Skocz do zawartości
lisiek12

Nowe laptopy seri G3 od Della

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukając dla siebie laptopa trafiłem na nowe laptopy serii G3 od Della i ze względu na brak recenzji chciałbym się zapytać czy ktoś tutaj nie posiada takowego modelu i jest w stanie się wypowiedzieć na temat jakości wykonania, czasu działania itp. Dodatkowo czy różnica pomiędzy kartami gtx 1650, a gtx1660ti max-q jest jakoś bardzo wielka? Z alternatyw dla Della znalazłem jeszcze asusa tuf gaming jednakże zamontowany w nim ryzen 7 wydaje mi się trochę słaby jak na karty, z którymi jest połączony w tej cenie oraz nie zależy mi na matrycy 120hz. Oprócz tego jest jeszcze lenovo y540, które jest dla mnie ok jednakże dell z podobnymi podzespołami jest tańszy akurat. Jeśli chodzi o laptopy msi gl63 i acer nitro 5 to nie biorę ich pod uwagę, gdyż po obejrzeniu w sklepie nie przypadły mi kompletnie.

Dell G3 i5-9300H GTX 1650

Dell G3 i5-9300H GTX1660Ti Max-Q

Ogólnie szukam laptopa 15,6" z systemem w cenie do max. 5000zł choć oczywiście wolałbym mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Y540 to moim zdaniem bardzo dobry wybór w tym budżecie. Ma ładny stonowany design, dobrą matrycę 15,6" IPS FullHD z cienkimi ramkami, oraz wygodną klawiaturę z białym podświetleniem. Wydajność w grach karty graficznej GTX1660Ti 6GB jest znacząco wyższa od GTX-a 1650 4GB.

 

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256/Win10X GTX1660Ti - 5099zł

Niestety wersja z systemem i 16GB RAM i SSD 256GB nieznacznie przekracza budżet. Drugi dysk SSD do laptopa można w ramach przyszłej rozbudowy dokupić.

 

 

 

ASUS ROG Strix G i5-9300H/8GB/512/Win10X - 5099zł

Alternatywnie Asus ROG G531. Jest to wyższa i lepiej wykonana seria od budżetowych modeli TUF, również z matrycą 15,6" IPS FullHD z odświeżaniem 120Hz.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptopy Dell G3 do gier to słaby wybór ze względu na średnie chłodzenie, ta konstrukcja jest zbyt mało wystarczająca, aby one nie grzały się, nie miały throttling.

 

Pomyśl o tym, aby dołożyć do [139577]=1&f[37][139582]=1&f[37][146113]=1"]serii G5, która ma zdecydowanie lepszą kulturę pracy. A w tej kwocie szukałbym bardziej czegoś z Lenovo Legion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy układ chłodzenia został przeprojektowany ale Dell G3 15,6 cala słynął z bardzo słabego chłodzenia.

 

Jeśli szukasz maksymalnej wydajności w grach (czyli GTX 1660Ti ) to zainteresować się możesz jeszcze :

HP OMEN 15 i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1660Ti - 4999 zł

Dołożenie dodatkowej kości 8 GB to wydatek 149 zł jeśli kupisz ją osobno nawet razem z laptopem.

 

Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić a nadal mieć świetny sprzęt, moim zdaniem warto zainteresować się :

Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS - 3999 zł

 

Jakby nie patrzeć 1000 zł mniej, jest już 16 GB RAM , 512 GB SSD a wydajność jakoś drastycznie nie spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...