Skocz do zawartości
dude2332

Rtx 2060 super, czy rtx 2070?

Rekomendowane odpowiedzi

Już miałem w planach zakup rtx 2060 super jetstream 8gb, cena na ceneo to jakieś 2000zł. Z ciekawości spojrzałem na rtx 2070 i cena wychodzi podobnie. Np. Rtx 2070 gaming 8gb cena na allegro 2030 zł, rtx 2070 armor 1999zł. Nie wiem tylko jak się sprawa ma z kulturą pracy w tych rtx 2070, czy cewki nie piszczą. Co polecacie kupić? Patrzę pod kątem 1440p, bo możlowe jest, że w niedalekiej przyszłości kupię nowy monitor.

 

Reasumując: rtx 2060 super jetstream 8gb vs rtx 2070 armor 8gb/rtx 2070 gaming 8gb/lub jakiś inny rtx 2070 w podobnej cenie (byleby karta była cicha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070ka jest nieco szybszą kartą.

U Gigabyte wersja Gaming OC ma lepsze chłodzenie niż bez tego oc i jest przez to zauważalnie cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070ka jest nieco szybszą kartą.

U Gigabyte wersja Gaming OC ma lepsze chłodzenie niż bez tego oc i jest przez to zauważalnie cichsza.

 

To mówisz, żeby brać tego rtx 2070 w wersji gaming oc 8gb? ;) podsyłam link do całego zestawu, żeby mieć pewność, że wszystko gra. I pytanie, czy zasilacz 550 na spokojnie wyatarczy.

 

Link: https://proline.pl/koszyk/03ea4ce0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny zestawik i nie na SPC buda/zasilka jak to ma sie w przypadku wiekszosci zestawow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 2060 super ale w rtx 2060 Gigabyte poszło po bandzie i chłodzenie tez jest pocięte- przy 2060ce trzeba było mieć gaming oc pro czy coś w ten deseń lol.

 

 

Osobiście nie brał bym płyty Msi ale np Aorusa elite- dużo mniej problematyczne (poczytaj o cyrkach z msi przy ryzenach + jakość ich serwisu ostatnimi czasy..)

 

 

Zasilacz 550w wystarczy - ja sam dla świętego spokoju kupił bym 600-650w , boz wykle dopłaty są kilkudziesięcio złotowe.

 

 

Z buda to bym się zastanowił jeszcze np nad p400a - wersja bez rgb ze szkłem do dostanai za ok 280zł, a zawsze więcej $ na np grafike (o chyba zę rgb ma być ;P).

 

 

 

 

Ogólnie całkiem z głową poskładany zestaw, co ostatnio tutaj na forum nie jest normą ;-)

 

Sam bym chyba np kosztem tych 2 cięć co podałem + dorzucenia kilku stówek zaszalał i kupił rtx 2070 super- to już praktycznie rtx 2080ka. Przy kompie za 5100 to czywyszasz to czy 5400 nie robi aż takiej róznicy ;)

Nie wszystko jednak Orline ma najtaniej - taką 2070 super to anwet Komputronik ma taniej o morele czy x-kom nie wspominając.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 2060 super ale w rtx 2060 Gigabyte poszło po bandzie i chłodzenie tez jest pocięte- przy 2060ce trzeba było mieć gaming oc pro czy coś w ten deseń lol.

 

 

Osobiście nie brał bym płyty Msi ale np Aorusa elite- dużo mniej problematyczne (poczytaj o cyrkach z msi przy ryzenach + jakość ich serwisu ostatnimi czasy..)

 

 

Zasilacz 550w wystarczy - ja sam dla świętego spokoju kupił bym 600-650w , boz wykle dopłaty są kilkudziesięcio złotowe.

 

 

Z buda to bym się zastanowił jeszcze np nad p400a - wersja bez rgb ze szkłem do dostanai za ok 280zł, a zawsze więcej $ na np grafike (o chyba zę rgb ma być ;P).

 

 

 

 

Ogólnie całkiem z głową poskładany zestaw, co ostatnio tutaj na forum nie jest normą ;-)

 

Sam bym chyba np kosztem tych 2 cięć co podałem + dorzucenia kilku stówek zaszalał i kupił rtx 2070 super- to już praktycznie rtx 2080ka. Przy kompie za 5100 to czywyszasz to czy 5400 nie robi aż takiej róznicy ;)

Nie wszystko jednak Orline ma najtaniej - taką 2070 super to anwet Komputronik ma taniej o morele czy x-kom nie wspominając.

 

Dzięki za opinie o zestawie. A ogólnie to począkowo zestaw był za około 4800 zł z dyskiem adata xpg sx6000, ale poczytalem opinie i juz wole doplacic do lepszego i bezproblenowego sx8200. Potem obudowa ktora chcialem kupic, czyli aquarius x70t zostala zmieniona na tą, bo tamtej nigdzie nie da sie kupic. I tak krok po kroku juz wydalem wiecej kasy. Takze nie wiem czy dokladac kolejne stówy ;p w ogole mam straszny metlik w glowie z 2 podzespolami: plyta glowna i wlasnie karta graficzna. Kazdy co innego pisze: bierz msi/gigabyte lepsze // msi slabe/gigabyte sie grzeje. Nie wiem juz w koncu ktorą plyte i karte wybrac. Nie chce dokladac kolejnych stów do plyty z chipsetem x570 bo to juz jest za drogie. Oczekuje, ze wydajac 450 zl za plyte glowna, wszystko bedzie smigalo jak trzeba, jeszcze do tego w wersji max, gdzie jest przystosowana pod ryzeny 3000. A rtx 2070 mnie zainteresowal, bo jego cena rozni sie raptem 100 zl w tym momencie. A nie siedze w temacie na tyle, zeby wiedzidc, co wybrac. Takze niech mi ktos doradzi ostatecznie co robić ;p

Edytowane przez dude2332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 2060 super ale w rtx 2060 Gigabyte poszło po bandzie i chłodzenie tez jest pocięte- przy 2060ce trzeba było mieć gaming oc pro czy coś w ten deseń lol.

 

 

Osobiście nie brał bym płyty Msi ale np Aorusa elite- dużo mniej problematyczne (poczytaj o cyrkach z msi przy ryzenach + jakość ich serwisu ostatnimi czasy..)

 

 

Zasilacz 550w wystarczy - ja sam dla świętego spokoju kupił bym 600-650w , boz wykle dopłaty są kilkudziesięcio złotowe.

 

 

Z buda to bym się zastanowił jeszcze np nad p400a - wersja bez rgb ze szkłem do dostanai za ok 280zł, a zawsze więcej $ na np grafike (o chyba zę rgb ma być ;P).

 

 

 

 

Ogólnie całkiem z głową poskładany zestaw, co ostatnio tutaj na forum nie jest normą ;-)

 

Sam bym chyba np kosztem tych 2 cięć co podałem + dorzucenia kilku stówek zaszalał i kupił rtx 2070 super- to już praktycznie rtx 2080ka. Przy kompie za 5100 to czywyszasz to czy 5400 nie robi aż takiej róznicy ;)

Nie wszystko jednak Orline ma najtaniej - taką 2070 super to anwet Komputronik ma taniej o morele czy x-kom nie wspominając.

Bu ha ha a już myślałem :D że nikt sensowny już tu nie pisze ha ha .... :D GJ bro...... :D

Edytowane przez hary76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zastanawialem sie miedzy 2060 super a 2070 i ostatecznie wybralem te druga ze wzgledu ze jest troche wydajniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie o zestawie. A ogólnie to począkowo zestaw był za około 4800 zł z dyskiem adata xpg sx6000, ale poczytalem opinie i juz wole doplacic do lepszego i bezproblenowego sx8200. Potem obudowa ktora chcialem kupic, czyli aquarius x70t zostala zmieniona na tą, bo tamtej nigdzie nie da sie kupic. I tak krok po kroku juz wydalem wiecej kasy. Takze nie wiem czy dokladac kolejne stówy ;p w ogole mam straszny metlik w glowie z 2 podzespolami: plyta glowna i wlasnie karta graficzna. Kazdy co innego pisze: bierz msi/gigabyte lepsze // msi slabe/gigabyte sie grzeje. Nie wiem juz w koncu ktorą plyte i karte wybrac. Nie chce dokladac kolejnych stów do plyty z chipsetem x570 bo to juz jest za drogie. Oczekuje, ze wydajac 450 zl za plyte glowna, wszystko bedzie smigalo jak trzeba, jeszcze do tego w wersji max, gdzie jest przystosowana pod ryzeny 3000. A rtx 2070 mnie zainteresowal, bo jego cena rozni sie raptem 100 zl w tym momencie. A nie siedze w temacie na tyle, zeby wiedzidc, co wybrac. Takze niech mi ktos doradzi ostatecznie co robić ;p

Zeby ci doradzić to najpierw trzeba by było napisać coś więcej o sobie i pc itd.....Po co dlaczego i na co.Wtedy z duzą dozą prawdopodobieństwa da sie coś pomóc.Co do wydawania w pc.Znasz zasady ,jak nie to przypomne.Im więcej wydasz tym więcej tracisz.Nie sztuka wpompować kaske ,sztuka zrobić to z głową(info po co).Co nie zmienia postaci rzeczy że kolega powyżej dobrze prawi.Ale najpierw po co na co dla czego dla kogo ile za ile itd......Wtedy nawet jak mnie o 4 zciągniesz z wyra to ci doradzę czy ktoś inny.Na razie z tego co czytam to błądzisz a dalej konkretów jak nie było tak niema. ;) Z takim info jak się udasz do sklepu to ci spoko pomogą za darmo bez proszenia ;)

Edytowane przez hary76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby ci doradzić to najpierw trzeba by było napisać coś więcej o sobie i pc itd.....Po co dlaczego i na co.Wtedy z duzą dozą prawdopodobieństwa da sie coś pomóc.Co do wydawania w pc.Znasz zasady ,jak nie to przypomne.Im więcej wydasz tym więcej tracisz.Nie sztuka wpompować kaske ,sztuka zrobić to z głową(info po co).Co nie zmienia postaci rzeczy że kolega powyżej dobrze prawi.Ale najpierw po co na co dla czego dla kogo ile za ile itd......Wtedy nawet jak mnie o 4 zciągniesz z wyra to ci doradzę czy ktoś inny.Na razie z tego co czytam to błądzisz a dalej konkretów jak nie było tak niema. ;) Z takim info jak się udasz do sklepu to ci spoko pomogą za darmo bez proszenia ;)

 

Myślałem, że jasno się wyraziłem, do czego mi to będzie służyło, ale jak nie to napiszę. ;p Składam kompa, który na najwyższych detelach będzie śmigał płynnie w co najmniej 1080p na kilka przyszłych lat, a obecne gry uciągnie bezproblemowo płynnie w 1440p. Przyķlady gier: battlefield V, Assasin creed Origins. Kwota w jakiej się kręce to okolice 5000zł i za tą cenę oczekuje dobrej wydajności, jaką tu opisałem. Nie potrzebuje zestawu, który za 5 lat będzie uciągał 1440p. Na zasadzie "wydałeś już x złotych to opłaca się wydać y złotych" to mogę dojść do 10.000zł ;p jak pisałem, rtx 2070 zainteresował mnie dlatego, że kwota jest zbliżona, jest to 100 zł, a nie 600 różnicy. O co chciałem się zapytać to o jakieś osobiste opinie o tej karcie, może ktoś posiada i może się podzielić. Przy okazji pokazałem mój zestaw i chciałem się dowiedzieć, czy msi 450 gaming plus max to dobry wybór, bo każdy pisze co innego. Już koniec moich wywodów, mam nadzieję, że naświetliłem moją stuację ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem komputer prawie identyczny, jak ten wskazany przez Ciebie w linku. Zestaw mam prawie 1,5 miesiąca i komp na płycie MSI B450 GAMING PLUS MAX jest bardzo stabilny. Na początku podkręciłem nieznacznie RAM i kartę graficzną i od tego czasu zero problemów - ani jednej zwiechy. Z temperaturami Ryzena i obrotami wentylatora też jest wszystko w porządku. Komputer jest mocno eksploatowany - gry, programy inżynierskie typu CAD i codzienne wielogodzinne użytkowanie.

 

Szczerze, to spodziewałem się jakiś problemów, a tu miła niespodzianka. Wszystko działa stabilnie i poprawnie.

 

Teraz jakbym kupował kompa to zastanowiłbym się, czy nie wziąć RX 5700 XT, lub nie dołożyć do RTX 2070 SUPER. Ale Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC daje radę - jest cichy i nieźle się podkręca. Działa pasywnie bez obciążenia, a obroty wentylatora przy max. obciążeniu to niewiele ponad 2000 RPM i temperaturze GPU 72 stopnie C (nie mam specjalnie przewiewnej obudowy i komputer stoi na dolnej półce biurka komputerowego).

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy identycznej cenie no to lepiej brac RTX 2070 (te 5 fps wiecej bedzie niz na 2060 super)

 

Na allegro mozna kupic RTX 2070 Gaming od MSI za 2030 zl a 2060 SUPER Gaming X od MSI za 1950 zl. 80 zl roznicy i 5 fps roznicy srednio

 

Tzn dokladka do RTX 2070 to 80 zl a zyskujemy 5 fps. Czy to oplacalne? I tak i nie :E

 

Hmmm z testu na ppc wynika ze te karty sa sobie rowne

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_rtx_2060_super_wydajnosc_geforce_rtx_2070?page=0,12

 

Z kolei na tym filmie no to roznie czasem remis czasem o te doslownie kilka fps wygrywa 2070

 

Tutaj tez ida leb w leb

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oc wszystkie rtxy kręcą się podobnie - jak po lekkim podbiciu zegarów i zmniejszeniu power limitu niezbyt często widzę mniej niż 2ghz na rdzeniu.

 

Premiera super wersji utwierdziła mnie tylko w przekonaniu że nv oszwabiła klientów i wydała 2060kę jako rtx 2070, a 2070 super to powinna wyglądać tak od początku, na ciętym rdzeniu z rtx 2080.

 

 

Tak jak pisałem 2070 super to lepsza karta na większym rdzeniu, 2060 super nie jest złe ale jak niewiele drożej jest jeszcze do kupienia pełny rdzeń to dopłacił bym do 2070ki, jeśli 2070 super jesrt poza zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co wg ciebie Tomcat da doplata do 2070? 2060 super i 2070 to identyczna wydajnosc z marginalna czasami przewaga 2070 za to 2060 super jest tanszy. Miec to samo za 80 zl mniej i wybrac drozsze? Po co? MSI Gaming X 2060 Super mozna kupic nowa za 1950 zl na allegro gdzie 2070 Gaming jest za 2030 zl. Jak nie ma roznicy tak realnie to po co przeplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Gaming RTX 2070 ma lepsze chłodzenie niż MSI Gaming 2060 S (wygląda b. podobnie na pierwszy rzut oka, ale to nie te same chłodzenie, 2070 ma grubszy radiator)- Gaming 2070 jest b. cichy. Natomiast Gigabyte OC RTX 2060S jest głośny pod obciążeniem (* głośny w opinni cicholubów - nie jest to jakaś piekielna suszara, ale do MSI Gaming nie ma startu), oraz ma TDP 220W, a Gaming 8G 175 W.

Edytowane przez Zoidbergowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze ma grubszy radiator jak obie sa chlodne i ciche. doplacac bo bedzie 1 stopien mniej lub 1db ciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata symboliczna, a karta nieco szybsza (na tych samych taktowaniach , co z tego że stokowo 2060super ma wyższy zegar, jak obie kręcą się podobnie i wtedy przewaga się zwiększa), z nieco lepszym chłodzeniem.

 

Serio te kilka dyszek robi aż taką różnicę żeby robić z siebie Polaka Cebulaka.

 

Niedługo zwykłe 2070ki się wyprzedadzą i wtedy nie będzie wyboru, ale jak jeszcze jest to czemu nie skorzystać ?

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 zl to nie jest tak malo a zyskasz w niektorych grach 5 fps a w innych nic nie zyskasz po drugie co za roznica czy bedziesz mial 100 czy 105 fps? Ta kase mozna na cos innego przeznaczyc a roznica w kulturze pracy miedzy tymi modelami bedzie symboliczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 zł przy 2000 zł to jest mało, tym bardziej gdy kupujesz kartę na 2-3 lata. Więcej na zapiekanki przez ten czas wydasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Eltik serio 80zł przy karcie za 2k to dużo?

 

Każdy ma swoje zdanie, ale twoja obrona Częstochowy to dla mnie jest nawet trochę zabawna :P

Jeszcze bym rozumiał kaca moralneo jakbyś miał 2060 super w stopce....

 

 

Sam dopłaciłem 100zł do wersji oc swojej karty - dla lepszego chłodzenia i dłużej o rok gwarancji i dla mnie to była sensowna decyzja, ale co kto lubi.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie wazne czy malo czy nie wazne ze te 80 wiecej zaplacone za karte tak realnie nie zrobi prawie zadnej roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jak po co brać wieśwagena jak skoda to to samo a taniej ;)

Dla niektórych jest różnica dla drugich nie.

 

Ode mnie koniec nie będę kopać się z koniem, a autor ma swój rozum i sam wybierze ;-)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo np mozna by rozmawiac o roznicy miedzy 2080 a Ti. Ktos powie no spoko Ti jest sporo szybsza zgadza sie ale czy az tyle by kosztowala rownowartosc 2 sztuk zwyklej 2080? Tu chodzi o oplacalnosc a ta w przypadku tego gaming 2060 super wypada lepiej

 

Tak samo utkwil mi w pamieci koles z neta ktory do chlodnego samego w sobie ryzena 1600 montowal jakies AIO za 400 zl. Po uj? Zeby miec 2 stopnie mniej i jarac sie cyferkami? Do tego wybral obudowe za 800 zl

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060s i 2070 to w zasadzie to samo, ale

przy sprzedaży dostanie się więcej za 2070,

za magię 70, bo wygląda na wyższy model,

osoby które mniej się znają i kupują to łykną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...