzykują, ich sprawa :)

 

A co do VR MOS to w grach (np 30-40% obciążenia) temperatura do 50C nie jest niczym dziwnym, jeśli niektóre X570 mają pod Prime do 70C. Kwestia chłodzenia VRM i dobrze zapodawanych napięć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytałem w necie na reddit, to Gaming Plus nie miał tyle problemów co Tomahawk i inne płyty, ba nawet b450m Gaming Plus miewał problemy.

Nie którym na Tomahawku dobrze działał czy to 3600 czy 3700, inni mają cyrki i problemy, czasem albo może RAM niekompatybilne, albo coś innego powoduje takie cyrki. To jak loteria, ja być może wygrałem, bo nie mam problemów.

 

Jakbym miał komuś polecić płytę to bym polecił to co działa, więc B450 Gaming Plus czy to w wersji MAX czy bez.

 

Co do VRM to u mnie zależnie od gry 40-57C z tego co widzę po screenach, najwięcej obciążenia w BF5, potem BF1. AC Origins, Odyssey tyle nie cisną co BF5.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak, Gaming też czytam ma mniej problemów, niż Tomahawk, ale nie wiem czy czasem nie jest też droższy niż Bazooka Plus.

 

A Ty to i tak masz ewenement :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ewenement? :Up_to_s:

 

Z tego co widziałem, to Bazooka miewa też spore problemy, z najnowszych:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...