Skocz do zawartości
FallenHavoc

i7-4790(k)/i7-4770(k)/i5-4690(k)

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ten silnik(CryEngine) ciśnie mocno CPU i na wykresach wychodzi to co wychodzi :E

 

Stary ryzen ma słabe pojedyncze rdzenie i wypada tak a nie inaczej.

 

Na temat, że 4/8 nic nie daje względem 4/4 to można było próbować dyskutować 3-4 lata temu, a i tak nawet wtedy były gry, które korzystały z dodatkowych wątków i 4/8 potrafiło się zauważalnie wybić. Dzisiaj to raczej wypada dyskutować co daje 6/12 czy 8/16 względem 4/8. A 4/4 zostawmy już w spokoju.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ramy, to też ile to daje zależy od gry, ale fakt faktem kiszenie proca na ramach 1600 trochę lipa. Te 2400 cl10 warto zdecydowanie mieć, bo jednak w niektórych grach tak jak pokazałeś na nagraniu różnice są wyraźne.

 

Chociaż pytanie... czy B85 w ogóle pozwoli na takie takty? Coś mi się nie wydaje. Przy G3220 nawet po włączeniu profilu xmp miałem 1333Mhz dla cruciali 1600 na msi h97i ac.

 

 

 

Kingdom Come to jakaś masakra jeśli chodzi o optymalizację :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wymieniłem 4590 na 4790k ze względu na zatykanie się proca w co mocniej "prockowych" grach typu Wiesiek 3 w miastach, Rust, Arma, etc. Poprawa była ogromna. Dodatkowe wątki i MHz robiły robotę i robią do dzisiaj. Nawet niedawny upgrade z 1070 na 1080 Ti nie zrobił żadnej szkody prockowi (gram w 1440p). Rzadko kiedy widzę, żeby w grach jego obciążenie było wyższe niż 50%.

 

Podsumowując: jeśli zakup nie ma być z założenia mocno tymczasowy, zdecydowanie polecam odżałować parę dodatkowych dukatów i kupić 4790k.

 

Efekt placebo :D Widzisz wzrost płynności i fpsów nawet w grach, które wcale nie wykorzystują i nie były pisane pod 8 wątków :lol2: Pokazje ci mniejsze obciążenie procesora, bo procesor jest widoczny dla sytemu jakby miał 8 rdzeni, a nie 4 rdzenie i 8 wątków. Dlatego masz zużycie na poziomie 50%. To cała filozofia. Tutaj widzę wszyscy naiwnie plecają te stare i7 z 4c/8t bo naoglądali się pseudo testów i myślą, że to naprawdę daje ogromny skok względem 4c/4t. I jeszcze to ciągłe wymianienie tej jednej z kilku gier, które w ogóle robią użytek z tych 8 wątków czyli wałkowanie cały czas "assasins creeda" i watch dogs. Potem ludzie kupują te stare i7 od sandy bridge, ivy bridge albo haswella i sobie wmawiają "oo, serio chyba jest jakiś skok wydajności" xD To jest właśnie ten ogromny skok wydajności po przejściu z i5 na stare i7

 

 

Najlepsze jest to, że mam nadal w domu i5 4590 i i7 4790. Widziałem jaka wielka jest to różnica. Mówiąc dosłownie jest to g*wno, a nie żaden znaczący wzrost fps. Ale tutaj i tak wiedzą lepiej :)

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmic tego trola, niech sobie dalej twki w swoim 4/4 :lol2:

 

lukadd juz wrzucil swoj test i kazdy kto zmienial i5 na i7 tak samo potwierdzi co sie dzieje w miescach procesorowych i to nie podlega dyskusji a jesli ktos twierdzi ze nie ma roznicy gdzie golym okiem jest przepasc w fps to wspolczuje :E

 

Jak on nie widzi roznicy miedzy i5 4590 a i7 4790 to naprawde jest to gruby troling a posilkowanie sie testami w wiekszosci grach siedzacych na gpu to juz totalny idotyzm. Zrob porzadne testy swoje to moze przejrzysz na oczy.

 

Autorze bierz i7-4770 i sie nawet nie zastanawiaj, podkrec ramy i bedzie spory boost.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt placebo :D Widzisz wzrost płynności i fpsów nawet w grach, które wcale nie wykorzystują i nie były pisane pod 8 wątków :lol2: Pokazje ci mniejsze obciążenie procesora, bo procesor jest widoczny dla sytemu jakby miał 8 rdzeni, a nie 4 rdzenie i 8 wątków. Dlatego masz zużycie na poziomie 50%. To cała filozofia. Tutaj widzę wszyscy naiwnie plecają te stare i7 z 4c/8t bo naoglądali się pseudo testów i myślą, że to naprawdę daje ogromny skok względem 4c/4t. I jeszcze to ciągłe wymianienie tej jednej z kilku gier, które w ogóle robią użytek z tych 8 wątków czyli wałkowanie cały czas "assasins creeda" i watch dogs. Potem ludzie kupują te stare i7 od sandy bridge, ivy bridge albo haswella i sobie wmawiają "oo, serio chyba jest jakiś skok wydajności" xD To jest właśnie ten ogromny skok wydajności po przejściu z i5 na stare i7

 

 

Najlepsze jest to, że mam nadal w domu i5 4590 i i7 4790. Widziałem jaka wielka jest to różnica. Mówiąc dosłownie jest to g*wno, a nie żaden znaczący wzrost fps. Ale tutaj i tak wiedzą lepiej :)

 

Bardzo ciekawie co prawisz.

 

Widocznie ja się nie znam i nie widziałem w realu że 3770k 4800mhz/5100mhz z ramem 2400cl9 16gb ładnie odstaje i zamiata wręcz np:4690k lub podobne i5.

 

Prawdą niepisaną jest"że 4/4 to dziś ni huhu,dodatkowo doładowany wolnym ramem 1600mhz cl9-10" lukadd pokazał ci swoje testy jak byk widać,jak jest.Mało tego gdybym nie miał wspomnianej jednostki to co wyżej ivy 4/8,czy wiele innych jednostek które się przewinęły u mnie w kompie jak np 4690k.To może po pijaku w twoje bajki bym uwierzył. A miałem,testowałem,oraz sam naocznie widziałem jak się sprawa ma,wiec proszę takich głupot nie walić na forum publicznym w necie bo szkoda prostować takie dyrdymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pclabie są testy wysoko taktowanych i3? nie ma! ani i3-8350K, ani i3-9350K a nawet i3-9100(F)!

jest tylko i3-8100 a nawet "2 rdzeniowy dinozaur" i3-7100 osiągał bazowe taktowanie 3.90 GHz

 

jedyne co na polskim necie znalazłem to x-kom ...

https://www.youtube.com/watch?v=meCT4MwOocI

https://www.youtube.com/watch?v=Nt3_2ExEZoA

 

6 rdzeni jest potrzebne gdzieś powyżej GTX 1070 (Ti?)

 

prawdziwym problemem i3-9100(F) jest cena Ryzena 5 1600 / 2600 ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmic tego trola, niech sobie dalej twki w swoim 4/4 :lol2:

 

lukadd juz wrzucil swoj test i kazdy kto zmienial i5 na i7 tak samo potwierdzi co sie dzieje w miescach procesorowych i to nie podlega dyskusji a jesli ktos twierdzi ze nie ma roznicy gdzie golym okiem jest przepasc w fps to wspolczuje :E

 

Co wrzucił? :) Wykresik .jpg ze sponsorowanego testu, gdzie testowane są intele z nowej architektury, a nie starej i wałkowanie w kółko assasins creeda i watchs dogs (o czym wspomniałem już wcześniej)? Nie rozśmieszaj mnie. Poza tym umiesz czytać? MAM w domu i5 4590 i i7 4790, więc gdzie ja ci "tkwię w 4/4"? Po prostu nie jestem debilem, żeby wmawiać sobie, jak to stary i7 dodał mi mocy w grach.

 

W ogóle rozwala mnie na łopatki tutejsza logika

 

Procesory XX już nie dają rady, bo w 1-2 grach i7 sprawdza się lepiej niż i5...

xD

Już nawet nie mam zamiaru odpowiadać na te głupoty. Żyjcie w swoim świecie iluzji, gdzie stary i5 to już be, ale stary i7 to już fajne i super, bo ma "8 wątków", które robią niewielką różnicę w kilku grach, a w reszcie nie ma żadnej różnicy między nim a starym i5. Właściwie różnica jest, bo masa starych gier sprawia jedynie dodatkowe problemy przy 8 wątkach w postaci mikroprzycięć :lol2:

 

Ten śmieszny hyper-threading w postaci 8 wątków do starych i7 to się nadaje do renderowania i konwertowania filmów, a nie do gier. Taka jest prawda. W sumie ciekawe dlaczego nikt nie wypowiadał się na temat wyższej wydajności gołych 6 rdzeni i wyłączeniu HT w nowych i7.

 

 

Bo tak się składa, że po wyłączeniu problematycznego HT i jechaniu na samych 6 rdzeniach uzyskuje się większą ilość fps.

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu SMT daje większego kopa w grach niż przy kodowaniu video szczerbaty.gif

 

Żyj dalej w przeświadczeniu, że SMT jest nieprzydatne zwłaszcza w grach. A jest na tyle przydatne, że 4/8 jest blisko 6/6.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach zmienię i5 4690k, na i7 4770, zrobię testy ale tylko w wbudowanych benchmarkach w AC, SOTR i Forzy4. A fifci pisze głupoty jak neomaki czy jak mu tam... Sugerując się tym typem z xkomu który wiadomo jaką kaszane z siebie zrobił...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach zmienię i5 4690k, na i7 4770, zrobię testy ale tylko w wbudowanych benchmarkach w AC, SOTR i Forzy4. A fifci pisze głupoty jak neomaki czy jak mu tam... Sugerując się tym typem z xkomu który wiadomo jaką kaszane z siebie zrobił...

 

Oprócz tego, że jesteś dzieckiem, które zakłada tematy z głupkowatymi pytaniami, na które zna odpowiedź przed założeniem tematu (szczegóły poniżej) i pyta, "czy coś kupić", mimo że i tak doskonale wie, że "i tak to kupi"

http://forum.pclab.pl/topic/1291343-Zmiana-i-4690k-na-4770-nonK/page__st__20

To jesteś dodatkowo upośledzony, nie umiesz czytać ze zrozumieniem, czy jedno i drugie? Gdzie ty tu widzisz, żebym wysłał jakikolwiek filmik do testu z "X-KOMU"? I co ty bredzisz o "sugerowaniu się czymś", skoro napisałem chyba z 5 razy, że mam oba procesory (i5 4590, i7 4790), dałem nawet zdjęcie jako dowód i piszę na podstawie własnych doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens zakupu 4790k czy innych starych złomów jest zerowy... W tej samej cenie jest ryzen 3600 z 6 rdzeniami. Będzie o wiele wydajniej.

Sprzedajecie swoją płytę, ram, procka, dorzucacie tyle ile byście dorzucili do 4790k i macie zupełnie nowy zestaw na ryzenie, z gwarancją a nie jakieś 5 letnie trupy.

Ogarnijcie się a nie polecacie 4 rdzeniowe, złomy wycenione na prawie 1000zl, przeciez to jest żałosne.

Wolałbym już ryzena 2600 niż te wasze super 4790k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens zakupu 4790k czy innych starych złomów jest zerowy... W tej samej cenie jest ryzen 3600 z 6 rdzeniami. Będzie o wiele wydajniej.

Sprzedajecie swoją płytę, ram, procka, dorzucacie tyle ile byście dorzucili do 4790k i macie zupełnie nowy zestaw na ryzenie, z gwarancją a nie jakieś 5 letnie trupy.

Ogarnijcie się a nie polecacie 4 rdzeniowe, złomy wycenione na prawie 1000zl, przeciez to jest żałosne.

Wolałbym już ryzena 2600 niż te wasze super 4790k

Kilka postów wyżej, dyskusja toczy się o i7 4770, z dopłatą ok 100 zł, więc te Twoje wywody, są jak krzyk dziecka z piaskownicy. Najpierw poczytaj, później się unoś. Nie miłego dnia.

 

Ktoś sprzeda swoją i5 4690k za 300 zł, a używki i7 z k są w granicach 700,więc skończ bredzić.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie widzi różnicy miedzy i5 4670k a i7 4790k to albo jest ślepy albo nigdy ich nie miał w rękach. Nie w każdej grze jest boost fps ale dość często i7 rozwiązuje problem z mikro przycięciami. Ale kto co lubi :E

Edytowane przez Omega93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej, dyskusja toczy się o i7 4770, z dopłatą ok 100 zł, więc te Twoje wywody, są jak krzyk dziecka z piaskownicy. Najpierw poczytaj, później się unoś. Nie miłego dnia.

 

Ktoś sprzeda swoją i5 4690k za 300 zł, a używki i7 z k są w granicach 700,więc skończ bredzić.

 

No to dalej płacisz 700zł za 6 letni, 4 rdzeniowy procesor, gdzie za 800zł można dostać nówkę z gwarancją, 6 rdzeniową. Nie ma sensu się pchać w stare truchło. Wiem coś o tym bo sam zmieniałem 2500k na 2600k (też przeskok z 4/4 na 4/8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dalej płacisz 700zł za 6 letni, 4 rdzeniowy procesor, gdzie za 800zł można dostać nówkę z gwarancją, 6 rdzeniową. Nie ma sensu się pchać w stare truchło. Wiem coś o tym bo sam zmieniałem 2500k na 2600k (też przeskok z 4/4 na 4/8).

Jakie znowu 700? Wychodzi po odsprzedaży 400. Więc jak ktoś nie ma ochoty sprzedawać sprzętu, co może być problematyczne, to co zrobi? Ja dopłaciłem 100 tylko, i mam 4c/8t,co w juz coraz większej ilości gier jest podstawą, więc o co Tobie dalej chodzi? Inaczej już Ci tego nie wytłumaczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znowu 700? Wychodzi po odsprzedaży 400. Więc jak ktoś nie ma ochoty sprzedawać sprzętu, co może być problematyczne, to co zrobi? Ja dopłaciłem 100 tylko, i mam 4c/8t,co w juz coraz większej ilości gier jest podstawą, więc o co Tobie dalej chodzi? Inaczej już Ci tego nie wytłumaczę...

 

Ej, i gdzie te twoje testy, które miały udowadniać, jak wielka jest przewaga w grach między i5 4690K, a zwykłym, niżej taktowanym i7 4770 bez K. Przecież miałeś je wykonać i pokazać tutaj zaraz po tej bezsensownej przesiadce. Odpaliłeś sobie parę gierek, zobaczyłeś że różnica wcale nie jest tak spektakularna jak tutaj wypisywałeś i nagle nabrałeś wody w usta? Pozostało ci jednie oszukiwanie samego siebie i tekściki "mam 8 wątków zamiast 4... To mi dużo dało".

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czasu nie miałem, z wbudowanych benchmarków wynika, że mój podkrecony i5 ma może trochę lepsze wyniki... Ale ten stuttering zniknął jak ręką odjąć. Lock w AC na 45 fps robi robotę i nie ma zjazdów do 30 czy nawet mniej klatek. A gdzie pisałem że różnica będzie spektakularna? I upgrade wyszedł mnie śmieszne 70 zł, a komfort gier się poprawił, stuttering czy jak to tam się nazywa całkowicie znikną, i piszę 70 zł, żebyś sobie jeszcze 0 do tego nie dodał przypadkiem. Więc co dalej jestem stratny czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...