Skocz do zawartości
artqud

Laptop za około 4500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ma być za niska, niewiele drożej masz np.:

HP Pavilion Gaming i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz za 4999zł

Ze 144Hz matrycą IPS (w MSI jest TN'ka), nie ma tu dodatkowego dysku, ale biorąc pod uwagę ceny SSD, to może nawet i lepiej bo z czasem włożysz sobie tu jakiegoś 1TB na złączu SATA.

W HP jest co prawda karta w wersji MAX-Q, ale różnice nie są aż tak duże bo to nadal 1660Ti.Po prostu aktualnie ceny laptopów z takimi podzespołami (i7+1660Ti) tak wyglądają (od ~4800zł w górę), a wersję z procesorami AMD są nawet jeszcze tańsze (od ~4200zł).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma być za niska, niewiele drożej masz np.:

HP Pavilion Gaming i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz za 4999zł

Ze 144Hz matrycą IPS (w MSI jest TN'ka), nie ma tu dodatkowego dysku, ale biorąc pod uwagę ceny SSD, to może nawet i lepiej bo z czasem włożysz sobie tu jakiegoś 1TB na złączu SATA.

W HP jest co prawda karta w wersji MAX-Q, ale różnice nie są aż tak duże bo to nadal 1660Ti.Po prostu aktualnie ceny laptopów z takimi podzespołami (i7+1660Ti) tak wyglądają (od ~4800zł w górę), a wersję z procesorami AMD są nawet jeszcze tańsze (od ~4200zł).

 

 

Chodzi bardziej o to, że tutaj najtńszy laptop jaki znalazłem z 1060+8750h https://www.x-kom.pl/p/471905-notebook-laptop-173-hp-omen-17-i7-8750h-8gb-1281tb-win10-gtx1060-120hz.html

 

Dużo droższy, a gorszy procesor i karta, jedynie posiada IPS a wcześniejszy nie. Czy IPS naprawdę robi tak wielką róznicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tego tak nie można porównywać, bo obecnie GTX 1060 to już stara karta. W okresie kiedy była ona popularna w zestawach laptopy z nią kształtowały się na podobnym poziomie jak obecnie modele z GTX 1660Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tego tak nie można porównywać, bo obecnie GTX 1060 to już stara karta. W okresie kiedy była ona popularna w zestawach laptopy z nią kształtowały się na podobnym poziomie jak obecnie modele z GTX 1660Ti.

 

 

To dlaczego modele z 1060 są nadal droższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego modele z 1060 są nadal droższe?

 

Bo zostały same leżaki których jeszcze nie opchnęli w promocji.

Swoją drogą MSI daje w laptopach matryce TN podczas gdy cała konkurencja montuje IPSy ( również 120/144Hz) także stąd też wynika tak niska cena.

 

O wiele lepszą propozycją będzie np. Acer Nitro który posiada matrycę IPS, duże możliwości rozbudowy o kolejną kość RAM czy nawet dwa dodatkowe dyski. Poza tym bardzo dobre chłodzenie i Windows w cenie:

Acer Nitro 5 i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS - 4599 zł

Procesor nieco słabszy ale nie powinno być to dużym problemem bo nadal jest on wystarczający do karty jaką jest GTX 1660 Ti.

 

A jeśli systemu nie potrzebujesz to zdecydowanie polecam Lenovo Legiona, w wersji z 16 GB RAM, GTX 1660 Ti i i7-8750H:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti - 4649 zł

Oczywiście tutaj też zamontowana jest matryca matowa IPS.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w/w laptopy nie ma ją matrycy 144Hz i/lub procesora i7 (to tak tylko w kwestii porównania cen-może to wpływać na końcową cenę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w msi którego wcześniej wysłałem nie można dodać kolejnej kości ram? i 8gb to max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić wersję 8GB ponieważ mam w domu wolne 8gb tylko nie wiem czy będzie pasować. Do asusa rog gl703 pasowało a więc tutaj też powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić wersję 8GB ponieważ mam w domu wolne 8gb tylko nie wiem czy będzie pasować. Do asusa rog gl703 pasowało a więc tutaj też powinno?

 

Tak, już Ci napisałem że masz taką możliwość bo jest wolny slot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w msi którego wcześniej wysłałem nie można dodać kolejnej kości ram? i 8gb to max?

 

Akurat HP Pavilion też ma wolny slot więc z dołożeniem nie będzie problemu, a jednak jest tam już matryca IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...