Skocz do zawartości
dmu50

[Do 4000zł] 13 calowiec do nauki programowania i neta

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem małego, lekkiego laptopa

Ma on służyć głównie do:

- nauki programowania (python)

- prostej obróbki graficznej (jakiś gimp czy ps do prostych grafik na stronę)

- przeglądanie neta

- i ew. czasem obejrzenia filmów

 

Głównie zależy mi na:

- dobrej jakości obrazu (jak w Huawei matebook 13) może być FULL HD, ale żeby jakość obrazu była znacznie lepsza niż w laptopach do 2tyś

- długo trzymającej baterii (hp envy 13 chwali się do 14h, z testów wyczytałem, że 12h jest realne)

- braku ekranu dotykowego (jak dla mnie zbędny bajer)

- Podstawowe złącza USB-C, USB zwykłe, może jakieś HDMI

- cicha praca

- Cena max do 4tyś, chociaż wolałbym wyrobić się tak do 3700zł

 

 

Co byście mi polecili? Czy może pomyśleć nad jakimś 14calowcem ?

Edytowane przez dmu50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz budżet w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 720s-13 i5-8250U/8GB/256/Win10 Szary za 3299zł

Jeżeli nie będziesz potrzebował więcej jak 8GB ramu, to ten Lenovo powinien być odpowiedni. Ma całkiem niezłe podzespoły, jest cichy i chłodny, akumulator trzyma ~10h (w IDLE nawet 17h), a przy tym laptop jest nawet poniżej zakładanego budżetu. Waga 720s to tylko 1,14kg. Jest tu też podświetlana klawiatura.

 

Jeżeli chodzi o 14-sto calowce, to dobrym wyborem jest Asus Zenbook:

ASUS ZenBook UX433FA i5-8265U/8GB/512/Win10 za 3999zł 

Ma dobrą matową matrycę IPS, jest lekki (1,14kg), a czasy pracy na zasilaniu akumulatorowym również są b.dobre. W tym wypadku dostajesz jeszcze pojemny dysk SSD i aluminiową obudowę. Pamięć ram-podobnie jak w przypadku Lenovo jest jednak wlutowana.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- długo trzymającej baterii (hp envy 13 chwali się do 14h, z testów wyczytałem, że 12h jest realne)

 

Mam HP Envy 13 z i5-8250U i te 12h to żart producenta. Przy przygaszonej matrycy i normalnej pracy biurowej nie jestem w stanie przepracować nawet 6 godzin. To są realne czasy pracy laptopów, to co podaje producent to 10% jasności z wyłączonym WiFi i patrzenie na tapetę na pulpicie ;)

 

Do takich zastosowań jak podajesz świetny będzie zarówno wspomniany ZenBook ale też dużo tańszy Swift, który jest równie dobrze wykonany (z aluminium) . Oczywiście matryca to matowy IPS Full HD

 

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 - 2599 zł

 

Alternatywnie nieco droższy w wariancie z i5 ( taka sama wydajność, dopłata moim zdaniem niepotrzebna):

Acer Swift 3 i5-8265U/8GB/512/Win10 FHD IPS MX250 Blue - 2899 zł

 

Między 14 a 13,3 cala nie ma żadnej różnicy, natomiast przy 13,3 calach jest już to wszystko dosyć ciasno upakowane w środku i wydajność może na tym nieco ucierpieć.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z kartą graficzną zewnętrzną?

Nie grając, odczuję jakąkolwiek różnice?

 

 

Bo zastanawiam się nad lenovo ideapad 720s-13, oraz Acer swift 3 ten 14calowy, chociaż w tym drugim, gdzieś na xkom ktoś pisał, że klawiatura nie posiada podświetlenia.

 

 

mam jeszcze jedno pytanie, czy da radę podłączyć jednocześnie więcej niż 1 urządzenie do Bluetooth?

Chodzi mi przykładowo, o słuchawki, oraz myszkę (zwykłe bt, a nie bt na USB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z kartą graficzną zewnętrzną?

Nie grając, odczuję jakąkolwiek różnice?

 

 

Bo zastanawiam się nad lenovo ideapad 720s-13, oraz Acer swift 3 ten 14calowy, chociaż w tym drugim, gdzieś na xkom ktoś pisał, że klawiatura nie posiada podświetlenia.

 

 

mam jeszcze jedno pytanie, czy da radę podłączyć jednocześnie więcej niż 1 urządzenie do Bluetooth?

Chodzi mi przykładowo, o słuchawki, oraz myszkę (zwykłe bt, a nie bt na USB)

 

Nie odczujesz różnicy w codziennych zastosowaniach pomiędzy dedykowaną kartą, a tą zintegrowaną.Z tego co mi wiadomo to nie, trzeba by korzystać z myszy która nie łączy się po BT.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256/Win10 MX250 - 3799zł

W tym budżecie dobrym wyborem jest prestiżowy laptop MSI PS42. Wykonanie tego modelu to półka wysokiej klasy modeli takich jak MacBook, czy ZenBook. Matryca 14" IPS FullHD ma rewelacyjne kolory i wąskie ramki. Laptop jest lekki i w całości wykonany z metalu. Kultura pracy laptopa stoi na wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256/Win10 MX250 - 3799zł

W tym budżecie dobrym wyborem jest prestiżowy laptop MSI PS42. Wykonanie tego modelu to półka wysokiej klasy modeli takich jak MacBook, czy ZenBook. Matryca 14" IPS FullHD ma rewelacyjne kolory i wąskie ramki. Laptop jest lekki i w całości wykonany z metalu. Kultura pracy laptopa stoi na wysokim poziomie.

 

 

Ten MSI P42 jest nawet ciekawy, widzę też, że jest wersja bez systemu - i tak chcę wrzucić linuxa.

 

Na minut na pewno, że nie można ładować z USB-C :/

Muszę podejść do jakiegoś sklepu może będzie na wystawie to bym sobie najpierw poklikał ;)

 

A co do Vestro, jakoś sporo negatywnych opini na necie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D14 jest całkiem ok. Robi robotę wyglądem, bo jest trochę podobny do jabłka i tutaj zasługuje na ocenę 10/10. Kwestia ile pamięci RAM wykorzystujesz przy programowaniu. Warto, abyś sprawdził, ponieważ D14 RAM ma wlutowany. W MSI RAM można rozbudować. 13-sto calowa wersja MateBook-a z i5-8265u ma błyszczący ekran, więc do programowania to średnia opcja. D14 ma całkiem dobry ekran, ale nie jest to matryca MSI PS42, która ma znacznie wyższe pokrycie RGB wynoszące 88,9% sRGB i 63,8% Adobe RGB. To wynik porównywalny do flagowych modeli takich jak XPS 13, czy MateBook X Pro. D14 ma pokrycie wynoszące 60,9% dla sRGB i 42,2% dla Adobe RGB. Czy oznacza to, że matryca D14 jest zła. Nie jest bardzo dobra i niszczy konkurencję z podobnego przedziału cenowego rewelacyjnymi kolorami, natomiast PS42, to już sprzęt z wyższej półki godny grafika komputerowego. PS42 ma 2xUSB typu C.

 

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256 MX250 - 3499zł

MSI PS42 w wersji bez systemu jest o 300zł tańszy. Dopłata za system to +450. W wersji, co poleciłem system jest dodany za +300zł.

 

MSI PS42 Modern 8RC − mistrz wydajności wagi ultralekkiej

Link do testu wersji z kartą GTX1050 4GB, która bardziej grzeje od MX250 2GB, wiec wersja, którą poleciłem powinna być cichsza i chłodniejsza.

 

ASUS VivoBook S14 S430FN i5-8265U/12GB/256/Win10 - 2899zł

Z tańszych godny polecenia pod Twoje zastosowania jest też Asus VivoBook S430. Jest to zgrabny i elegancki laptop, który nawiązuje stylistycznie do droższej i lepiej wykonanej serii ZenBook.

 

W skład wyposażenia wchodzi procesor i5-8265u, który jest od Ryzena 5-2500u troszkę wydajniejszy, karta MX150, która jest poprzednim modelem MX250 o podobnej wydajności, 12GB RAM, oraz szybki dysk SSD M.2 PCIe 256GB z postawionym Windowsem.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...