Skocz do zawartości
Mikuta

[Modernizacja] 1500-2000zł - gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako iż moja stara płyta główna uległa uszkodzeniu potrzebuję zmienić co nieco w moim komputerze. Myślę nad wymianą wszystkiego oprócz karty graficznej i zasilacza, czy jest to dobry pomysł?

Procek: Intel i5 2500k - podkręcony do 4,5ghz

Chłodzenie CPU Scythe Mugen 5

Płyta główna: as rock p67 pro

Karta graficzna: Gigabyte geforce 970 GTX

Zasilacz: XFX TS 550W

Ramy: 2x4 ddr3 corsair vengeance

 

Zastanawiam się nad AMD ryzen 5 2600 + jakaś płyta główna pod niego. Przydałaby mi się też nowa obudowa najlepiej ze szkłem. Polecicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to kwestia gustu.

Ryzen 2600 to dobry wybór.

Płyta? Trochę trudno polecać aktualnie MSI B450, bo nie dość że są drogie to robią problemy z Ryzenami 3000, ale akurat pod serię 2600 to bardzo dobry wybór - tylko nie za 500 zł... Chociaż ogólnie większość konstrukcji B450 się nada.

Potrzebujesz też RAM DDR4 - jakiekolwiek 2x8 3000-3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc :)

 

Jeszcze małe pytanko, czy przy podkręcaniu ryzena od razu po zakupie straciłbym gwarancję? Gram głównie w CS:GO gdzie ilość fpsów zależy przede wszystkim od procesora. Podobno w CSie największy wpływ ma szybkość pojedynczych wątków a nie ich ilość, dlatego pewnie musiałbym się pobawić na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tracisz żadnej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że głównym winowajcą był zasilacz, który się spalił... Czyli muszę ogarnąć do zestawu jakiś nowy pasujący do reszty. SilentiumPC Vero L2 500W nada się? Muszę jeszcze sprawdzić kartę graficzną czy aby na pewno nie uległa uszkodzeniu. Obym jednak nie musiał wszystkiego wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o płytę główną... Czy jest jakaś różnica między GIGABYTE B450 Aorus M, a B450 Aorus Elite po za designem?

Edytowane przez Mikuta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że zasilacz zabrał ze sobą wszystkie podzespoły dlatego też muszę kupić cały nowy zestaw.... Przepraszam za spam, co chwilę dowiaduję się nowych rzeczy :(

Stworzyłem wstępnie taki zestaw - https://www.x-kom.pl/lista/iyrb2bhft

Coś byście zmienili? Budżet do 2800zł

 

Mogę założyć nowy temat, nie wiem tylko czy to nie stworzy większego zamieszania

Edytowane przez Mikuta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy 500W.

RX570 w wersji Armor ma dosyć słabe chłodzenie, w dodatku dopłacanie do wersji z 8GB to taka średnia opcja. No i ta karta jest na mniej więcej tym samym pułapie wydajnościowym co ten twoj GTX970, czyli nie poczujesz wielkiego skoku wydajności

 

Zrezygnuj z chłodzenia, masz 160zl do budżetu, weź zasilacz 500W, masz 40zl do budzetu, 200+760 za RX570 = 960zl, w tej cenie biorę GTX1660 ew. dopłacam troszkę i cieszę się wydajnością.

Box od Ryzena nie jest zły, mam kompa z tym boxem i jak dla mnie to chodzi cichutko

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, miałem nadzieję że nie będę musiał jej wymieniać ale skoro już muszę to chociaż faktycznie przydałby się jakiś skok wydajnościowy.

 

https://proline.pl/koszyk/65b49f13 - złożyłem z pomocą innego forum taki zestaw. Czy zasilacz ciut nie za słaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ten Proline nie działa

 

Może wykop DDOSuje xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...