Skocz do zawartości
VikLin

Rynkowa sytuacja kart RX 5700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu rx 5700 w wersji pulse, ale aktualne ceny nie są zbyt optymistyczne, czytałem gdzieś, że owe ceny są przyczyną małą dostępnością kart na rynku, jeżeli to prawda, to przewidujecie kiedy taka sytuacja może ulec polepszeniu ?? I czy wgl warto czekać ??

Edytowane przez VikLin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zakupu rx 5700 w wersji pulse, ale aktualne ceny nie są zbyt optymistyczne, czytałem gdzieś, że owe ceny są przyczyną małą dostępnością kart na rynku, jeżeli to prawda, to przewidujecie kiedy taka sytuacja może ulec polepszeniu ?? I czy wgl warto czekać ??

 

Jest jeszcze Red Dragon od PowerColor, to jakościowo to samo co Pulse. Osobiście wolałbym Pulse tylko ze względu wizualnego. Lepiej mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy powróżyć ale czy trafię to nie mam pojęcia :) Ceny będą spadały w przyszłym roku, może jakieś promki w okolicy czarnego piątku lub świąt. Pulse kosztuje chyba ok 1700zł, więc porównywalnie do GTX2060 Super i dopóki nvidia nie obniży cen to na zejście oficjalne cen RX5700/xt bym nie liczył. Trzeba szukać promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat czy brać RX 5700 Gaminga OC za 1700 czy za 50 zł więcej RTX 2060 Super, też od Gigabyte.

Największy problem jest taki, że rx 5700 jest wyceniony na 250 zł mniej niż RTX 2060 Super, a w rzeczywistości można kupić za tyle samo te karty. Ogólnie najbardziej podoba mi się Jetstream.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx 5700 pulse chodzi najtaniej niespełna 1800 zł, a tu możemy już dostać 2060 super z ray tracingiem. Kompletnie nie mam pojęcia co wybrać, więc poczekam do czarnego piątku, może wtedy się coś wyjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy kupno karty rx5700/xt lub 2060 super ma jakikolwiek sens przy procesorze i5 8400 ?? Czy procesor nie będzie wąskim gardłem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens.

Wszystko zależy od gry.

Ja łącze RX 5700 Pulse z podkręconym R5 2600 4.0 GHz + 3666 cl16

Cięzko stwierdzić co będzie lepszy wyborem RX czy RTX.

2060 Super ma RT ale jeśli wzrosną wymagania sprzętowe np. RDR 2

to odpalenie RT nie będzie miało sensu.

Navi pozytywnie zaskakuje wydajnością w nowych tytułach.

Ja wybrałem RX 5700 ze względu na okazyjną cenę.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na testy obu kart, różnica naprawdę jest niewielka, oczywiście zależnie od gier, nie mniej geforce oferuje raytracing. Którą kartę wybiorę, zależy od tego co uda mi się w blackweeks utrafić. Mojego procesora nie mogę podkręcić, aczkolwiek potrafi pokazać pazura. I mam nadzieje że nie powinno dochodzić do bottleneck'u, ktory na pewno występował by w przypadku 2070 super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent 5700 za 1400 zł w promocji obecnie. Jeśli przymierzasz się do pulse to sens cenowy ma jedynie wersja XT - niewielka dopłata.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na testy obu kart, różnica naprawdę jest niewielka, oczywiście zależnie od gier, nie mniej geforce oferuje raytracing. Którą kartę wybiorę, zależy od tego co uda mi się w blackweeks utrafić. Mojego procesora nie mogę podkręcić, aczkolwiek potrafi pokazać pazura. I mam nadzieje że nie powinno dochodzić do bottleneck'u, ktory na pewno występował by w przypadku 2070 super.

Jakim cudem mialbys nie miec botelneckow na radeonie a na 2070S juz tak :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celuje właśnie w pulse, i wiem że w tej cenie będę miał wersje xt, ale referenty są tragiczne. Zaś jak chodzi o rtx to chyba Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest suszarka taka samo jak Windforce (a Windforce jest, ktoś wrzucał niedawno link do porównania testów jednego z portali...) :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jaka karta 2060 super ma dobrą kulturę pracy i nie przekracza 2000zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armor, Gaming już droższy, daje też chyba radę Palit Jetstream no i jakiś Asus, ale wiadomo, ceny :E

Tak w każdym razie kojarzę i sam o tym myślę, ktoś chyba niedawno wrzucał fajne porównanie i Radków i 2060 z jakiegoś zachodniego portalu, zbiorcze dane z ich recenzji - temp. sekcji, pamięci, chałas itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam iż 2000 zł to jest kwota którą uważam za swoisty max, ale nie ukrywam iż zależy mi aby celować nieco niżej, wszystko zależy od tego jak będą wyglądały przeceny i jakich kart na blackweeks. I powiem szczerze że od dłuższego czasu przeglądam recenzje różnych kart, ale nadal nie zdołałem wybrać sobie karty która by mi odpowiadała. Bardzo podobała mi się rx5700 pulse ale w tej cenie mam już 2060 super, referencyjnego 5700xt czy jak kolega wspomniał 2070.

Edytowane przez VikLin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwocie bliskiej 1,8k to gdybym miał wybierać tylko z pośród 5700, to brałbym MSI X - morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-5700-gaming-x-8gb-gddr6-rx-5700-gaming-x-5939870/

 

Pulse jest dobrym zakupem ale w kwocie ~1,7k - https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBVGASAPAMR2560086.htm

 

morele.net/karta-graficzna-sapphire-pulse-radeon-rx-5700-8gb-gddr6-11294-01-20g-6223949/

 

 

Co do wersji XT to można rozważyć Pulse lub MSI X, w cenie ok. ~1,9-2k można śmiało brać:

 

https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBVGASAPAMR2560087.htm

 

https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBKGMSAMR2500105.htm

 

https://proline.pl/msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x-8gb-pci-e-gddr6-freesync-p1391595

 

 

Natomiast co do 2060S to z lepiej ocenianych w kwocie ~1,9k-2k, jest Armor, X i Jetstream:

https://proline.pl/msi-geforce-rtx-2060-super-armor-oc-8gb-gddr6-pci-e-p1368214

 

https://proline.pl/msi-geforce-rtx-2060-super-gaming-x-8gb-gddr6-pci-e-p1368212

 

morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-super-jet-stream-le-8gb-gddr6-ne6206s019p2-1061j-6286270/

Edytowane przez olek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam iż 2000 zł to jest kwota którą uważam za swoisty max, ale nie ukrywam iż zależy mi aby celować nieco niżej, wszystko zależy od tego jak będą wyglądały przeceny i jakich kart na blackweeks. I powiem szczerze że od dłuższego czasu przeglądam recenzje różnych kart, ale nadal nie zdołałem wybrać sobie karty która by mi odpowiadała. Bardzo podobała mi się rx5700 pulse ale w tej cenie mam już 2060 super, referencyjnego 5700xt czy jak kolega wspomniał 2070.

 

Ja kupiłem Pulse za 1300 więc nie miałem wahań, sytuacja stała się klarowna,

wcześniej oglądając testy co chwile inne przemyślenia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe te okazje na Black Week.

W sumie to było wiadome, nikt nie zaoferuje dużej przeceny gdy cała Cebulandia tylko czeka na łup... :lol2:

 

Dobrze że pady od X-a wszędzie po 189, zamówię kilka i wybiorę taki z najmniej sp....i analogami. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to dopiero początek BW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo będzie taniej. i na pewno upolujesz ten jeden z pięciu egzemplarzy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi czy mi się uda kupić. Tylko o to że oceniasz BW jako słaby jak dopiero się pojawiają pierwsze promocje. Zaczekaj z opinią do końca chociażby. Równie dobrze mógłbyś napisać po co komu BW za dwa lata kupisz taniej używane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśki wiedzą co robią, jak mam za 1870 brać Armora to już bym wolał 50 zł do Gaminga dopłacić, 50 a 130 to jest różnica :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamierzam obserwować sytuację, i wybiorę kartę która cenowo będzie lepiej wyglądać, i rozmyślam nad zakupem wersji xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...