Skocz do zawartości
pan_A

GTX 1080ti vs RTX 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do wyboru gtxa 1080ti prawie nowy za 1200zł lub nowego rtxa 2060 za 1300zł i nie wiem za bardzo co wybrać. Teoretycznie gtx ma lepsza wydajność, lecz mnie interesuje też ray tracing, w którym rtx 2060 jest o wiele wydajniejszy od gtxa no i bardziej "przyszłościowy". Dodam, że planuje kupić też procesor ryzen 3600, wszystko na monitorze 1080p 144hz. Co doradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RTX2060 i tak słabo z RT a normalnie(bez RT), 1080ti jest znacznie wydajniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz konkretny test :

 

1080Ti miażdży 2060.

 

Jedyną sensowną kartą która "ciągnie" RT to 2080Ti ale z drugiej strony jest najdroższą kartą na rynku a też nie powala swoją wydajnością. :hmm:

Jednym zdaniem RT aktualnie jest dla zapaleńców i to dość bogatych zapaleńców.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz konkretny test :

 

1080Ti miażdży 2060.

 

Ale jeśli chodzi o ray tracing to tu wygrywa jednak rtx 2060, w nowszych tytułach też różnica się zmniejsza.

Poza tym czy odczuję tą różnice w 1080p w 120hz? Ja tam wolę mieć już lepszą grafikę i 60fpsów niż 160, których nawet nie zobaczę.

Edytowane przez pan_A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem .. lepszą opcją jest 2060Super aleto już prawie 2000zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ray tracing na RTX 2060 to raczej śmiga mocno tak sobie, więc na dłuższą metę nie nazwałbym tej karty przyszłościowym rozwiązaniem. Dopiero RTX 2070 Super jako tako sobie radzi z RT. Pewnie dopiero przyszła generacja kart będzie temat ogarniać lepiej.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ray tracing na RTX 2060 to raczej śmiga mocno tak sobie, więc na dłuższą metę nie nazwałbym tej karty przyszłościowym rozwiązaniem. Dopiero RTX 2070 Super jako tako sobie radzi z RT. Pewnie dopiero przyszła generacja kart będzie temat ogarniać lepiej.

 

Czyli lepszym wyborem będzie gtx 1080ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepszym wyborem będzie gtx 1080ti?

Tak GTX1080Ti jak nie zależy ci na RT to jest dużo większa moc.

A RTX 2060 za słabe do RT nawet w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo 1080ti prześciga 2060.

Jak ten 1080ti użytkowany był normalnie to chyba nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo 1080ti prześciga 2060.

Jak ten 1080ti użytkowany był normalnie to chyba nie ma co się zastanawiać.

 

w tym tescie gtx 1080ti przy ray tracingu ma po 20fpsów. Tylko pytanie czy ta technika ma jakąś większą przyszłość bo obsługuje go zaledwie pare gier i tylko może w metro, bf v i control jest jakaś większą różnica. Są jeszcze jakieś mody dodające "oszukany" ray tracing np. Minecraft czy Wiedźmin 3, ale to już można odpalić na każdej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie rozumiem ciebie wszyscy ci mówią, że pod względem wydajności gtx 1080ti jest lepszy, a ty upierasz się, że lepiej rtx 2060, który jak już wcześniej było wspomniane, wcale tak dobrze sobie nie radzi ray tracingiem. Oczekujesz, że w końcu jakaś osoba powie ci, iż lepiej wziąć 2060? Skoro monitor masz 144Hz to warto byłoby go wykorzystać póki można. A na"super płomienie w kałuży i oszałamiające odblaski w oczach przeciwników" i tak nie będziesz za jakiś czas zwracać uwagi, w końcu w bf'ie rozgrywka jest dość dynamiczna.

Wg mnie ray tracing to jest bajer fajny na chwilę, umożliwiający podziwianie widoczków w pierwszych minutach gry tak samo jak hair works niby fajne, ale i tak każdy wyłączał, żeby zyskać 15 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też to zbędny bajer patrząc ile się traci na wydajności,

a co byście brali RX 5700 czy RTX 2060 Super,

w ciągu tygodnia muszę dokonać zakupu.

Przez to RT mam mętlik w głowie bo gram w 1080p 75

więc można skorzystać z tego wynalazku.

Gdybym miał 144 Hz to bym nawet o tym RT nie myślał.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też to zbędny bajer patrząc ile się traci na wydajności,

a co byście brali RX 5700 czy RTX 2060 Super,

w ciągu tygodnia muszę dokonać zakupu.

Przez to RT mam mętlik w głowie bo gram w 1080p 75

więc można skorzystać z tego wynalazku.

Gdybym miał 144 Hz to bym nawet o tym RT nie myślał.

Osobiście za RX'ami sie nie rozglądałem bo to straszne piekarniki :lol2: Jeżeli chcesz brać 2060 super to lepiej dopłacić +/- 100 zł do 2070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz konkretny test :

 

1080Ti miażdży 2060.

 

Jedyną sensowną kartą która "ciągnie" RT to 2080Ti ale z drugiej strony jest najdroższą kartą na rynku a też nie powala swoją wydajnością. :hmm:

Jednym zdaniem RT aktualnie jest dla zapaleńców i to dość bogatych zapaleńców.

i znowu te bajki ze do RT tylko 2080ti, fakt ale do 1440p. Do 1080p wystarczy 2070/2070S to juz max.

 

Witam. Mam do wyboru gtxa 1080ti prawie nowy za 1200zł lub nowego rtxa 2060 za 1300zł i nie wiem za bardzo co wybrać. Teoretycznie gtx ma lepsza wydajność, lecz mnie interesuje też ray tracing, w którym rtx 2060 jest o wiele wydajniejszy od gtxa no i bardziej "przyszłościowy". Dodam, że planuje kupić też procesor ryzen 3600, wszystko na monitorze 1080p 144hz. Co doradzacie?

ten prawie nowy 1080ti za 1200zl to ladnie ci ktos kit wciska z kopareczki :E

 

Dla mnie też to zbędny bajer patrząc ile się traci na wydajności,

a co byście brali RX 5700 czy RTX 2060 Super,

w ciągu tygodnia muszę dokonać zakupu.

Przez to RT mam mętlik w głowie bo gram w 1080p 75

więc można skorzystać z tego wynalazku.

Gdybym miał 144 Hz to bym nawet o tym RT nie myślał.

Do 1080p 2060S wystarczy aby skorzystac z RT w tych 60fps. A w czym ci koliduje to 144hz z RT? Wiadomo ze w Multi nitk z tym nie gra a zawsze lepiej miec 144hz niz 75hz bo w Multi grach na tej karcie da sie wyciagnac tyle fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 1200zł to ciężko kupić GTX 1080 który jest dużo wolniejszy od wersji "TI" więc ta kwota za prawie nową kartę to aż za bardzooo podejrzana hehehee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 1200zł to ciężko kupić GTX 1080 który jest dużo wolniejszy od wersji "TI" więc ta kwota za prawie nową kartę to aż za bardzooo podejrzana hehehee

 

Wiem, nad tym najbardziej się zastanawiam, bo karty niby nowa, ale gwarancje ma 24msc. Z pewniejszego źródła kupiłbym od razu w tej cenie, a tak to mam w podobnej cenie rtxa 2060 pewnego, więc zastanawiam się czy jest wgl sens ryzkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co premiera kart ciągle to samo.

GeForce można kupić w cenie niższej niż sugerowana, Radeony droższe niż sugerowana. RX 5700 niereferent za 1600 zdeklasowałby w opłacalności 2060s.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wybierać między 1080TI z OLX za 1200zl prawie nowa vs RTX2060 to kup lepiej RTXa. Da CI NIEPORÓWNYWALNIE WIĘCEJ RADOŚCI i PRZYJEMNOŚCI :D Niestety ale GTX 1080TI za 1200zl prawie nowy doprowadzi Cie jedynie do nerwicy i strat finansowych.

 

1200zl za urojone 1080TI + 1300zl za rtx2060 = 2500zl. A za tyle pieniędzy kupisz już bardzo fajne GPU bez nerwów, siwych włosów, chodzenie po komisariacie i składania zeznań.

 

Jeśli zdecydujesz się na 1080TI za 1200zl, to niestaty ale finalnie zapłacisz 2500zl za RTX2060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie gdzie ten 1080ti :)

 

jak allegro / znajomy - to jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kombinował tylko kupił RTXa 2060 Super z pewnego źródła,

x-kom często wystawia outlet na allegro. 1080 ti wydaje się być lewy,

a RTX 2060 non super ma niestetz 6 gb.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/gtx-1080-ti-x-gaming-CID99-IDBlYgE.html#64f4e3e4f9

Wyświetleń: 3679

proszę zwrócić uwagę, że nie ma podanego numeru telefonu bo przelewasz kasę, a karty nigdy nie dostaniesz :E

Wygląda na jakiś wał, przy granicy by nie opłacało się jechać odebrać osobiście, brak nr telefonu pozostałe oferty użytkownika też wyglądają na świetne okazje, jeżeli kupować to tylko odbiór osobisty z możliwością sprawdzenia karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chytry 2x traci.

Osobiście wolę wydać więcej i mieć pewność niż szukać na siłę okazji,

to samo tyczy się niepewnych sklepów robiących problemy przy zwrocie, reklamacji.

Jak brakuje środków to można poczekać i dozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdyby autor od razu określił się skąd chce kupić kartę, to dyskusja byłaby od początku inna. Jeżeli ma kupić 1080ti z nieznanego źródła to lepiej niech kupi pewną nówkę 2060 lub 5700. Chyba, że tego pascala może kupić w tej cenie od znajomego, to niech go bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...