Skocz do zawartości
grzewho

Artefakty po BSOD (nvlddmkm.sys)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam GTX 760, nagle po uruchomieniu gry pojawił się bsod, zaczęły się one pojawiać przy prawie każdym starcie Win 7 (Mój link).

Czasami dało się uruchomić system, ale sterownik był już jakby niesprawny i wszędzie pojawiły się artefakty

Mój link

Po wielu bojach i wyczyszczeniu sterowników nvidii za pomocą programu Display Driver Uninstaller udało mi się doprowadzić do stanu gdzie nie ma już bsodów, ale dalej są artefakty.

Testowałem na 3 różnych wersjach sterów (starsze i najnowsze) instalując je na czysto bez żadnych dodatkowych składników i na nich są wszędzie te artefakty i stery są w stanie niesprawności (wentylatory pracują na max, niezaładowane kompozycje Win, wszystko chodzi wolniej itp). Instalowane wiele razy pod systemem lub w trybie awaryjnym.

Natomiast na sterach domyślnych (Standardowa karta graficzna VGA) instalowanych automatycznie po usunięciu nvidii również są te objawy lecz artefakty prawie niewidoczne (Mój link).

Nie dało poprawy wyjęcie karty, przetarcie styków, uruchomienie na samym cpu, włożenie; wypięcie/ruszanie kablem (displayport).

Co ciekawe w trybie awaryjnym na każdym sterowniku nie ma w ogóle artefaktów.

 

Czy karta graficzna do wymiany czy kwestia sterowników? Czy są jakieś programy do testowania pod kątem uszkodzenia grafiki?

Do tej pory od kilku lat nie było takiej awarii, wcześniej rzadko był objaw taki, że na chwilkę w trakcie normalnej pracy przygasał ekran.

Karta ma normalne temperatury, nigdy nie katowana, rzadko obciążana, nie naprawiana, ostatnio nawet dokładnie wyczyszczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj ratować w piekarniku (na yt pełno poradników) albo wymieniaj kartę, to że bez sterownika jest lepiej to normalne w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś programy do testowania pod kątem uszkodzenia grafiki?

Do tej pory od kilku lat nie było takiej awarii

 

Wszystko co się psuje, przed popsuciem działa bez awarii. Programami do testowania karty grafiki są gry komputerowa. Jeśli się wieszają i pokazują się artefakty daje to wynik w postaci diagnozy treści: karta graficzna popsuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik raczej odpada. A da się to naprawić w jakimś serwisie jeśli by się okazało, że winne są np kości pamięci? Ile to może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna kość RAM kosztuje od 20 do 60zł a masz ich osiem sztuk do tego robota.

Jednak w tych modelach uszkodzeniu ulegało samo GPU, łączenie między krzemem a PCB procesora.

 

Przy aktualnej cenie używanej karty około 250zł (300zł nowa) naprawa jest nieopłacalna - sama diagnoza to koszt od 50zł...

https://pl.aliexpress.com/item/32875159964.html?spm=a2g0o.productlist

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowiłem, kolega wyżej ci dobrze napisał w przypadku 760 żadna naprawa nie jest opłacalna, piekarnikiem nie ryzykujesz nic bo i tak grafika jest do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...