Skocz do zawartości
lukaszbiturbo

Nowy zestaw - odebrany jednak nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , za pośrednictwem porad w innych wątkach , postanowiłem zakupić zestaw z X-Kom o następujących parametrach :

 

Dysk SSD PNY 480GB 2,5" SATA SSD CS900 SSD7CS900-480-PB

Karta graficzna NVIDIA Zotac GeForce GTX 1660 Ti Gaming 6GB GDDR6

Procesor AMD Ryzen 5 2600

Monitor LED 24" Philips 243V7QSB/00 243V7QSB/00

Obudowa do komputera SilentiumPC Signum SG1M TG

Pamięć RAM DDR4 Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT

Płyta główna Socket AM4 MSI B450M PRO-VDH PLUS

Voucher AMD xb0x g4m3 p4ss P C bvndl3 3 m13si4c3

Zasilacz do komputera SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze SPC164

 

Problem polega na tym , że już od pierwszego uruchomienia a raczej jego braku mam problemu . Po pierwsze po podłączeniu monitora , i włączeniu komputera nic się nie dzieje , pojawia się komunikat "brak sygnału video " oraz brak połączenia d-sub" a następnie przejście w tryb uśpienia, monitor posiada tylko wyjścia d-sub i dvi a jedyne wejście w komputerze d-sab ( bo tylko taki kabel dostałem w zestawie) jest do płyty głównej. Kupiłem więc przejściówkę d-sab - hdmi i podpiołem do wejścia w karcie graficznej . Nadal nic .. ale po wciśnięciu magicznego przycisku na obudowie https://www.fotosik.pl/zdjecie/7f7e434f038311e2 ( nie wiem do czego służy , nie znam się ) monitor się włączył, zainstalowałem system , i wszytsko działało , zostawiłem włączony komputer na jakieś 3h i wyłączył się sam, po próbie właczenia nadal to samo , czyli brak sygnału video , połączenia d-sub itd . Po którymś restarcie z kolei , i wciskaniu tego małego włącznika na obudowie znowu zadziałało i piszę ten post.. Co może być przyczyną ? Komputer dostałem dzisiaj , usługę składania wykonał x-kom ...

Edytowane przez lukaszbiturbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest to przycisk reset, zobacz czy panel przedni jest dobrze podpięty, jak nie to popraw. Ewentualnie jak nie chcesz bawić się na własną rękę to reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-sub to antyczne złącze analogowe. Karty GeForce z serii 10xx nie obsługują sygnału analogowego, więc kabel d-sub nie będzie działał bez odpowiedniego adaptera. Pytanie więc jaka przejściówkę kupiłeś? Po drugie, monitor podłącza się do karty graficznej a nie do złącza z płyty głównej, w Twoim wypadku karta ma złącza HDMI, a HDMI jest zgodne z DVI. Proponuję więc zakupić kabel HDMI-DVI lub zwykły HDMI i przejściówkę na DVI i spróbować.

Weź tylko pod uwagę że występują dwie wersje DVI - DVI-I oraz DVI-D. Różnice łatwo znaleźć w sieci. Zidentyfikuj jaki typ ma monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem przejściówkę d-sub - HDMI , wyjąłem i włożyłem jeszcze baterię z płyty , i dzisiaj komputer odpala normalnie , już kilka razy bez problemowo . Wyjąłem także kartę graficzną i wpiąłem jeszcze raz. Powiedzcie , czy jest jakiś program lub gdzieś w ustawieniach systemu mogę odpalić monitor do kontrolowania temperatur oraz ich obciążenia ? System to Windows 10 Home , co polecacie zrobić po świeżo zainstalowanym systemie ? Oczywiście sterowniki karty graficznej i aktualizacje systemu już są , ale zastanwiam się czy coś jeszcze powinienem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio mając DVI w monitorze lecisz na dsub ? Nie szkoda oczu o jakości obrazu nie wspomnę. Wydaje te kilka zeta i nie żydź. Co chcesz obciążać i monitorować ? Do grafiki MSI afterburner, bo męczenia reszty np.occt

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio mając DVI w monitorze lecisz na dsub ? Nie szkoda oczu o jakości obrazu nie wspomnę. Wydaje te kilka zeta i nie żydź. Co chcesz obciążać i monitorować ? Do grafiki MSI afterburner, bo męczenia reszty np.occt

 

 

To nie jest kwestia pieniędzy, bardziej braku wiedzy . Do monitora dostałem tylko kabel d-sub więc do niego dokupiłem przejściówke na hdmi. Nie wiedziałem z DVI A d-sub to jakaś różnica. Gdyby monitor miał wejście hdmi to bym na pewno podłączyłem kablem hdmi . Czyli mówisz że jest znaczna różnica między d-sub A hdmi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , tak więc zakupiony kabel DVI/HDMI i działa za każdym razem . Trochę szkoda że w tym monitorze nie ma wyjścia HDMI . Tak więc w tym był problem , z drugiej strony "spec" z x-kom nic o tym nie powiedział , chodz podałem specyfikację i opisałem problem ...

 

Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia . Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...