Skocz do zawartości
Tonek

Wybór nowego telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Z racji tego że mój aktualny telefon zakończył swój żywot to oczywistym jest że szukam nowego. Kompletnie nie wiem co wybrać. Zależy mi na tym żeby telefon był długo wspierany. Ma być na lata. Początkowo wybór padł na Mi 9T PRO ze względu na jakość/cena i brak notcha. Teraz zastanawiam się czy nie warto dołożyć do OnePlus 7/OP 7 PRO. Ktoś doradzi? Może jakieś inne propozycje w tym budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rogiem jest premier oneplus 7t ktory bedzie zdecydowanie ciekawszy niz obecny op7, jesli mozesz poczekaj

dalej mi 9t pro tez jest bardzo spoko

 

dlugosc wsparcie to domena oneplusow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata i xiaomi? Nie...

OP będzie miodzio. Asus też długo wspiera słuchawki. No i pixel oczywiście.

Zobacz zenfone 6. Ma być na lata? Będzie. Bateria potężna, świetne aparaty, itp. Będzie git.

 

Czemu Asus? Bo mam zenfone 3 i zenfone 4 aktualnie. Stare a zapitalaja jak trzeba a Zenek 4 nawet aparat ma wręcz wybitny jak na swoją aktualna cenę 700zl.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata i xiaomi? Nie...

OP będzie miodzio. Asus też długo wspiera słuchawki. No i pixel oczywiście.

Zobacz zenfone 6. Ma być na lata? Będzie. Bateria potężna, świetne aparaty, itp. Będzie git.

 

Czemu Asus? Bo mam zenfone 3 i zenfone 4 aktualnie. Stare a zapitalaja jak trzeba a Zenek 4 nawet aparat ma wręcz wybitny jak na swoją aktualna cenę 700zl.

 

Statystycznie Asusy padają tak często jak xiaomi a jeśli chodzi o wsparcie softu to jest na podobnym poziomie. Xiaomi przecież bardzo często aktualizuje swoje telefony i raczej pod tym względem to nie można narzekać . Gorzej u nich jest z niektórymi problemami w oprogramowaniu , do teraz nie naprawili znikających powiadomień z paska u góry. Ale generalnie MIUI ma mase fajnych rozwiązań chociaż ja preferuje czystego Androida.

 

Oneplus 7 super telefon , warty uwagi , ale osobiście tak ja pisał Petru skierowałbym tez wzrok ku Asus Zenfone 6 gdyż w swojej cenie jest wybitny pod względem wydajności , aparatu , bateriii, nawet soft dopracowali i jest ptraktycznie jak czysty android :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Asus ze swoim serwisem nie gwarantuje tego że telefon wytrzyma lata ?

 

Petru. Poczytaj proszę o błędach logicznych. To że Tobie dwa telefony działają jak należy, nie znaczy że każdemu będą. To że raz się przewrócisz gdy będziesz miał na sobie niebieską czapkę, nie znaczy że zawsze będziesz się w niej przewracać.

 

W internetowym sklepie Huaweia jest Huawei Mate 20 pro za 1500zł. Aktualnie chyba najlepszy stosunek ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważałbym z zakupem huawei , nie bez powodu promocje. Ostania aktualizacja do EMUI 9.1 na jakiś czas wielu osoba zablokowała możliwość korzystania z NFC gdyż stracił certyfikacje. Co prawda po tygodniu chyba Huawei wypościł fixa i już działa , ale jest to zastanawiające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że nie dadzą możliwości odblokowania bootloadera jak zrobiłaby każda pro konsumencka firma. Oczywiście nie mają nic do ukrycia, a soft jest nieskalany i czysty ale nawet w obecnej sytuacji nie zamierzają dać możliwości odblokowania choćby po to aby gearbeast sprzedawał telefony z GMS na partycji systemowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie ugnal jak petla bedzie im sie na szyi zaciskala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Mate 20 pro a nie p20... Za 1500zl w oficjalnym sklepie...

Brałbym. Walić aktualizacje. Toż to aktualnie jeden z najlepszych telefonów na rynku. Za 1/2 swojej ceny.

 

Akurat Asus ze swoim serwisem nie gwarantuje tego że telefon wytrzyma lata ��

 

Petru. Poczytaj proszę o błędach logicznych. To że Tobie dwa telefony działają jak należy, nie znaczy że każdemu będą. To że raz się przewrócisz gdy będziesz miał na sobie niebieską czapkę, nie znaczy że zawsze będziesz się w niej przewracać.

 

W internetowym sklepie Huaweia jest Huawei Mate 20 pro za 1500zł. Aktualnie chyba najlepszy stosunek ceny do jakości.

 

Nie chodzi o to, że się nie popsuło coś, ale o to, że telefony sprzed kilku lat działają tak, jak trzeba, robią zdjęcia co najmniej tak samo dobre (Zenek 4 swietny na pie), dźwiękiem nie ustępują a 4 przewyższa aktualne średniej klasy modele. I kosztują śmieszne pieniądze.

 

Pokaz mi xiaomi, które potrafią to samo i nie były to flagowe modele, chociaż sądzę że te flagowe sprzed dwóch lat to co najwyżej w antutu będą lepsze.

 

Mówimy o telefonie na lata. Zamieniłem świetnego u11 na zenfone 4. Uwierz, niewiele mu ustępuje a aparat cyka lepsze foto w nocy ;) dla mnie jest to telefon na lata, bo po kilku latach od premiery wciąż są bdb.

Dlatego uważam, że zenfone 6 jest właśnie tym telefonem, bo patrząc z perspektywy czasu za te kilka lat wciąż będzie oferował naprawdę wiele.

A nie xiaomi.

 

Edit

I chyba kiedyś Cię już prosiłem, że jeśli chcesz być traktowany przeze mnie poważnie to powstrzymaj się od używania takich emotek. Czuję się wtedy, jakbym rozmawiał z jakimś dzieckiem.

A jeśli nie prosiłem, to proszę Cię o to teraz.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???.

 

Mój nexus 5x dziś, 4 lata od premiery i 3 lata od kiedy go zakupiłem, robi lepsze zdkęcia niż mój obecny smartfon, działa tak samo dobrze(jedynie ramu brakuje), a po zainstalowaniu nowszego gcama cyka lepsze fotki niż dzisiejsze smartfony. To nie znaczy że poleciłbym go jako telefon na lata, gdyż wszyscy wiemy jak ten model się psuł. Awaryjność to czysta loteria. Nie ma co przesądzać o tym czy telefon jest na lata czy nie, na podstawie jednego egzemplarza(a tym bardziej przekreślać całą markę). Na świecie jest pełno ludzi posiadających stare xiaomi, lg, sony, asusy, samsungi, iphony. I wiesz co? Mówienie że któraś z tych marek jest na lata, bo jeden model wytrzymał komuś już 4, 5, 6, 7 lat i dalej działa, to nic innego jak błąd logiczny.

 

Asus Zenfone 6 będzie za kilka lat oferował dokładnie to samo co Xiaomi Mi9. A nie. Xiaomi będzie miało lepszej jakości ekran, czytnik w ekranie, teleobiektyw, aktualizacje miui, brak potencjalnego uszkodzenia obrotowego aparatu. Za parę stów mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???.

 

Mój nexus 5x dziś, 4 lata od premiery i 3 lata od kiedy go zakupiłem, robi lepsze zdkęcia niż mój obecny smartfon, działa tak samo dobrze(jedynie ramu brakuje), a po zainstalowaniu nowszego gcama cyka lepsze fotki niż dzisiejsze smartfony. To nie znaczy że poleciłbym go jako telefon na lata, gdyż wszyscy wiemy jak ten model się psuł. Awaryjność to czysta loteria. Nie ma co przesądzać o tym czy telefon jest na lata czy nie, na podstawie jednego egzemplarza(a tym bardziej przekreślać całą markę). Na świecie jest pełno ludzi posiadających stare xiaomi, lg, sony, asusy, samsungi, iphony. I wiesz co? Mówienie że któraś z tych marek jest na lata, bo jeden model wytrzymał komuś już 4, 5, 6, 7 lat i dalej działa, to nic innego jak błąd logiczny.

 

Asus Zenfone 6 będzie za kilka lat oferował dokładnie to samo co Xiaomi Mi9. A nie. Xiaomi będzie miało lepszej jakości ekran, czytnik w ekranie, teleobiektyw, aktualizacje miui, brak potencjalnego uszkodzenia obrotowego aparatu. Za parę stów mniej.

 

Zaraz Ci Petru napisze : " i wypalonego Amoleda " :E

 

Xiaomi 2-3 lata temu a teraz to spora różnica . Mocno podnieśli jakość swoich produktów. Tak samo było z Huawei .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przecież, ale nie licz na to, że zwracając się w ten sposób do mnie będę Cię wtedy traktował poważnie. Przecież to napisałem. Problemy ze zrozumieniem tekstu?

 

W normalnym życiu do ludzi przed czterdziestka zwracasz się jak do kolegow spod bloku czy tam ze szkoły? Na zasadzie "słuchaj ziomuś"?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata? Tylko iPhone. Teraz stanieją niższe modele po premierze 11.

 

5S otrzymywał aktualizacje przez 6 lat. Na ostatniej aktualizacji śmiga jak złoto, a to tylko dwu-rdzeniówka 1.3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w szufladzie Xiaomi i od czasu do czasu go wyjmuje. To długie wsparcie to mit. Telefony nie dostają regularnych aktualizacji zabezpieczeń i nawet flagowce mogą liczyć na tylko jedną wersję nowego Androida. Aktualizowana jest nakładka ale stare telefony dostają tylko część nowych funkcji, a zmienia się ui i drobiazgi choć faktycznie wersja MIUI jest ciągle aktualna jednak to nie to samo. Nie uważam żeby aktualizacje były ważną kartą przetargową ale też nie lubię zakłamanej rzeczywistości. Nawet Samsung daje dwie nowe wersje Androida i co miesięczne aktualizacje zabezpieczeń co daje 3 lata pewnego prawdziwego wsparcia. W s8+ są dostępne wszystkie możliwe do zrealizowania funkcje jakie są dostępne na S10 plus, niczego nie pominięto, wszystko co się dało zaimplementowano. Jeszcze lepsze aktualizacje zapewnia Nokia i Sony.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przecież, ale nie licz na to, że zwracając się w ten sposób do mnie będę Cię wtedy traktował poważnie. Przecież to napisałem. Problemy ze zrozumieniem tekstu?

 

W normalnym życiu do ludzi przed czterdziestka zwracasz się jak do kolegow spod bloku czy tam ze szkoły? Na zasadzie "słuchaj ziomuś"?

 

No widzisz tylko że w prawdziwym życiu jestem w stanie ocenić wiek rozmówcy na innej podstawie niż jego wypowiedziach. Mógłbym uznać że masz 13 lat i zwracać się do Ciebie "słuchaj młody", ale nie chcę tego robić, bo może akurat masz więcej lat. Problem jednak polega na tym, że emotikony to całkiem inna bajka i łączysz dwie różne rzeczy ?

 

Aktualizacja na xiaomi wyglądają tak:

-pierwsza połowa roku- aktualizacja Androida wprowadzjąca nowy numerek w ustawieniach i może jakieś pojedyńcze funkcje

-druga połowa roku- aktualizacja miui wprowadzająca nowe funkcje, wygląd itp.

 

Aktualizacje zabezpieczeń faktycznie nie wpadają zbyt często na starszych urządzeniach. Mi to nie przeszkadza, ale rozumiem że dla kogoś może to być ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przyznam że jak miałem jakiś czas huawei to aktualizacje zabepieczen dostawałem praktycznie co miesiąc . Na xiaomi rzeczywiście sa rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mam xiaomi w rodzinie, gdzie ogarniam na nim wszystko bo to mamy słuchawka, huaweiów w domu mam dwa. Mate 10 lite i p7.

Może nie są to flagowce ale jedne z najpopularniejszych modeli w swoim czasie. ;)

 

Jongover, nie patrzyłes kiedy konto zakładałem? Musiałbym mieć wtedy 2 lata.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mam xiaomi w rodzinie, gdzie ogarniam na nim wszystko bo to mamy słuchawka, huaweiów w domu mam dwa. Mate 10 lite i p7.

Może nie są to flagowce ale jedne z najpopularniejszych modeli w swoim czasie. ;)

 

Jongover, nie patrzyłes kiedy konto zakładałem? Musiałbym mieć wtedy 2 lata.

 

o shit własnie mi uświadomiłeś że mam już ponad 14 lat konto na pclab :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to sie nazywa przywiazanie do portalu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale ciągle nie jestem pewny co wybrać. Szczerze przyznam że telefony bez notcha z wysuwanym aparatem mnie urzekły ale teraz jest mi to obojętne :lol2: . Po dalszym rozejrzeniu się na rynku wybrałem takie opcje.

 

Biore teraz Oneplus 7 (8/256)

albo

czekam na nowe Oneplusy i dopiero wtedy, o ile choć troche stanieje, kupuję OP 7 PRO albo OP 7T (8/128?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7t bedzie mial aparaty z op7 + 90 hz ekran, bedzie mial lezke ale akurat mi to nie przeszkadza, sam posiadam op5t ktory mial jeszcze pelne linie u gory i na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7t bedzie mial aparaty z op7 + 90 hz ekran, bedzie mial lezke ale akurat mi to nie przeszkadza, sam posiadam op5t ktory mial jeszcze pelne linie u gory i na dole

 

A co z ceną? Aktualnie op7 dostane za trochę ponad 2000zł, jak op7t podskoczy do 3k to nie wiem czy będę na niego taki chętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby tak podskoczyl, celowalbym ponizej 2500 jako oficjalna polska dystrybucja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...