Forum PCLab.pl: AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (9 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala Pierwsze monitory 24 calowe IPS 144hz - temat zbiorczy

#141 Użytkownik jest niedostępny   Gibgibon 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Październik 2019 - 09:35

Ktoś tutaj pytał gdzie teraz można kupić ten monitor :) W morelowym sklepie można i jeszcze obniżyli cenę o stówkę do 799 zł. niestety promocja trwa jeszcze 3 godziny. Też się zastanawiam od samego początku nad tym monitorem a recenzję są różne, a zdania podzielone. jedni pieją z zachwytu inni narzekają i odsyłają :( i bądź tu człowieku mądry. Recenzja na pcmonitors dopiero 20 października więc chyba najlepiej będzie sprawdzić to na własne oczy.

Taka mała uwaga - kolega kręcił tutaj filmik telefonem chcąc pokazać zmiany jasności monitora. To się raczej nigdy nie uda przy ustawieniach na auto ;) Wraz ze wzrostem jasności kręconego obiektu telefon przecież od razu automatycznie dostosowuje jasność pokazywanego na wyświetlaczu obrazu w taki sposób aby jasność była jednostajna. Aparat z fizycznym obiektywem w ustawieniu na auto zmieniałby po prostu wartość przesłony. W smartfonach tego nie ma (są wyjątki) więc to dzieję się jakby software'owo i telefon nigdy nie pokaże wiarygodnego, zgodnego z rzeczywistością a raczej tym co widzi dokładnie operator obrazu. Nie ma absolutnie sensu sugerować się filmikami kręconymi telefonem.

#142 Użytkownik jest niedostępny   fliperpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:11

Zobacz postGibgibon, o 10 Październik 2019 - 09:35, napisał(a):

jedni pieją z zachwytu inni narzekają i odsyłają :( i bądź tu człowieku mądry. Recenzja na pcmonitors dopiero 20 października więc chyba najlepiej będzie sprawdzić to na własne oczy.

tak jak z każdym monitorem 144hz IPS. Po prostu są wadliwe. Wymieniasz dopóki trafisz OK sztukę. Dodatkowo też w tej cenie musisz iść na kompromis.

#143 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:14

Zobacz postGibgibon, o 10 Październik 2019 - 09:35, napisał(a):

Ktoś tutaj pytał gdzie teraz można kupić ten monitor :) W morelowym sklepie można i jeszcze obniżyli cenę o stówkę do 799 zł. niestety promocja trwa jeszcze 3 godziny. Też się zastanawiam od samego początku nad tym monitorem a recenzję są różne, a zdania podzielone. jedni pieją z zachwytu inni narzekają i odsyłają :( i bądź tu człowieku mądry. Recenzja na pcmonitors dopiero 20 października więc chyba najlepiej będzie sprawdzić to na własne oczy.

Taka mała uwaga - kolega kręcił tutaj filmik telefonem chcąc pokazać zmiany jasności monitora. To się raczej nigdy nie uda przy ustawieniach na auto ;) Wraz ze wzrostem jasności kręconego obiektu telefon przecież od razu automatycznie dostosowuje jasność pokazywanego na wyświetlaczu obrazu w taki sposób aby jasność była jednostajna. Aparat z fizycznym obiektywem w ustawieniu na auto zmieniałby po prostu wartość przesłony. W smartfonach tego nie ma (są wyjątki) więc to dzieję się jakby software'owo i telefon nigdy nie pokaże wiarygodnego, zgodnego z rzeczywistością a raczej tym co widzi dokładnie operator obrazu. Nie ma absolutnie sensu sugerować się filmikami kręconymi telefonem.

Właśnie. Taka dziwna sytuacja jest z tym monitorem. Z jednej strony chwalą jakość , z drugiej narzekają na jakość... Z jednej strony chwalą za minimalny ghosting, inni narzekają że jest za duży. Baadm mówi że ghosting jest mniejszy na aoc niz na tamtym 27 calowym asusie, a koleś z reddita twierdzi że na aoc jest on większy

Odpowiedzcie pls: "I jak to jest z ciemnymi grami, np horrory? Pytam, bo w sumie to gram w takie i zależy mi żeby w nich też był akceptowalny ghosting."

#144 Użytkownik jest niedostępny   Gibgibon 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Październik 2019 - 10:47

No nic zamówiłem. Przetestuję przez weekend i zobaczę czy mi będzie pasował. Od 2011 siedzę na LG W2220P i złego słowa na tego IPSa nie mogę powiedzieć. Jedyny minus - to nie jest Full HD a już wypadałoby zmienić no i nadal tylko 60 Hz (ostatnio podkręciłem go do 67 Hz) i jestem bardzo ciekaw czy te 144 Hz zrobi na mnie takie wrażenie jak na innych :) Przynajmniej będę miał porównanie do innego IPSa.

Ten post był edytowany przez Gibgibon dnia: 10 Październik 2019 - 10:58

#145 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 11:39

Zobacz postGibgibon, o 10 Październik 2019 - 10:47, napisał(a):

No nic zamówiłem. Przetestuję przez weekend i zobaczę czy mi będzie pasował. Od 2011 siedzę na LG W2220P i złego słowa na tego IPSa nie mogę powiedzieć. Jedyny minus - to nie jest Full HD a już wypadałoby zmienić no i nadal tylko 60 Hz (ostatnio podkręciłem go do 67 Hz) i jestem bardzo ciekaw czy te 144 Hz zrobi na mnie takie wrażenie jak na innych :) Przynajmniej będę miał porównanie do innego IPSa.

Zamówiłeś 24 cale czy 27?

#146 Użytkownik jest niedostępny   Gibgibon 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Październik 2019 - 11:59

Zamówiłem 24 cale. 27 uważam, że powinien mieć więcej niż FullHD a więcej niż fullHD to przy mojej karcie nie ma sensu.

Ten post był edytowany przez Gibgibon dnia: 10 Październik 2019 - 12:00

#147 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 13:04

Zobacz postGibgibon, o 10 Październik 2019 - 11:59, napisał(a):

Zamówiłem 24 cale. 27 uważam, że powinien mieć więcej niż FullHD a więcej niż fullHD to przy mojej karcie nie ma sensu.

Ok :) Napisz swoją opinię na temat monitora jak już go przetestujesz

#148 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 13:16

Zobacz postGibgibon, o 10 Październik 2019 - 11:47, napisał(a):

To chyba konkurent Della 2209wa ten LG? Niemiło się rozczaruje wysoką jasnością minimalną w AOC ;).

#149 Użytkownik jest niedostępny   Gibgibon 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Październik 2019 - 13:42

Zobacz postBRB Nexus, o 10 Październik 2019 - 13:04, napisał(a):

Ok :) Napisz swoją opinię na temat monitora jak już go przetestujesz

Jasne dam znać :)

Zobacz postCS_pAqu, o 10 Październik 2019 - 13:16, napisał(a):

To chyba konkurent Della 2209wa ten LG? Niemiło się rozczaruje wysoką jasnością minimalną w AOC ;).

Tak dokładnie to jego konkurent w tamtym czasie :) Bardzo sobie chwalę ten monitor bo nadal się dobrze trzyma i obraz jest ładny ale jednak brakuje mi FHD ;)

Co do tej jasności to bardzo jestem ciekaw właśnie czy mi to będzie przeszkadzać bo z jednej strony mam raczej taki półmrok w mieszkaniu a z drugiej nigdy mi świecące mocno ekrany nie przeszkadzały.

#150 Użytkownik jest niedostępny   MisterMaster 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 15:22

recenzja morele

Ponad 1200:1, 129%srgb, 90%dci p3, 330cdm i delta e 1,86 oraz 6500K na fabrycznych ustawieniach. Czyli mój telefon pokazuje prawdziwą jasność a moje oczy dobrze oceniły ten monitor. To blb w prawym rogu o czym on mówi też miałem tam mocne ale poważnie tak jak pisałem po masażu matrycy na jej środku zmalało do minimum także w razie co polecam ten zabieg.

edit: on mówi, że ma tam ciemniej a ja miałem tam blb bo białe tło to w mojej sztuce niemal ideał. Cóż, sztuka sztuce nie równa.

Ten post był edytowany przez MisterMaster dnia: 10 Październik 2019 - 15:34

#151 Użytkownik jest niedostępny   forfun 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 15:50

Żeby dzisiaj dostać monitor z równomiernym podświetleniem to pewnie trzeba sobie sprowadzić z 5-10 sztuk.

#152 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 16:06

To blb sprawdza się przy maksymalnej jasności? Bo na moim monitorze przy jasności 55 gołym okiem było niewidoczne, na zdjęciu lekko w rogach ekranu

#153 Użytkownik jest niedostępny   MisterMaster 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 16:22

tak, najlepiej na maksymalnym podświetleniu. Tutaj moja sztuka - zdjęcie maksymalnie prześwietlone. Widać jedynie to przy dolnej ramce z prawej strony ale tylko jak zapodam 100% czarne tło. Myślałem żeby jeszcze pomasować matrycę a może i to zniknie ale wolę nie ryzykować bo to naprawdę znikome a popsuć nie chcę :kwasny:

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez MisterMaster dnia: 10 Październik 2019 - 16:25

#154 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 16:56

MisterMaster - masz bardzo fajną sztukę

#155 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 17:54

Zobacz postMisterMaster, o 10 Październik 2019 - 16:22, napisał(a):

recenzja morele

Ponad 1200:1, 129%srgb, 90%dci p3, 330cdm i delta e 1,86 oraz 6500K na fabrycznych ustawieniach. Czyli mój telefon pokazuje prawdziwą jasność a moje oczy dobrze oceniły ten monitor. To blb w prawym rogu o czym on mówi też miałem tam mocne ale poważnie tak jak pisałem po masażu matrycy na jej środku zmalało do minimum także w razie co polecam ten zabieg.

edit: on mówi, że ma tam ciemniej a ja miałem tam blb bo białe tło to w mojej sztuce niemal ideał. Cóż, sztuka sztuce nie równa.

Czyli wychodzi na to, ze coś z moją sztuką jest nie tak, jezeli chodzi o jaskrawość. U stilgara na 0% jest całkiem normalny obraz (90 kandeli). Dobra decyzja podjęta, sztukę trzeba będzie zwrócić do sklepu.

Tak wygląda sztuka stilgara:
https://imgur.com/a/CmwJJ0J

A tak wyglada u mnie:
https://imgur.com/a/ZBZOOcN i tak wyglada forza przy 0% jasnosci.

Ten post był edytowany przez CS_pAqu dnia: 10 Październik 2019 - 18:08

#156 Użytkownik jest niedostępny   Gibgibon 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 10 Październik 2019 - 18:15

Najdziwniejsze jest to że ja u Ciebie nie widzę wielkiej różnicy między 0 a 100 albo to wina fotki z telefonu. Z 2 strony u Stilgara widać. Ciekawe co ja to jutro dostanę za sztukę.

#157 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 18:22

Zobacz postCS_pAqu, o 10 Październik 2019 - 17:54, napisał(a):

Czyli wychodzi na to, ze coś z moją sztuką jest nie tak, jezeli chodzi o jaskrawość. U stilgara na 0% jest całkiem normalny obraz (90 kandeli). Dobra decyzja podjęta, sztukę trzeba będzie zwrócić do sklepu.
A u Ciebie ile zmierzyłeś? ;) Bo po fotkach za wiele nie ocenisz. Poza tym, jeśli zmierzył 90cd, to przy jakim otwarciu matrycy na białym (kontrast i RGB natywne, czy może obniżone, gdzie jasność będzie niższa)

ps. te różne tryby auto-dopasowania jasnosci wyłączyłęś? Tam widzę jakieś "ECO" ustawione na "standard" ... da sie na OFF?

Ten post był edytowany przez Kyle_PL dnia: 10 Październik 2019 - 18:35

#158 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 18:29

Zobacz postCS_pAqu, o 10 Październik 2019 - 17:54, napisał(a):

Tak wygląda sztuka stilgara:
https://imgur.com/a/CmwJJ0J

A tak wyglada u mnie:
https://imgur.com/a/ZBZOOcN i tak wyglada forza przy 0% jasnosci.

To dobrze że to tylko twoja sztuka ma problem z jasnością :) cały czas zastanawiam się nad kupnem. Zaczekam na recenzję pcmonitors i podejmę decyzję. Wyszedł też ASUS VG259Q, w Austriackich sklepach już można kupić, niestety cena od 300 €. Model asus nie podoba mi się, głównie podstawka jest brzydka. Nie wiem jak z ghostingiem, ale ma panel AUO.

Odpowiedzcie na moje poprzednie pytanie czy ghosting w ciemnych grach jest widoczny bardziej? Oczywiście na aoc 24g2u

#159 Użytkownik jest niedostępny   MisterMaster 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 22:53

del

Ten post był edytowany przez MisterMaster dnia: 10 Październik 2019 - 23:07

#160 Użytkownik jest niedostępny   MisterMaster 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 10 Październik 2019 - 23:06

Zobacz postKyle_PL, o 10 Październik 2019 - 16:56, napisał(a):

MisterMaster - masz bardzo fajną sztukę

Teraz tak ale ona na początku wcale tak się fajnie nie prezentowała. Przy pierwszym spotkaniu wyglądała tak (odlatuje na miotle):

Dodaj obrazek

i dopiero po masażu doszła do siebie. Yennefer czy ki diabeł :E

Może AOC wyda jakąś aktualizację do wersji 24 coby ta regulacja jasności miała większą rozpiętość bo serio nie widzę przeciwskazań i powodów dla których u mnie na 27 0% to egipskie ciemności a u Was na 24 0% razi w oczy. Ten monitor ma usb także nic nie jest przesądzone.

Ten post był edytowany przez MisterMaster dnia: 10 Październik 2019 - 23:08

• (9 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9