Skocz do zawartości
mario_leo7

Wymiana i7-6700k - czy warto zmieniać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

zastanawiam się nad wymianą procesora i7-6700k na coś nowszego.

Do tej pory używałem komputera do zastosowań standardowych, tzn. trochę programów graficznych, wirtualnych maszyn, trochę gier (typu Wiedźmin, LoL, FIFA) oraz do streamingu. Czasami odczuwam brak rdzeni i chcę zmienić na coś lepszego, ale czy warto?

Zastanawiałem się nad i7-8700k, Ryzen 7 2700X, Ryzen 7 3700X, Ryzen 5 3600X. Przy niektórych prockach to dość spory koszt, a do tego musiałbym wymienić płytkę i RAM (na szybsze). Jest ktoś w stanie, coś doradzić? Docelowo planuję uruchomić: Cyberpunk 2077. Karta graficzna 1080Ti.

Proszę o uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz tylko więcej rdzeni to zmień na Ryzen 2600 ale wydajność będzie równa po OC lub nawet trochę niższa niż i7-6700k bez OC. Jak chcesz większą wydajność i więcej rdzeni to Ryzen 3600 6/12, wersja X jest tutaj do niczego nie potrzebna. Ewentualnie Ryzen 2700 8/16 ale to tak jak przy Ryzen 2600, nawet po oc wydajność raczej nie wzrośnie, Ryzen 3700x 8/16 ma wydajność praktycznie taką jak Ryzen 3600 6/12, a jest dużo droższy. Co do i7-8700k 6/12 to chyba najmniej opłacalna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...