Forum PCLab.pl: Jak podłączyć TV, jaki kabel - głupie pytania laika - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jak podłączyć TV, jaki kabel - głupie pytania laika Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   kicekpoland 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 14:58

Siemka, mam bardzo głupie pytanie. Wprowadziłem się do mieszkania, widzę, że jest gniazdko do TV. Załatwiłem jakiś TV niestety nie wiem kompletnie jakim dokładnie kablem i które złącza podłączyć. Będę bardzo wdzięczny za pomoc :) Wrzucam zdjęcie gniazdka, i złączy od TV:

TV

Dodaj obrazek

Gniazdko

Dodaj obrazek

#2 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 15:48

Ale jakie źródło sygnału będzie miał ten TV? (kablówka, jakaś platforma cyfrowa, czy zwykła naziemna TV).

1. tu nie wiem

2. Kablem HDMI łączysz TV z dekoderem, antene wsadzasz do gniazda w dekoderze. Tak jest w CP, na tej drugiej platformie chyba dochodzą jakieś kombinacje z podłączeniem jeszcze internetu.

3. Kabel antenowy wtykasz do gniazda z napisem Antenna. Zorientuj się czy TV ma MPEG 4, bo może się okazać, że będziesz potrzebował dekodera.

Ten post był edytowany przez Flik dnia: 18 Wrzesień 2019 - 15:49

#3 Użytkownik jest niedostępny   kicekpoland 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 15:51

Zobacz postFlik, o 18 Wrzesień 2019 - 16:48, napisał(a):

Ale jakie źródło sygnału będzie miał ten TV? (kablówka, jakaś platforma cyfrowa, czy zwykła naziemna TV).

1. tu nie wiem

2. Kablem HDMI łączysz TV z dekoderem, antene wsadzasz do gniazda w dekoderze. Tak jest w CP, na tej drugiej platformie chyba dochodzą jakieś kombinacje z podłączeniem jeszcze internetu.

3. Kabel antenowy wtykasz do gniazda z napisem Antenna. Zorientuj się czy TV ma MPEG 4, bo może się okazać, że będziesz potrzebował dekodera.

Hej, dzięki za odpowiedź. Chodzi mi o zwykłe TV, by złapać TVP1, TVP2, polsat itp. Nie mam żadnego dostawcy jak NC, UPC czy Orange. Używam tylko Netflix to wiadomo po WIFI sobie odpalam, ale chciałem też te podstawowe teraz złapać jak TVP1 it.

#4 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 16:00

To, że są 3 gniazdka nie oznacza, że któreś z nich w ogóle działa :)
Jak pójdziesz do dowolnego marketu budowlanego i pokażesz zdjęcia, to dobiorą kabel i końcówki (nawet kilka). Same końcówki można samodzielnie na kabel założyć a narzędzia wymagane do tego to zwykły nóż kuchenny.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 16:06

Czyli naziemna. No to punkt 3 z mojego posta. Tylko zorientuj się co do tego MPEG 4. Co to za TV?

Strona 1 z 1