Skocz do zawartości
Seb85TG

Jaki komputer do wyposażenia biura/warsztatu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ok kilku dni mam nowo założona działalność gospodarcza jednoosobowa. Będę wyplatać bicze i sprzedawać przez internet. Praca jest czysta, więc obok mojego stanowiska pracy będę miał pod ręka dostęp do internetu. Moje pytanie jaki wybrać aby nie przepłacać, ale i też kupić właściwy na długie, długie lata.

 

Będę potrzebował do:

- internetu

- obrabiania zdjęć i filmów

- ogladania filmów z YT, opcjonalnie na dużym TV

- narzędzia biurowe

- komunikatory itp.

- opłacania podatków i ZUSu ;)

 

Posiadam Win7 oryginalny oczywiście, ale używam go w laptopie, czy mogę używać na drugim komputerze? Przepraszam za głupie pytanie, ale wolę się upewnić.

 

Monitor już posiadam, jest z tych nowszych i bardzo duży.

 

Możecie mi zaproponować sensowny komp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obróbka filmów to jakoś konkretnie i profesjonalnie? W jakich programach?

 

System musisz kupić nowy, laptopowa licencja jest konkretnie pod laptopa.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę wrzucać swoich stron, ale poniżej jest link do mojego instagrama. Zdjęcia tzw. nie fotoshopuję, robię odsiew tego co mam i przycinam. Zaś filmy też w prosty sposób robię nie korzystajac specjalnie z opcji. Poniżej link, a tam odnośnik do filmów na YT. Tak to u mnie wyglada - amatorka. Zreszta w warsztacie jestem w trakcie zakładania stanowiska do sesji zdjęciowych pod platformy sprzedaży. Będę pokazywać n sprzedaż to co mam bez manipulacji - efekty, filtry, kontrasty itp.

 

https://www.instagram.com/whip_sport.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do firmy pomyślałbym o jakimś gotowym sprzęcie typu:

 

https://www.x-kom.pl/p/446642-desktop-dell-vostro-3670-i5-8400-16gb-2401000-10pro.html

 

Core i5, 16 GB RAM, dysk SSD na system i programy, drugi HDD na dane. Do tego oryginalny Windows 10 Pro w komplecie.

 

 

Przy takich zastosowaniach masz sprzęt na długie lata.

 

Ewentualnie coś podobnego w mniejszej obudowie:

 

https://www.x-kom.pl/p/473455-desktop-dell-vostro-3470-i5-8400-16gb-2401tb-win10p.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Popełniłem bład i nie zapisałem dwóch ważnych rzeczy: mam już dwa zew. dyski twarde - następnego już nie chcę, wolę kasę gdzie indziej wtedy ulokować. Zostanę przy moim Win7 z którego jestem zadowolony - należę do starej generacji użytkowników którzy nie ogarniaja tych nowych Windowsów :/

 

Mógłbym zostać przy tej cenie, ale jeżeli jest opcja z niej zejść, to proszę o propozycje :)

 

Podsumowujać: Win7 i brak dysk zew. Myszkę i klawiaturę mogę sobie osobno dokupić jeżeli będzie potrzeba. Bez monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Windowsa 7 już dawno nie kupisz z oficjalnego źródła, poza tym Win 7 na początku 2020 roku straci jakiekolwiek wsparcie, więc używanie tego systemu do bankowości internetowej to wręcz proszenie się o kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wybór padł na pierwsza opcję (tyn większy). Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...