Skocz do zawartości
Klepa97

Laptop - warty swojej ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup "gamingowego" laptopa do gier. Nie jestem laikiem w tych tematach, ale również zaniedbałem swoją wiedzę o komputerach przez ostatnie lata, nie byłem na bieżąco.. A więc - po określeniu mniej więcej czego potrzebuję (czyli wszystkiego, czego wymagający gamer może oczekiwać) - 17 cali, ips, najlepiej więcej jak 60hz matryca, podświetlenie i podzespoły na największym poziomie zacząłem poszukiwania. Po analizie rynku, zniesmaczenia ogólnymi cenami za takie stacje robocze w renomowanych sklepach, przerzuciłem się na allegro, licząc na coś tańszego.. Po wybraniu najodpowiedniejszego modelu, przeszukaniu wielu aukcji, znalazłem to -

 

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-y540-17-i7-32g-ssd-gtx1660ti-w10-8418774821

 

czy cena za podzespoły nie jest podejrzana, oraz czy warto w takie coś się pchać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No laptop ogólnie dobry ale sklep jakiś krzak + matryca 60hz.

Ja bym w tej cenie wolał tego Asusa z matrycą 120hz: ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 za 5 499,00 zł

Model ten zbiera wszędzie świetne oceny za jakość wykonania, układ chłodzenia i właśnie bardzo fajną matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup "gamingowego" laptopa do gier.

 

A można spytać dlaczego laptop, a nie stacjonarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji żebyś wykorzystał te 32 GB RAM w grach, to wyrzucanie kasy w błoto. Matryca 60 Hz.

Poza tym tenże sprzedawca ma kilka negatywnych opinii że sprzedaje używki albo niezgodne z opisem w aukcji, uważaj na to.

 

Osobiście zrezygnowałbym z bardzo mocnego procesora 6 rdzeniowego na rzecz 4 rdzeniowego/8 wątkowego ( w grach i tak najważniejsze jest GPU, i5-9300H spokojnie da sobie radę z GTX 1660Ti) a miał jednak 17 calową matrycą IPS 144 Hz. No i sam laptop z najpewniejszego źródła jakie można mieć:

 

HP OMEN 17 i5-9300H/16GB/512 1660Ti 144Hz - 5299 zł

 

Zobacz sobie np. to porównanie, może nie idealne bo tutaj GTX 1060 ale ..

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop z tej aukcji co podałeś ma na 100% matrycę 60Hz - nawet w opisie jest że 144Hz opcjonalnie. Jeżeli chcesz coś taniej i może być bez systemu to za 4,5k masz:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz 4499zł

Ram i dysk SSD z czasem sobie dołożysz, a na start masz całkiem dobry sprzęt, znacznie taniej. 1660Ti jest tu wersji MAX-Q, ale różnica wydajności pomiędzy pełną 1660Ti nie jest duża- max. 10%.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No laptop ogólnie dobry ale sklep jakiś krzak + matryca 60hz.

Ja bym w tej cenie wolał tego Asusa z matrycą 120hz: ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 za 5 499,00 zł

Model ten zbiera wszędzie świetne oceny za jakość wykonania, układ chłodzenia i właśnie bardzo fajną matrycę.

 

Ten ASUS to 15 calowy ekranik, z mniejszą ilością ramu, czy brakiem systemu. Matryca jak najbardziej na plus, ale czy warto poświęcać +- 1200 zł na 120 hz? Bo za kupno dodatkowego rammu, systemu, czy większej matrycy zapewne tyle wyjdzie.

 

A można spytać dlaczego laptop, a nie stacjonarka?

 

Stacjonarkę posiadam, laptopa potrzebuję na częste wyjazdy i noce poza domem.

 

Nie ma opcji żebyś wykorzystał te 32 GB RAM w grach, to wyrzucanie kasy w błoto. Matryca 60 Hz.

Poza tym tenże sprzedawca ma kilka negatywnych opinii że sprzedaje używki albo niezgodne z opisem w aukcji, uważaj na to.

 

Osobiście zrezygnowałbym z bardzo mocnego procesora 6 rdzeniowego na rzecz 4 rdzeniowego/8 wątkowego ( w grach i tak najważniejsze jest GPU, i5-9300H spokojnie da sobie radę z GTX 1660Ti) a miał jednak 17 calową matrycą IPS 144 Hz. No i sam laptop z najpewniejszego źródła jakie można mieć:

 

 

 

HP OMEN 17 i5-9300H/16GB/512 1660Ti 144Hz - 5299 zł

 

Zobacz sobie np. to porównanie, może nie idealne bo tutaj GTX 1060 ale ..

 

Jak najbardziej wykorzystam, jestem fanem StarCitizena, gry która od kilku lat jest w fazie beta, ogromem i grafiką poraża, tak samo jak wymogami na ram :D Na allegro pełno sprzedawców z pojedynczymi negatywnymi opiniami, gdzie pozytywnych ma setki/tysiące, ciężko się w tym odnaleźć. Jednak te najpewniejsze źródła to wydatek dodatkowych tysięcy złoty, czy warto?

Dzięki, zaraz obczaję:)

 

Laptop z tej aukcji co podałeś ma na 100% matrycę 60Hz - nawet w opisie jest że 144Hz opcjonalnie. Jeżeli chcesz coś taniej i może być bez systemu to za 4,5k masz:

HP Pavilion Gaming i5-9300H/8GB/256 GTX1660Ti 144Hz 4499zł

Ram i dysk SSD z czasem sobie dołożysz, a na start masz całkiem dobry sprzęt, znacznie taniej. 1660Ti jest tu wersji MAX-Q, ale różnica wydajności pomiędzy pełną 1660Ti nie jest duża- max. 10%.

 

Tak, wiem że to 60 hz, pisałem już ze sprzedawcą. Nie potrzebuję czegoś taniego, a dobrego i wartego swojej ceny. Dlatego pytałem, czy laptop jest sam w sobie warty tych pieniędzy.

Edytowane przez Klepa97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ASUS to 15 calowy ekranik, z mniejszą ilością ramu, czy brakiem systemu. Matryca jak najbardziej na plus, ale czy warto poświęcać +- 1200 zł na 120 hz? Bo za kupno dodatkowego rammu, systemu, czy większej matrycy zapewne tyle wyjdzie.

Pewnie, że warto. 120hz to jak dla mnie podstawa. Jak mam grać w 60hz to czuję się jakbym oglądał pokaz slajdów. 16GB ram jest zupełnie wystarczające pod gry. Po co Ci 32?

Systemu nie chciałeś w zestawie, poza tym microsoft daje za free na swojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto. 120hz to jak dla mnie podstawa. Jak mam grać w 60hz to czuję się jakbym oglądał pokaz slajdów. 16GB ram jest zupełnie wystarczające pod gry. Po co Ci 32?

Systemu nie chciałeś w zestawie, poza tym microsoft daje za free na swojej stronie.

 

Wciąż malkoment to te 15 cali, jak na moje, to na 17 dopiero da się grać. A 32 ramu jest potrzebne, tak jak mówiłem, do Star Citizena, gdzie tam Ram jest ważniejszy aniżeli reszta. Windowsa 10 tak samo?

Edytowane przez Klepa97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 za 6199zł

Asus jest też dostępny w wersji 17-sto calowej. Ta wersja została wyposażona w rewelacyjną matrycę 17,3" IPS 144Hz z bajecznymi wręcz kolorami i wąskimi ramkami. Desing laptopa jest nowoczesny i zarazem ponadczasowy. Możesz dać linka, gdzie jest napisane, że Star Citizen wymaga 32GB RAM. Na 16 w trybie dual channel powinien działać elegancko, ponieważ w zalecanych wymaganiach jest podane 16GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż malkoment to te 15 cali, jak na moje, to na 17 dopiero da się grać. A 32 ramu jest potrzebne, tak jak mówiłem, do Star Citizena, gdzie tam Ram jest ważniejszy aniżeli reszta. Windowsa 10 tak samo?

 

W takim razie pasowałoby ustalić jaki masz budżet na laptopa,czy te 32GB musi być na start i w co zamierzasz grać prócz Star Citizena, ważna informacja to również konieczność (lub nie) matrycy 120Hz/144Hz. Póki co to widzę, że jest takie błądzenie po omacku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...