Skocz do zawartości
Gość kadon

HP 8570p EliteBook - recenzja 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kadon

8312927200_1568888641.jpg

 

Recenzja wróci na miejsce gdy status moich ostrzeżeń ulegnie pomniejszeniu.

Dodając ogłoszenie w dziale sprzedaży (zawiasy do Lenovo) nie doczytałem o jakiejś "kartce", nadal nie wiem o co chodzi.

Jeśli administracja tak bezsensownie nagradza forumowiczów za nieświadomwe błędy to ja świadomie przestanę pisać. Recenzji miało być 97 albowiem już je napisałem, teraz, mocno zastanawiam się czy ładować na forum tematy przyciągające użytkowników ... bo jeśli za takie bzdury jak typowa pomyłka są tu ostrzeżenia prowadzące ku banowi... ???   Powiedzcie wprost ... elektroda 2....

Edytowane przez kadon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnieś się napracował, ja miałem małą wersję z tej serii 2170p i był RE-WE-LA-CY-JNY. Miałem full opcję - wprawdzie z i5 3427U choć były i z i7 3667U, ale to był najładniejszy mały laptopik z zachowaną jednocześnie funkcjonalnością "normalnego" laptopa. Tylko cena tych baterii...

 

Nie zgodzę się co do RAMu - 2x4 GB jest bardzo dobrą opcją na dzień dzisiejszy, a BARDZO chętnie kupię 4GB kość 1333 MHz do mojego Samsunga N300E5A z chipsetem HM65 który po prostu nie obsłuży wyższego taktowania - daję od ręki 35 PLN :). Pewnie że lepiej wziąć 1600 MHz niskonapięciowe, ale np. moja żona ma X230 2x4 GB (nawet już nie pamiętam czy 1333 czy 1600) i spokoooojnie jej wystarcza. Ładowanie 16 GB RAM do takiego sprzętu jest już ekstrawagancją :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kadon

Różne są opinie dotyczące ilości RAM. 8GB wprawdzie do domu wystarcza, więc nie będę ujadał :-) Dla mnie jednak 8GB to za mało, zwłaszcza przy montowaniu filmów. Fajnie jest też posiadać cache/temp w RAM a nie na dysku, to też wspomaga szybkość pracy. Mam tez 8770W którego recenzję zamieszczę jutro, tam mam 32GB i pracuje się naprawdę fajnie. 8770W jednak jest już dziadkiem i pora szukać czegoś z M.2 na PCIe albowiem praca przy filmach 4K które naprawdę ważą solidnie staje się udręką. Brakuje mi Samsungów 960/970EVO/PRO na pokładzie i DDR4 już, niestety.

Wracając do 8570p to tak jak mówisz, te 8GB zwykłemu użytkownikowi wystarczy, na codzień użytkuję 8470p z 2x4GB i jest wystarczający ale nie przy wideo. Zresztą, na powagę, kto normalny dzisiaj montuje wideo na 8570p?? :-) heheh.

4GB wiem że stanowczo za mało zwłaszcza dla demona Windows 10, dla siódemki kilka razy przyciął się na 4GB RAM, zwłaszcza pod wirtualką płacze że mu mało, 8GB już nawet nawet ale przy 16GB już całkiem cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt na laptopie z procesorem Ivy Bridge nie będzie zajmował się na poważnie montażem - już lepiej kupić stację roboczą na 4-rdzeniowym Haswell'u + dyskretna karta Quadro z 4 slotami na RAM, zainstalować 4x8 GB DDR3 1600 i jest git :).

 

Na 8GB (jeszcze) większość gier pójdzie (chociaż na HD4000 to i tak za wiele nie pogramy), a np. do amatorskiego składania filmów czy edycji zdjęć w "cywilnych" rozdzielczościach jeszcze się nada. Profesjonaliście i 16 GB będzie mało, ale do tego celu lepiej nadadzą się nowsze platformy z NVMe i DDR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 4 lat styranego 2570p z ssd kupionego wtedy za 600zł. Używany sporadycznie, teraz nawet żal sprzedawać za 300zł więc leży.

Chciałem 8470p ale były kilka stówek droższe.

 

Do neta, netflixa itp nadal jest ok ale fakt dzisiaj już bym za coś takiego nie dał 600-800 zeta.

Za tyle to da się kupić 840 g3,a to już kosmiczny wzrost wydajności gpu + parę innych plusów, tylko niestety solidność już nie ta.

Z 15,4" nadal jest problem i sa wyraźnie droższe niż 12 , 13 czy 14". Trochę dziwne zę nie zszedł za 700 zł jak nie był mocno styrany.

 

Stare elietebooki gniotsja nie łamiotsja- niestety ceną a to jest często powgniatana obudowa- plastiki by się co najwyżej złotochę porysowały ew od razu połamały :P

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...