Skocz do zawartości
Zgrywu

Nowy Sprzęt WIN 10 - Brak Dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem już bezradny dlatego proszę Was o pomoc.

Mianowicie : Zakupiłem komputer

Windows 10 Home 64bit

Płyta Główna : Intel B360M PRO

Podłączałem i słuchawki i głośnik 0 jakiegokolwiek dźwięku , dziwne jednak jest to, że w mikserze głośność faluje podczas włączenia piosenki.

1.Odinstalowywałem sterowniki , instalowałem na nowo - Bez zmian.

2. Przywracałem cały system do ustawień fabrycznych - Bez zmian.

3. Pobierałem i instalowałem ręcznie najnowsze sterowniki z : https://pl.msi.com/Motherboard/support/B360M-PRO-VDH#down-driver&Win10%2064 - Bez zmian.

4. Jako domyślny ustawiony jest głośnik.

5. Na pewno wszystko dobrze podłączyłem a gniazda są sprawne ponieważ mysz , klawiatura działają.

Dziwi mnie też to , że nie mam programu Realteka na komputerze , może tam by dało się coś jeszcze zrobić.

W menadżerze widnieje , że wszystko zainstalowane najlepsze i działa poprawnie.

 

POMOCY ! ! !

Edytowane przez Zgrywu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie jeszcze z sklepu Microsoftu store aplikacje (Realtek audio control) jeśli instalowałeś

Realtek HD Universal Driver ,31 MB, bo są też starsze 261 MB wtedy nie trzeba aplikacji z MS.

Edytowane przez Icek44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz z przodu to zobacz czy kabelki masz podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze sterowniki realteka mają błąd (nie wyświetlają panelu realteka) zainstaluj wersje 2.81 Realtek HD Audio Codec Driver 2.81 o powinno przywrócić panel realteka, ale czy przywróci dźwięk? Nie wiem :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel przywróciło jest widoczny w aplikacje i funkcje natomiast nie wiem w jaki sposób mogę go załączyć..

PS. Dźwięk dalej nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tylny panel próbowałeś podłączyć? Poza tym, przy podłączaniu urządzeń przy włączonym panelu realteka ten soft z automatu wykrywa nowe urządzenie i się pyta co to jest, jeśli tego nie doświadczasz, to coś jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, przy podłączaniu urządzeń przy włączonym panelu realteka ten soft z automatu wykrywa nowe urządzenie i się pyta co to jest, jeśli tego nie doświadczasz, to coś jest nie tak

 

U mnie jakoś nie wykrywa(na kilku wersjach sterowników tak samo), tzn bez względu co podpinam (głośniki/słuchawki), widzi głośniki i nic się nie zmienia. Dźwięk na szczęście jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś nie wykrywa(na kilku wersjach sterowników tak samo), tzn bez względu co podpinam (głośniki/słuchawki), widzi głośniki i nic się nie zmienia. Dźwięk na szczęście jest.

 

To ciekawie to działa, no chyba, że masz wyłączoną tą opcję w tym panelu, bo można ją wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawie to działa, no chyba, że masz wyłączoną tą opcję w tym panelu, bo można ją wyłączyć.

Niby w niektórych wersjach sterników miałem taką możliwość, ale mimo jej włączenia nic nie wykrywało. W obecnych sterach nawet tej opcji nie mam.

 

 

2222c98d0057.jpg

 

Jak widać niby mam wpięte głośniki a tak nie jest, mam podpięte tylko słuchawki. (tak samo wyświetla przy wpięciu ich w panel przedni)

 

Trochę się już z tym męczyłem (instalowanie rożnych wersji), bo z tego co gdzieś wyczytałem, dopóki wykrywa mi słuchawki jako głośniki to nie działa wbudowany płytę wzmacniasz słuchawkowy. Zainstalowałem z 10 wersji rożnych sterowników realteka, bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, każde urządzenie czy to słuchawki czy głośniki przód tył wszystko komputer czyta gdy tylko podepnę czy to przód/tył przełącza się na stery od Realteka. W dodatku jak włączam przykładowo filmik na yt i w pasku zadań tam gdzie ten "głośniczek" dam na "otwórz mikser głośności" to widać jak zielona kreska faluje. A mimo to nic nie słychać

PS. Może straciłem słuch..? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, każde urządzenie czy to słuchawki czy głośniki przód tył wszystko komputer czyta gdy tylko podepnę czy to przód/tył przełącza się na stery od Realteka. W dodatku jak włączam przykładowo filmik na yt i w pasku zadań tam gdzie ten "głośniczek" dam na "otwórz mikser głośności" to widać jak zielona kreska faluje. A mimo to nic nie słychać

PS. Może straciłem słuch..? :lol2:

Sprawdzałeś na innych słuchawkach? Może masz wciśnięte "mute", albo w samych słuchawkach potencjometr wyciszony, Moze dźwięk idzie przez HDMI na monitor? Bo masz źle ustawione źródło dźwięku, na grafikę zamiast realteka ? Nie wiem kombinuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, należy sprawdzić czy dźwięk leci na właściwe urządzenie. U mnie kiedyś często się przełączało na monitor no i wtedy głośniki nie działały.

Trochę to trwało zanim do tego doszedłem.

post-5702-15690671526969_thumb.png

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj usunąć, lub całkowicie wyłączyć monitor (E-2251 Nvidia high definition audio) w ustawieniach na ostatnim zdjęciu (albo podepnij słuchawki do monitora) :E

 

Niby masz ustawione na realeka, ale monitor tez jest jakby aktywny, cholera wie spróbować nie zaszkodzi.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj usunąć, lub całkowicie wyłączyć monitor (E-2251 Nvidia high definition audio) w ustawieniach na ostatnim zdjęciu (albo podepnij słuchawki do monitora) :E

 

Niby masz ustawione na realeka, ale monitor tez jest jakby aktywny, cholera wie spróbować nie zaszkodzi.

 

 

Zrobione bez zmian :lol2: :lol2: :lol2:

To już zaczyna być śmieszne :D

 

Chyba się poddam ale dzięki za pomoc ;/

Edytowane przez Zgrywu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to dziwne,skoro głośniki i słuchawki masz sprawne to wychodzi na to że być może dźwiękówka uszkodzona,jeszcze możesz w biosie sprawdzić ustawienia od dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób scrren tego z ostatniego linku gdy słupek chodzi bo teraz widać że jest aktywny ale dźwięku nie przysyła. Zobacz że u mnie widać że dźwięk przechodzi na głośniki.

 

Jak domyślam się słuchawki i głośni masz na usb? Być może coś na usb blokuje. Pożycz od kogoś na bluetooth i zobacz jak będzie (chyba że nie masz bluetooth w komputerze).

 

 

Ps. Chociaż w pierwszym linku widać że słupek chodzi.

Ps2. U mnie kiedyś było gdy kupiłem nowy komputer to prąd nie dochodził, jakiegoś kabelka nie podpięli gdzie trzeba.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zainstalowałem na nowo system kolejno wszystko zaktualizowałem i teraz jest tak , że każde podłączenie urządzenia (aux,usb) przód komputera jak i tył wykrywa i pokazuje , że wszystko jest okej i UWAGA ! USB działa, AUX nie macie pomysły?

 

 

Edit.1 Chyba wiem gdzie może być problem , monitor został stary dlatego kupiłem przejściówkę i podłączyłem go do komputera, wygląda to tak , że dźwięk jest przekierowywany na monitor. Monitor tak jakby jest ustawiony na domyślny do odtwarzania i nawet ( NVIDIA ) sterowniki jakieś z modelem tego monitora instalują się w sterownikach od obsługi "DŹWIEKU"

 

 

Edit.2 Czy może być spalone/zepsute wejście analogowe karty dźwiękowej? Bo wygląda to tak ,że wejście cyfrowe(USB) działa a analogowe(AUX) nie...

Edytowane przez Zgrywu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo uwalona dźwiękówka albo złe ustawienia w BIOS.

Sprawdź jak w BIOS masz ustawiony panel przedni i sprawdź co się stanie jak zmienisz to ustawienie.

W ogóle to jak masz możliwość dobrze by było odpiąć przedni panel i sprawdzić czy zadziałają tylne gniazda.

 

Jeszcze jedna opcja. Wypnij kartę graficzną, uruchom kompa na zintegrowanej i sprawdź.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa ma wejście USB? Co to za karta, bo jeszcze takiej nie widziałem. A jeśli Ci chodzi o podłączenie urządzenia pod zwykły USB, to działa to na zupełnie innej zasadzie wtedy. Jeśli tego jeszcze nie sprawdziłeś, co by było dziwne, to sprawdź tylne wyjścia karty dźwiękowej, jeśli one nie działają, to coś jest albo nie tak z biosem, albo fizycznie coś jest uszkodzone. Natomiast jeśliby to zadziałało to masz wadliwy/źle podłączony panel przedni.

 

Poza tym skoro w ogóle Windows wykrywa tą dźwiękówkę, to całkowicie ona uwalona być nie może. Jeśli sam tego nie ogarniesz, a nie jesteś jakoś super obeznany w temacie komputerów to poproś może kogoś, żeby Ci to dokładnie sprawdził. Bo rady na forum na ile przydatne, to czasami może być taka bzdura problemem, że bez zobaczenia tego na własne oczy nikt na to nie wpadnie :D

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...