Skocz do zawartości
Shokei

Komputer chodzi zbyt głośno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę dojść ładu z komputerem, zestaw to; msi gtx 1080ti trio, i7 8700k, hyperx 16gb ddr4-3000 cl15, MSI Z370 GAMING M5, be quiet 750w dark power pro 11, be quiet! Dark Base 700, be quiet dark rock 4 pro tak w skrócie...

Problem to że jak włączę fortnite, CoD 4, gta 5 czy którakolwiek z bardziej wymagających gier to po prostu nie da się wytrzymać, temperatury na karcie nieraz przekraczają 80C i ponad 2200 RPM, kompa składał komputronik, od początku były cyrki to inny zasilacz zamontowali bez mojej wiedzy który był cholernie głośny to im odesłałem kompa i wymienili na ten za który zapłaciłem (oczywiście wcześniej musiałem ich postraszyć inspekcja handlowa bo by nie wymienili) i tak się zastanawiam czy nie zamontowali jakiejś wysłużonej karty albo czegoś nie pozmieniali w biosie, szlo od obudowy jest tak gorące od strony karty ze reki długo nie da się na niej potrzymać, gram w 1440p ale nie mam pojęcia co zrobić zęby to ciszej chodziło ta karta, dodam że karta nie jest zabrudzona.

Nie wiem odesłać im to z powrotem czy dać to jakiemuś specowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wentylatory na karcie się kręcą podczas obciążenia?

Obejrzyj chłodzenie karty, może nie jest dobrze dociśnięte do rdzenia, albo coś pękło/urwało się?

Coś tu jest ewidentnie nie tak z temperaturą na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1080 Ti Evga SC2, więc teoretycznie gorsze chłodzenie, a temperatury nie przekraczają u mnie w najgorętsze dni przy długotrwałym obciążeniu 72 stopni. Spróbuj otworzyć panel boczny obudowy i zobacz na ile spadnie temperatura gpu, jak znaczenie to w dużej mierze może być winna cyrkulacja powietrza w obudowie. Jeżeli po zdjęciu panelu nie spadną wyraźnie temperatury gpu, to znaczy, że najprawdopodobniej problem leży w samej karcie. Powodzenia ;-)

Edytowane przez mattecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem obydwie obudowy po bokach ale dalej nic, trochę mnie nie pokoi bo karta jakby "obwiśnięta" hmm może podczas wysyłki się coś "urwało", zaraz zdemontuje kartę i zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie.. miałem 1080 Ti od msi trio koło roku i nie mialem problemów z uginaniem się karty. Wszystkie śrubki na śledziu są dobrze dokręcone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje trzech śrubek? :)

Masz pudełko od tej karty? Można by porównać numery seryjne. Chyba że to jest Twoja karta, tylko była rozbierana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5383f33b9129a.jpg

 

Ostatnia śrubka od lewej jest krzywo wkręcona? :E

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że brakuje tylko śrubek od backplate, ale biorąc pod uwagę, że ktoś tak niedbale składał kartę to najprawdopodobniej całe chłodzenie jest w podobnym stylu założone. Brak odpowiedniego docisku chłodzenia to wysokie temperatury i masz odpowiedź. Kiedy kupowałeś ten komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu, ale mało grałem praktycznie wgl, ale co to znaczy niedbale składał, co inne gdybym kupił samą kartę no to chyba bym zobaczyył czy wszystko z nią ok, ale gdy dostałem komputer zaplombowany złożony przez komputronik no to po co mam szukać dziury w całym jak wszystko chodzi tak jak ma być, dopiero gdy dokupiłem monitor 1440p, 144mhz i inne bajery wtedy dopiero karta zaczęła się grzać i chodzić głośno, zresztą zapłaciłem za nowy produkt a nie za używany, gdybym chciał używany to bym na allegro poszukał jakiegoś po koparkowego gówna i nie miałbym się czego czepiać.

Edytowane przez Shokei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale co to znaczy niedbale składał...

To znaczy, że karta była przez kogoś rozbierana. Sytuacja patowa, masz dwie opcje próba reklamacji u sprzedawcy, opisz spokojnie okoliczności, może przejdzie, choć wątpię. Druga opcja to naprawa we własnym zakresie, która wydaje się dosyć prosta, bo polega na delikatnym zdjęciu już odklejającej się plomby, rozkręceniu karty, przejrzeniu czy są wszystkie termopady, zmiany pasty na rdzeniu, dobraniu brakujących śrubek, skręceniu wszystkiego do kupy, więc jak nie masz drewnianych łap to powinieneś sobie poradzić ;-). Pamiętaj teoretycznie rozkręcenie karty MSI równa się utrata gwarancji. Daj znać jak się sprawa potoczyła, powodzenia!

Edytowane przez mattecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-tego komputer jedzie na gwarancję takze będę widział co tam wymyślą, na nową to na pewno nie wymienia bo nie wiem skąd takową wyczarują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...