Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zamierzam kupić nowy dysk SSD do mojego komputera. Początkowo miałem założenie żeby nie przekroczyć 200zł i kupić w tej kwocie dysk do tej pojemności 250 GB i postawić na nim system. Później zacząłem się zastanawiać czy nie dołożyć tych 100zł i do kwoty już 300zł nie kupić już 500GB, żeby móc oprócz systemu wrzucić tam większość programów czy częściej granych tytułów i mieć trochę spokoju na dłużej przy ewentualnej rozbudowie komputera.

Ale poczytałem trochę forum i różnych opinii, no i teraz mam zagwozdkę, bo w tej kwocie można rozglądać się już za dyskami pod M.2 (początkowo nie brałem tego pod uwagę, tylko w grę wchodziły dyski pod SATA).

No i zrodził się temat, a raczej prośba o pomoc, bo najzwyczajniej w świecie zgłupiałem od ilości możliwości chyba.

Do tej pory korzystałem dość długo czasu z HDD, więc nawet przeskok na SDD pod STAA podejrzewam da dużo większą różnicę niż do tej pory, dlatego tym bardziej zastanawiam się czy jest sens trochę dołożyć żeby kupić dysk na PCIe.

 

Na samym początku brałem pod uwagę Silicon Power A55 256, oraz Crucial MX500 250 pod SATA 3, natomiast no tak jak to się starałem wytłumaczyć, miałbym teraz prośbę o jakieś rady, co byście zrobili na moim miejscu czy ewentualnie o jakieś inne ciekawe propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup tego Crucial MX500 500GB SATA3 do 300zł i będziesz zadowolony. Mniejszy dysk z reguły zwalnia po zapełnieniu, więc na Twoim miejscu patrzyłbym przede wszystkim na pojemność (przy tym budżecie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morelach jest Dysk SSD Intel 660p 512GB M.2 PCI Express 3.0 w cenie 277,60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podania jaki masz komputer to możemy sobie rozmawiać ;)

 

Generalnie 500gb zawsze się przyda w miejsce 250, bo to dzisiaj mało, gdy instalka 1 gry ma 60-80gb.

 

m2 jest bardziej przyszłościowe od sata, a jak kupił byś szybki dysk na mve to już w ogóle ;) Niestety bez znajomości komputera to sobie możemy pospekulować ;)

 

 

na ślepo, zakładając że masz tyle $ i płyt obsługuje takie dyski to polecam np :

 

 

https://www.ceneo.pl/73525726

 

 

https://www.ceneo.pl/73709819

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no racja, od tego powinienem zacząć,

płyta: msi Z10A M3,

z tego co się orientuję to możliwość dysku z m.2 jest więc stąd moje zainteresowanie tematem tych dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morelach jest Dysk SSD Intel 660p 512GB M.2 PCI Express 3.0 w cenie 277,60zł.

 

a jak jest z trwałością pamięci qlc ?

tak jak ktoś wyżej podrzucił link, opinie są dość mocno podzielone na temat tego dysku no i cena dosyć niska jak na te parametry mam wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...