Skocz do zawartości
radus19

Nokia 8 a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam 8 miesiaczna nokie 8, problem w tym, że wylancza się przy 30% baterii a orginalna ładowarka przerywa ładowanie po kilkunastu sekundach. Mało tego czytnik linii papilarnych łapie dopiero za 3 lub czwartym razem. Czy obejmuje to gwarancja? Czy może mam to reklamować jakoś inaczej? Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie reklamowałam z powodu rękojmi. Czy możesz mi doradzić jak to zrobić? Będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podanej stronie wszystko masz napisane. A jak to za mało, to poszukaj w necie więcej informacji.

 

Jedyne co doradzam - to złóż reklamację na piśmie i zażądaj wymiany telefonu na nowy.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa, że go wymienia a nie naprawia? Z tego co wiem to Noki 8 już nie produkują więc marne szanse.na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dostac cos z magazynowych lezakow, naprawa poprzez wymiane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art 560 k.c. Obowiązuje oraz kolejne.

Ty zgłaszasz wystąpienie wady w postaci (wymieniasz). Przedaeiawias swoje roszczenia, masz do wyboru:

Rozwiązanie umowy kupna sprzedaży - czyli zwrot kasy

2. Obniżenie ceny adekwatnie do stopnia wady

3. Naprawę

4. Wymianę na nowy wolny od wad.

 

Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do roszczeń, z czego już po zmianach ustawy nie może sobie sam wybrać sposobu zadośćuczynienia. Dlatego składając reklamację z tytułu rękojmi wskazujesz jeden sposób - najlepiej zwrot kasy. Dnia 15 obligatoryjnie uznaje roszczenie.

 

Art 561 k.c. Zezwala sprzedawcy na próbę naprawy urządzenia jeśli Twoje roszczenie jest dla niego niemożliwe do spełnienia (brak modelu w sprzedaży w przypadku chęci wymiany na nowy) lub przewyższa koszty naprawy, czyli usunięcia wady.

 

Czyli może go naprawić.

 

W przypadku, gdy wada nie została usunięta obligatoryjnie uznaje Twoje roszczenie - czuli zwrot kasy.

 

Jeśli oddasz na gwarancję producenta to serwis może naprawiać telefon w nieskończoność nawet bezskutecznie.

 

W moim profilu poszukaj wątków o mojej batalii z euroagd przy okazji reklamacji telefonu z tytułu rękojmi b2b. Ciebie na szczęście obowiązują terminy, mnie już nie. Po prawie pół roku oddali mi kasę.

Masz tam pisma moje, art itp.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...