Skocz do zawartości
hary76

i5 8600k 9600k Total War

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie.Musze Pilnie kupić coś w ten deseń tani procek a do tego jakąś tanią karte ala rtx 2060.Czy będzie dało pograć w gry Total war na ULTRA w sensownych klatkach.Szukam i szukam i już się z tą grą gubie.Na youtubie pokazują tak rozbieżne wyniki że boje się koledze kupować taki zestaw.A to na życzenie dla bardzo chorego chłopaka a nie chce go naciągać.Ma ktoś podobą konfiguracje,da rade spokojnie pograć w te nowsze total wary??? Z góry dzieki za pomoc.

Ps.Procek to górna granica i karta tak samo.Bo kolega wydaje na to ostatni grosz.Tak połamanej gry nie widziałem dawno.Jak oglądam jakieś dziwne filmy na youtubie z 20 klatkami to mnie już naciąga.Na 100 % wiem że na Rome 2 na Extreme 40vs40 i5 6700k i gtx 1070 wyciąga 45 do 50 średnio.A jak to jest z warhammerem 2 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z warhammerem 2 ???

 

Wh2 jest tak gówniano zoptymalizowany, że ręce opadają.

 

U mnie:

 

I7 3770k @ 105x40= 4.2 ghz

GTZ 1060 6GB

16 GB

SSD

 

Ustawienia medium-high podczas bitew schodzi na spokojnie do 20 fps i mniej a i mapa kampanii bez szału :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest kiepsko zrobiona i czego nie kupisz, to będą sytuację w których 30 fps nie utrzyma na 9900K i rtx 2080ti. Taki "urok" tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki "urok" tej serii.

 

WH Total 1 wygląda niemal tak samo, a optymalizacja o niebo lepsza. I co gorsza, robią już WH:TW3, więc małe szanse by coś poprawili w 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że optymalizacja w tej grze kwiczy .Stary silnik itd..Sega trzepie hajs na dlc...Kosi $$$$$ pięknie.Rynek zbytu chiny itd... Teraz wpadli na pomysł z bohaterami i legendami itd... I zapowiada sie że długo bedą jeszcze trzepać kasiorkę.Ale do meritum.Wiem że ta gra zabije każdy sprzęt nawet najlepszy.Nie mam tej gry i nie rozumiem tylko tych idiotycznych spadków klatek.Tak jak pisze to dla bardzo chorego chłopaka ,ma to go podnieść na duchu a nie zdołować oglądaniem jakiś 20 fpsów.Wiem że te spadki są jeśli ktoś dowali rozdziałke na 2k ,wpierdzieli AA na 8x i wiem że 40 vs 40 zabija kompy.Ale co jeśli kolega będzie grał 20vs20 ultra 1080P.Do tego na sprzęcie który planuje mu zakupić wraz z nim.Rtx 2060 super,16gb ddr 4 i do tego wykręcić na 5ghz i5 8600k albo 9600k.Też będą cuda z pokazami slaidów???.Aż taki to gniot.Z drugiej strony to chyba te spadki na takim sprzęcie i takich ustawieniach będą sporadyczne i do przeżycia!!!

 

Ps.W ostateczności zostanie mi wziąć sprzęt na 14 dniowy zwrot i samemu sprawdzić.Żeby chłopak nie wydawał ostatniej kaski na kompa do gry, która zamiast radości sprawi mu problemy i go dobije.Oglądałem tysiące filmów i tysiące stron z wynikami.I znam się bardo dobże na kompach.Ale tak połamanej gry,ludzi którzy potrafią ukrywać wyniki fps,czy inne cuda związane z tą grą to jak długo żyje nie widziałem.Idiotyczny nie zoptymalizowany badziew.Ale co począć jak koleś zakochał się w tych filmikach na youtubie i całe życie pragnął kompa do tej gry.A do tego myślę za niego żeby jeszcze odpalił Warhammera 3 jak mu się uda jakimś cudem. :P

Edytowane przez hary76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgłupsze to, że jak tak gram to stwierdzam, że któryś z kolei patch spieprzył system. Z ciekawości ściągnąłem z kiosku jakaś starszą wersję i chodzi zdecydowanie lepiej :/

 

Tam jest jeszcze taki syf, że odpalasz grę to na początku chodzi w miarę, a każda kolejna bitwa chrupie coraz bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że optymalizacja w tej grze kwiczy .Stary silnik itd..Sega trzepie hajs na dlc...Kosi $$$$$ pięknie.Rynek zbytu chiny itd... Teraz wpadli na pomysł z bohaterami i legendami itd... I zapowiada sie że długo bedą jeszcze trzepać kasiorkę.Ale do meritum.Wiem że ta gra zabije każdy sprzęt nawet najlepszy.Nie mam tej gry i nie rozumiem tylko tych idiotycznych spadków klatek.Tak jak pisze to dla bardzo chorego chłopaka ,ma to go podnieść na duchu a nie zdołować oglądaniem jakiś 20 fpsów.Wiem że te spadki są jeśli ktoś dowali rozdziałke na 2k ,wpierdzieli AA na 8x i wiem że 40 vs 40 zabija kompy.Ale co jeśli kolega będzie grał 20vs20 ultra 1080P.Do tego na sprzęcie który planuje mu zakupić wraz z nim.Rtx 2060 super,16gb ddr 4 i do tego wykręcić na 5ghz i5 8600k albo 9600k.Też będą cuda z pokazami slaidów???.Aż taki to gniot.Z drugiej strony to chyba te spadki na takim sprzęcie i takich ustawieniach będą sporadyczne i do przeżycia!!!

 

Ps.W ostateczności zostanie mi wziąć sprzęt na 14 dniowy zwrot i samemu sprawdzić.Żeby chłopak nie wydawał ostatniej kaski na kompa do gry, która zamiast radości sprawi mu problemy i go dobije.Oglądałem tysiące filmów i tysiące stron z wynikami.I znam się bardo dobże na kompach.Ale tak połamanej gry,ludzi którzy potrafią ukrywać wyniki fps,czy inne cuda związane z tą grą to jak długo żyje nie widziałem.Idiotyczny nie zoptymalizowany badziew.Ale co począć jak koleś zakochał się w tych filmikach na youtubie i całe życie pragnął kompa do tej gry.A do tego myślę za niego żeby jeszcze odpalił Warhammera 3 jak mu się uda jakimś cudem. :P

Standardowe 20 vs 20 będzie chodziło ok, ale po prostu z racji dynamiczności gry, siłą rzeczy trafiają się też znacznie większe potyczki, gdzie gra czasem klęka. Ale przez większość czasu powinno to chodzić zadowalająco. Warhammer 3 powinien nadal bazować na tym samym, więc wymagania raczej nie wzrosną specjalnie, ale kto ich wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warhammer 3 powinien nadal bazować na tym samym, więc wymagania raczej nie wzrosną specjalnie, ale kto ich wie.

 

Przecież WH2 nie różni się zbytnio od WH1, a niektóre efekty wg opinii na forach były lepsze w WH1. A jak jest z optymalizacją, każdy widzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki za odpowiedzi,że sie jednak chciało chcieć.Z bardziej kumatych filmów z klatkami z gry.A tych filmów z gier i opisów testów mam setki jak nie z tysiąc.A każdy mówiący co innego :o;)

czy

Edytowane przez hary76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ustawienia ultra to one niewiele poprawiają grafikę a zabierają mnóstwo fps. Polecam zejść z detalami trochę niżej bo różnicy i tak się nie odczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ustawienia ultra to one niewiele poprawiają grafikę a zabierają mnóstwo fps. Polecam zejść z detalami trochę niżej bo różnicy i tak się nie odczuję.

Normalnie nie było by problemu.Ale nie powiem bardzo choremu chłopakowi.Który sie dowiedział od IDIOTÓW LEKARZY że jest cudownie zdrowy.A wpadł w depresje czy koń wie co to jest,bo jest cieżko chory.A według prawa w Polszy niewiedza i idiotyzm lekarzy traktowane jest jako ZDROWIE I WITALNOŚĆ.Chłopakowi się już nie chce walczyć.Bo w tym kraju i w tej idiotycznej sytuacji JEST ZDROWY I MA WALIĆ DO ROBOTY Z UŚMIECHEM.Zresztą szkoda gadać,jakie ktoś ma prawa w tak idiotycznej sytuacji.Kolega stwierdził że ostatni grosz przeznacza na zabawę i wyjście z dołka psychicznego.Posprzedawał co miał do sprzedania pokombinował i pozałatwiał około 2500.Na promocyjne zakupy.Karte, procka, i5 8600k albo 9600k i płytę coś ala jakieś tanie z370.Najwyżej mu się parę groszy dołoży.Plan ze zbijaniem klatek to tylko w ostateczności,nie mówię że jest zły.Nie wiem nie widziałem nie wypowiem się.Mam plan wziąść na sprawdzenie podobny config ale......Znajomy wziął kompa na testy i zrobiono go w sklepie w klipy i wciskają mu kity że towaru nie przyjmą.Wciskając mu jakiś bełkot i pierdoły.Została mu tylko sprawa w sadzie.I tego też się boje żebym z tym potem nie został.

 

Ps.Szukam jakiś youtuberów z PL żeby mi jakąś bitwe nagrali na podobnym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam I5-9600K oraz RTX 2070 Super Gigabyte OC.

 

Każdy Total War chodzi pięknie. 3K, WH1, WH2, R2 itd

 

Nie narzekam na nic. Przesiadłem się z i5 4690K I GTX 970.

 

Tury dużo szybsze, benchamarki stałe 60 FPS ( v sync włączony ), wszystko na ultra.

 

W samej grze pewnie spadnie czasem niżej, ale to non stop bym musiał patrzeć się na licznik FPS, a po co skoro można podziwiać grę :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Silnoreki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam I5-9600K oraz RTX 2070 Super Gigabyte OC.

 

Każdy Total War chodzi pięknie. 3K, WH1, WH2, R2 itd

 

Nie narzekam na nic. Przesiadłem się z i5 4690K I GTX 970.

 

Tury dużo szybsze, benchamarki stałe 60 FPS ( v sync włączony ), wszystko na ultra.

 

W samej grze pewnie spadnie czasem niżej, ale to non stop bym musiał patrzeć się na licznik FPS, a po co skoro można podziwiać grę :)

 

Pozdrawiam

No to mnie pocieszyłeś :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku TW3K rozsądniej będzie troche zejść z ustawieniami, bo na ultra to nawet najmocniejsze cpu, wyżyłowane na 5GHz osiągają w okolicach ~40fps

k1ZviDv.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...