Skocz do zawartości
zbdu

Nowy komputer 1500-2000 zł. do obróbki zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, ostatni komputer stacjonarny miałem 10 lat temu, od tego czasu dużo się pozmieniało i nie jestem w stanie nic samemu zestawić. Komputer potrzebuję do obróbki zdjęć i przeglądania internetu, bardzo proszę o zaproponowanie zestawu w cenie 1500-2000zł max, bez monitora.Jedyne czego jestem pewny to że ma mieć min. 16 GB RAM, ma być na szybkim dysku 256 GB SSD( najszybszy chyba M2) na początek mi wystarczy, później dokupię drugi SSD lub HDD, karta graficzna jakaś zwykła wystarczy ( nie obrabiam filmów). Druga sprawa to pytanie o system, otóż mam kupiony win 10 w laptopie który już pada, czy jest możliwość przenieś system na nowy komputer czy muszę kupić nowy system?

Z góry dziękuję za porady.

Pozdrawiam.

 

Mój typ:

https://proline.pl/konf/e6d7a369

Edytowane przez zbdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ostatni komputer stacjonarny miałem 10 lat temu, od tego czasu dużo się pozmieniało i nie jestem w stanie nic samemu zestawić. Komputer potrzebuję do obróbki zdjęć i przeglądania internetu, bardzo proszę o zaproponowanie zestawu w cenie 1500-2000zł max, bez monitora.Jedyne czego jestem pewny to że ma mieć min. 16 GB RAM, ma być na szybkim dysku 256 GB SSD( najszybszy chyba M2) na początek mi wystarczy, później dokupię drugi SSD lub HDD, karta graficzna jakaś zwykła wystarczy ( nie obrabiam filmów). Druga sprawa to pytanie o system, otóż mam kupiony win 10 w laptopie który już pada, czy jest możliwość przenieś system na nowy komputer czy muszę kupić nowy system?

Z góry dziękuję za porady.

Pozdrawiam.

 

Mój typ:

https://proline.pl/konf/e6d7a369

Szkoda pieniędzy na dedykowaną kartę, szczególnie taki szrot jak GT710. RAM lepiej weź w konfiguracji 2x8 GB (dual channel). Zresztą co ja będę pisał, zaraz zlecą się "polecacze" sprzętu i konfigów :). Zastanów się nad R5 3400G, do obróbki zdjęć potrzebny jest jeden mocny wątek a 3400G to Zen+ tak jak 2600. 2 rdzenie / 4 wątki mniej ale masz przyzwoitą wbudowaną grafikę (duuuużo lepszą niż ten GT710).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3400G to trochę przeinwestowanie kasy, bo w zupełności wystarczy 2400G.

 

Zobacz ten zestaw za 1984 zł.

- 16 GB RAM 3200 MHz

- dobra grafika zintegrowana

- dobra, przewiewna obudowa (możesz wersję SG1 TG kupić z przeszklonym panelem +40 zł)

- procesor 4 rdzeniowy / alternatywnie kupRyzen 1600 (oszczędzisz 100 zł) + dokup używaną grafikę RX570 (ok 400 zł)

- zasilacz 500 W wystarczy, aby dołożyć nawet RTX 2060 w przyszłości

- chłodzenie BOX w AMD wystarczy, wydajniejsze chłodzenie kosztuje ok. 120-150 zł i nie warto wydawać kasę

- ta karta wi-fi, którą wybrałeś to dziadostwo i lepiej kup jak coś pokroju Edimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Wg. podpowiedzi zbudowałem taki zestaw:

https://proline.pl/konf/308758a7

 

Tylko mam jeszcze pytanie, o co chodzi z aktualizacją biosu? Czy muszę to dokupić bo podpowiada mi konfigurator i jest w ofercie sklepu.

pozdrawiam

Edytowane przez zbdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Wg. podpowiedzi zbudowałem taki zestaw:

https://proline.pl/konf/308758a7

 

Tylko mam jeszcze pytanie, o co chodzi z aktualizacją biosu? Czy muszę to dokupić bo podpowiada mi konfigurato5r i jest w ofercie sklepu.

pozdrawiam

 

Bios nie jest potrzebny do tego procka. Ale mam zastrzeżenia co do zestawu po co takie mobo skoro można brać o prawie 100zł taniej dsh3 i dołożyć do kolejnych 8gb, które bardziej Ci się przyda. Dysk już lepiej brać pny cs3030 lub sx8200pro znacznie lepsza wydajność za nie wiele większą cenę. Obudowa 10zl więcej i masz szybke. Co do procka ok, natomiast można byłoby coś złożyć na r5 2600 plus jakas używana grafika, bo więcej rdzeni Ci się też przyda. Tymbardziej gdzie r5 2600 można trafić poniżej 500zl na promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...