Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Mam swoją sztukę. Tak na szybko co mogę powiedzieć to nie zauważyłem żadnych opisanych tutaj problemów. Z jasnością wszystko jest ok choć muszę dodać, że ja po prostu lubię mieć jasno ustawiony obraz i mi to nie przeszkadza ale w zakresie od 0 do 100 widać różnicę i bardzo ładnie się ściemnia i rozjaśnia. BLB jest ale chyba nie muszę matrycy masować :) W normalnym użytkowaniu mi to zupełnie nie przeszkadza. Trochę jestem rozczarowany natomiast kątami widzenia, czasem się zastanawiam czy to na pewno IPS(??? :P ). Absolutnie nie chciałem kupować zakrzywionego ekranu ale teraz widzę, że może nie byłby to zły pomysł, bo chyba jestem na to bardzo wyczulony nawet w przypadku 24 calowym ekranów. Nie zauważyłem też żadnego problemu z podświetleniem bieli. W testach Stilgar mówił, że jest to zauważalne w prawym dolnym rogu ale u mnie chyba wszystko jest ok. Co do kolorów się nie wypowiem bo to jest chyba najbardziej indywidualna sprawa i nadal je ustawiam :P O G syncu nic nie powiem, bo mam windowsa 7 i jakie było moje zaskoczenie gdy nie znalazłem tej opcji w panelu nvidii :( Nie wiedziałem, że gsync działa tylko w WIN10 :( Co za chujnia. Cały czas szukam tej WIELKIEJ różnicy między 60 hz a 144 hz i nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak czy co ale nie wcisnęło mnie w fotel.

 

Nie będę się rozpisywał na temat innych cech bo po 1 nie ogarniam tego wszystkiego a po 2 mam go dopiero od godziny więc nie wszystko zdążyłem sprawdzić. Ogólnie monitor jest bardzo fajny, nie widzę tych ułomności o których ludzie pisali i na które wskazywali. Nie ukrywam za to, że myślałem, że przesiadka z mojego staruszka LG w2220p będzie bardziej spektakularna i będę zbierał zęby z podłogi ale szczerze...zaczynam dochodzić do wniosku że ten zakup był chyba tylko taką moją niepotrzebną fanaberią. Może mi ta szczęka wypadnie jak je ustawię obok siebie i podłącze oba ale to już jutro :)

 

Reasumując osobiście polecam :)

 

Czyli kolejna sztuka nie mająca problemów z jasnością, i zadowolony klient z zakupu. No coz chyba taka sztuka się trafiła, wysłałem oświadczenie o odstąpieniu umowy, czekam teraz na odpowiedz ze strony sklepu

 

Gibgibon, porób zdjęcia jasności ekranu, i daj porównanie z starym IPSem jak mozesz ;)

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejna sztuka nie mająca problemów z jasnością, i zadowolony klient z zakupu. No coz chyba taka sztuka się trafiła, wysłałem oświadczenie o odstąpieniu umowy, czekam teraz na odpowiedz ze strony sklepu

 

Gibgibon, porób zdjęcia jasności ekranu, i daj porównanie z starym IPSem jak możesz ;)

 

Ech to robienie zdjęć jest bez sensu. Jasność zdjęcia zależy od ustawień telefonu. Jeden będzie miał soft, który wypluwa jaśniejsze zdjęcia bo ma inaczej ustawioną wartość przesłony lub ISO a inny będzie robić ciemniejsze nawet w tych samych warunkach. Nagrałem film - kręciłem ekran podczas zmieniania jasności od 100 do 0 - z filmu wynika, że normalnie ustawianie jasności nie działa ! :) nie zauważyłem nawet najmniejszej zmiany jasności monitora patrząc na ekran telefonu a ta zmieniała się zauważalnie na samym monitorze. Telefon po prostu równoważy te zmiany za pomocą ustawień więc musisz mi wierzyć na słowo :P

 

Moje wnioski po 3 dniach używania:

- Faktycznie monitor potrafi mocno świecić ale dla mnie jest ok. Pomijam to, że ja lubię jasne ekrany i mi to nie przeszkadza ale można na tyle jasność obniżyć, że nic nie razi i nie wypala oczu. Niestety nie wiem jak to zmierzyć :P Porównywałem z moim starym wysłużonym LG W2220p i ten nawet na maksymalnej jasności dużo odstawał.

- Zainstalowałem sobie win 10 i Gsync działa bardzo przyzwoicie :)

- Nie podobają mi się do końca kąty widzenia jak na IPS. Nawet patrząc centralnie na wprost na ekran widzę już małe przekłamanie w jasności po bokach. Tutaj mój stary LG wygrywa. W prawym dolnym rogu chyba faktycznie jest też troszeńkę ciemniej tym bardziej jak się patrzy w środek ekranu. Jak się z kolei przesunie głowę i centralnie spojrzy w ten róg to już jest lepiej z tym, że nie o to przecież chodzi, bo przecież nie siedzimy przed monitorem patrząc się w rogi :P Nie wiem jak to zmierzyć, bo może tylko mi się wydaje. Taraz rozumiem po co wymyślono zagięte ekrany ;)

- Kolory natomiast są świetne. Oczywiście wszystko zależy od ustawień i każda osoba kolory postrzega troszkę inaczej ale są naprawdę soczyste i jest spory zakres ich ustawień więc myślę, że każdy będzie zadowolony. Brakuje mi tego co miałem w LG czyli możliwość ustawienia 6 kolorów a nie 3. Tryb SRGB moim zdaniem ma wyprane trochę kolory choć to też chyba indywidualne preferencję bo ja np uwielbiam ekrany amoledowe w samsungach chociażby, więc ja lubię takie mocne kolory.

- Moje oko nie wyłapało podczas grania (grałem w CIV 6, Assasins Creed Odyssey, Wiedźmina 3 jak na razie tylko) żadnych problemów - nie będę tu wymieniał wszystkich tych trudnych pojęć :P po prostu nic złego z tych zjawisk nie uświadczyłem. Bardzo przyjemnie mi się gra.

- Nadal nie zauważam zbyt wielkiej różnicy między 60 hz a 144 hz i jestem tym faktem bardzo zaskoczony, bo spodziewałem się, że moje oko to dostrzeże i mnie wciśnie w fotel :P

- Menu mnie trochę drażni ale można się przyzwyczaić. Połowę funkcji i opcji to bym w ogóle stamtąd wywalił. Do tych przycisków też można przywyknąć i tak to lepiej niż dotykowe gówno jakie miałem w LG.

- To co mi się nie podoba to odtwarzanie materiałów Video / filmów. Nie wiem albo się czepiam albo jestem od oglądania filmów na TV Oled z Motion smoothing przeczulony ale jak dla mnie to strasznie rwie. Dobrze, że filmów na nim oglądać nie będę :) Nie wiem jak to opisać ale jak np jest na ekranie postać, która się np przechyla z prawej na lewą i z lewej na prawą to widać, że ten ruch nie jest płynny. Wiem, że film ma te swoje 24 - 30 klatek na s ale na LG tego nie dostrzegałem tak wyraźnie.

- Jakość wykonania zupełnie mnie nie interesuje, bo ważny jest ekran więc co do tego się nie wypowiem. Ja to mógłbym mieć sam ekran w kartonie na biurku więc "chiński" plastik mi zupełnie nie przeszkadza ;)

- Czerń faktycznie mogłaby być lepsza ;)

 

Podtrzymuję to, co już pisałem, czyli że jestem zadowolony. Monitor jak za takie pieniądze jest bardzo w porządku także ja polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech to robienie zdjęć jest bez sensu. Jasność zdjęcia zależy od ustawień telefonu. Jeden będzie miał soft, który wypluwa jaśniejsze zdjęcia bo ma inaczej ustawioną wartość przesłony lub ISO a inny będzie robić ciemniejsze nawet w tych samych warunkach. Nagrałem film - kręciłem ekran podczas zmieniania jasności od 100 do 0 - z filmu wynika, że normalnie ustawianie jasności nie działa ! :) nie zauważyłem nawet najmniejszej zmiany jasności monitora patrząc na ekran telefonu a ta zmieniała się zauważalnie na samym monitorze. Telefon po prostu równoważy te zmiany za pomocą ustawień więc musisz mi wierzyć na słowo :P

 

Moje wnioski po 3 dniach używania:

- Faktycznie monitor potrafi mocno świecić ale dla mnie jest ok. Pomijam to, że ja lubię jasne ekrany i mi to nie przeszkadza ale można na tyle jasność obniżyć, że nic nie razi i nie wypala oczu. Niestety nie wiem jak to zmierzyć :P Porównywałem z moim starym wysłużonym LG W2220p i ten nawet na maksymalnej jasności dużo odstawał.

- Zainstalowałem sobie win 10 i Gsync działa bardzo przyzwoicie :)

- Nie podobają mi się do końca kąty widzenia jak na IPS. Nawet patrząc centralnie na wprost na ekran widzę już małe przekłamanie w jasności po bokach. Tutaj mój stary LG wygrywa. W prawym dolnym rogu chyba faktycznie jest też troszeńkę ciemniej tym bardziej jak się patrzy w środek ekranu. Jak się z kolei przesunie głowę i centralnie spojrzy w ten róg to już jest lepiej z tym, że nie o to przecież chodzi, bo przecież nie siedzimy przed monitorem patrząc się w rogi :P Nie wiem jak to zmierzyć, bo może tylko mi się wydaje. Taraz rozumiem po co wymyślono zagięte ekrany ;)

- Kolory natomiast są świetne. Oczywiście wszystko zależy od ustawień i każda osoba kolory postrzega troszkę inaczej ale są naprawdę soczyste i jest spory zakres ich ustawień więc myślę, że każdy będzie zadowolony. Brakuje mi tego co miałem w LG czyli możliwość ustawienia 6 kolorów a nie 3. Tryb SRGB moim zdaniem ma wyprane trochę kolory choć to też chyba indywidualne preferencję bo ja np uwielbiam ekrany amoledowe w samsungach chociażby, więc ja lubię takie mocne kolory.

- Moje oko nie wyłapało podczas grania (grałem w CIV 6, Assasins Creed Odyssey, Wiedźmina 3 jak na razie tylko) żadnych problemów - nie będę tu wymieniał wszystkich tych trudnych pojęć :P po prostu nic złego z tych zjawisk nie uświadczyłem. Bardzo przyjemnie mi się gra.

- Nadal nie zauważam zbyt wielkiej różnicy między 60 hz a 144 hz i jestem tym faktem bardzo zaskoczony, bo spodziewałem się, że moje oko to dostrzeże i mnie wciśnie w fotel :P

- Menu mnie trochę drażni ale można się przyzwyczaić. Połowę funkcji i opcji to bym w ogóle stamtąd wywalił. Do tych przycisków też można przywyknąć i tak to lepiej niż dotykowe gówno jakie miałem w LG.

- To co mi się nie podoba to odtwarzanie materiałów Video / filmów. Nie wiem albo się czepiam albo jestem od oglądania filmów na TV Oled z Motion smoothing przeczulony ale jak dla mnie to strasznie rwie. Dobrze, że filmów na nim oglądać nie będę :) Nie wiem jak to opisać ale jak np jest na ekranie postać, która się np przechyla z prawej na lewą i z lewej na prawą to widać, że ten ruch nie jest płynny. Wiem, że film ma te swoje 24 - 30 klatek na s ale na LG tego nie dostrzegałem tak wyraźnie.

- Jakość wykonania zupełnie mnie nie interesuje, bo ważny jest ekran więc co do tego się nie wypowiem. Ja to mógłbym mieć sam ekran w kartonie na biurku więc "chiński" plastik mi zupełnie nie przeszkadza ;)

- Czerń faktycznie mogłaby być lepsza ;)

 

Podtrzymuję to, co już pisałem, czyli że jestem zadowolony. Monitor jak za takie pieniądze jest bardzo w porządku także ja polecam.

Mógłbyś coś więcej o tych filmach napisać? To dziwne... Ja głównie gram w gry ale filmy dość często oglądam, więc to jest dla mnie ważne, żeby obraz był płynny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Nie podobają mi się do końca kąty widzenia jak na IPS.

Sądze, że większe znaczenie ma tu przyciemnienie ekranu w tych punktach (patrząc nawet prostopadle), czyli po prostu typowe nierównomierności każdego typu LCD, które przy większym są bardziej widoczne.

 

Tryb SRGB moim zdaniem ma wyprane trochę kolory

Na tym polega sRGB, że kolory które mają być bardziej nasycone są wyprane. To, że u Ciebie, przy szerokim gamucie są przesycone, to inna sprawa (sprawa profilowania). Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś coś więcej o tych filmach napisać? To dziwne... Ja głównie gram w gry ale filmy dość często oglądam, więc to jest dla mnie ważne, żeby obraz był płynny

 

hmm no nie wiem jak to lepiej opisać, ale spróbuję - taka scena: ujęcie jest na jakiegoś kolesia, który stoi w trawie. Stoi i nagle zaczyna powoli kroczyć w stronę jakiejś kobitki. Idąc przechyla się lekko raz na prawo raz na lewo, jak to wszyscy czynimy w końcu kiedy chodzimy :) Kamera stoi w miejscu i jak się tak ta jego sylwetka przechyla raz w jedną raz w drugą stronę (dodam, że tło za nim jest jasne więc widać kontrast i krawędzie jego sylwetki) to ja dostrzegam takie wyraźne "rwanie" ale nie taki tearing jak w grach, że klatki ucina ale bardziej takie jego "drganie". Kurde no nie wiem jak to opisać :P W innym filmie scena, że kamera krąży wokół, przesuwa się obok jakiejś postaci i również dostrzegam delikatne "drganie" tej postaci a bardziej jej krawędzi, konturu. Nawet na YT jestem w stanie to zauważyć. Dziwna sprawa.

 

Nie wiem może to ja jestem przewrażliwiony ale tak jak wspomniałem mam duże wymagania odnośnie wrażeń płynących z takiej rozrywki ;) więc monitor komputerowy to dla mnie za mało.

Edytowane przez Gibgibon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że widzisz skakanie obrazu w filmach mających 23,976fps - 25fps (przy wysokiej jakości obrazie, np. porządnym 4K, nawet przy 30fps jest wyraźne skakanie w filmach) jest zupełnie normalne. Na TV możesz tego nie mieć, tylko z powodu działającego upłynniacza, który niestety przy okazji w pewnym stopniu zniekształca obraz.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem jak to lepiej opisać, ale spróbuję - taka scena: ujęcie jest na jakiegoś kolesia, który stoi w trawie. Stoi i nagle zaczyna powoli kroczyć w stronę jakiejś kobitki. Idąc przechyla się lekko raz na prawo raz na lewo, jak to wszyscy czynimy w końcu kiedy chodzimy :) Kamera stoi w miejscu i jak się tak ta jego sylwetka przechyla raz w jedną raz w drugą stronę (dodam, że tło za nim jest jasne więc widać kontrast i krawędzie jego sylwetki) to ja dostrzegam takie wyraźne "rwanie" ale nie taki tearing jak w grach, że klatki ucina ale bardziej takie jego "drganie". Kurde no nie wiem jak to opisać :P W innym filmie scena, że kamera krąży wokół, przesuwa się obok jakiejś postaci i również dostrzegam delikatne "drganie" tej postaci a bardziej jej krawędzi, konturu. Nawet na YT jestem w stanie to zauważyć. Dziwna sprawa.

 

Nie wiem może to ja jestem przewrażliwiony ale tak jak wspomniałem mam duże wymagania odnośnie wrażeń płynących z takiej rozrywki ;) więc monitor komputerowy to dla mnie za mało.

A weź może sprawdź to samo z ustawieniem monitora na 60hz? Może to przez zbyt duże odświeżanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że widzisz skakanie obrazu w filmach mających 23,976fps - 25fps (przy wysokiej jakości obrazie, np. porządnym 4K, nawet przy 30fps jest wyraźne skakanie w filmach) jest zupełnie normalne. Na TV możesz tego nie mieć, tylko z powodu działającego upłynniacza, który niestety przy okazji w pewnym stopniu zniekształca obraz.

 

Wiem masz rację :) Za bardzo mi się oczy przyzwyczaiły do tego upłynniacza chyba i bardzo dawno nie oglądałem żadnego filmu na ekranie monitora, zatem to może tylko kwestia prywatnych preferencji i tyle. Chociaż na LG nie dostrzegałem tego szarpania/drgania na YT a teraz potrafię to dostrzec. Sam nie wiem

 

Sprawdzę to na innym odświeżaniu jak kolega wyżej wspomniał.

Edytowane przez Gibgibon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że większe znaczenie ma tu przyciemnienie ekranu w tych punktach (patrząc nawet prostopadle), czyli po prostu typowe nierównomierności każdego typu LCD, które przy większym są bardziej widoczne.

 

Mam dokładnie to samo z tym monitorem. Przyciemnienie "wędruje" wraz ze zmianą kąta patrzenia, jak spojrzysz prostopadle to jest tam biało, przesuniesz głowę - ciemniej. Nie ma znaczenia w której części matrycy. Wiem, że jednolitość podświetlenia przy patrzeniu pod kątem nie może być zachowana za sprawą podstawowych praw fizyki, ale przy tym panelu jest to dość mocno zauważalne.

 

Tak gwoli ścisłości to "dobre kąty" IPS tyczą się głównie wyświetlania kolorów.

Edytowane przez Baadm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo z tym monitorem. Przyciemnienie "wędruje" wraz ze zmianą kąta patrzenia, jak spojrzysz prostopadle to jest tam biało, przesuniesz głowę - ciemniej. Nie ma znaczenia w której części matrycy. Wiem, że jednolitość podświetlenia przy patrzeniu pod kątem nie może być zachowana za sprawą podstawowych praw fizyki, ale przy tym panelu jest to dość mocno zauważalne.

 

Tak gwoli ścisłości to "dobre kąty" IPS tyczą się głównie wyświetlania kolorów.

 

Niestety nie można mieć wszystkiego :P A jak chce się mieć wszystko to trzeba zapłacić odpowiednio ;) I tak za tę kasę to ten monitor jest naprawdę udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie można mieć wszystkiego :P A jak chce się mieć wszystko to trzeba zapłacić odpowiednio ;) I tak za tę kasę to ten monitor jest naprawdę udany.

 

Świetny monitor w tej cenie. Gdyby był dokładnie takiej jakości (kolory, szybkość, powłoka) 1440p 144hz w cenie nawet 2-3x wyższej kupił bym jako drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - bardzo uniwersalny sprzęt. Właśnie oglądałem film który w większości składał się z ciemnych scen i w ciemnym pokoju po zjechaniu jasności do 25% czyli jakieś 120cdm czerń jest naprawdę w porządku. Kolory w tej cenie to rewelacja, dobra jasność około 330cdm i naprawdę dobry czas reakcji matrycy i mamy naprawdę udany produkt. A jak do tego dodać freesync z LFC i 144hz to już w ogóle żadna gra nam nie straszna - w takim Shadow of the tomb raider ustawionym na maksa i 1080p spadków do 40fps praktycznie nie czuję, nie wiem jak można grać nie mając freesync z LFC, ja sobie tego już po prostu nie wyobrażam. Polecam bardzo. 999zł które dałem to jak kradzież za to co w zamian dostałem.

 

Aha i jeszcze jedno - nie wiem czy to amd coś usprawniło w sterownikach ale w każdym razie na Iiyamie 2730, aorusie cv27f i na aoc aoc q3279vwfd8 przy włączonym freesync ekran lubił zgasnąć na jakieś trzy sekundy raz na parę godzin a na tym jeszcze się to nie zdarzyło a przegrałem już ze 30h także to kolejny plus.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można grać nie mając freesync z LFC,

Mam monitor z Freesync i wyłączyłem to w menu monitora - gra się bez problemu (wolę stałe 60fps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z włączonym freesync też możesz mieć stałe 60fps, wystarczy zrobić cap w sterach albo msi afterburner a w przypadku spadków poniżej 60fps będzie to wtedy duuuużo mniej odczuwalne. Do tego można wtedy wyłączyć vsync co jeszcze obniży input lag.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MisterMaster czy masz dostęp w menu monitora do opcji pod nazwą Image setup? Jest na pasku zaraz przed Color setup. Jak przesuwam strzałkami menu to nawet mi się na tej opcji nie zatrzymuje tylko od razu przeskakuje do Color Setup. Nawet nazwa tej funkcji jest wyszarzona w porównaniu z białymi nazwami innych opcji :( WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info :) A to gdzie to jest napisane? Przeczytałem całą instrukcję i ani słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem masz rację :) Za bardzo mi się oczy przyzwyczaiły do tego upłynniacza chyba i bardzo dawno nie oglądałem żadnego filmu na ekranie monitora, zatem to może tylko kwestia prywatnych preferencji i tyle. Chociaż na LG nie dostrzegałem tego szarpania/drgania na YT a teraz potrafię to dostrzec. Sam nie wiem

 

Sprawdzę to na innym odświeżaniu jak kolega wyżej wspomniał.

Sprawdziłeś to z tymi filmami na odświeżaniu 60 hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś to z tymi filmami na odświeżaniu 60 hz?

 

Tak! Zapomniałem wczoraj o tym napisać :P Pół wieczora nad tym siedziałem. Znalazłem w innym filmie dobrą scenę (i na niej robiłem testy), w której kamera po kolei mija siedzące osoby i sunie jakby po linii równoległej do linii w której te osoby siedzą i świetnie tu widać ten problem. A problem to jest chyba po prostu zwykły ghosting. Ale tak ordynarny i zauważalny, że aż oczy bolą. W każdym razie próbowałem wszystkiego - zmiany odświeżania, zmiany opcji overdrive, zmiany MBR w opcjach monitora, próbowałem w programie VLC to lekko niwelować i dupa. Kolega Kyle to wcześniej wyjaśnił nam tutaj i owszem ma racje - trudno żeby w filmie wyświetlanym w 24 klatkach nie było czegoś takiego. W każdym razie żeby uspokoić - w moim starym LG jest podobnie (może troszkę słabiej ale jednak to wali po oczach), w grach tego w ogóle nie dostrzegam oraz przerobiłem wszystkie testy ze strony https://www.testufo.com i moim zdaniem monitor wypada świetnie. W teście na ghosting po ustawieniu overdrive na strong ledwo co dostrzegam ten problem. Odpaliłem ten film i przyjrzałem się tej scenie na moim TV i tam dzięki funkcji "upłynniacza" aż się to miło oglądało. Podsumowując monitor do kompa nie nadaje się do oglądania filmów w 24 klatkach - przynajmniej dla mnie :) bo przecież ludzie są różni. Tak czy siak monitor zostaje bo naprawdę nie można mu wiele zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce "upłynniacz" czyli fatalną imo interpolację klatek powodującą artefakty i efekt opery mydlanej to tak jak kolega z góry napisał svp albo ode mnie jeszcze mirilis splash 2.0 albo jeśli ktoś ma radeona to wtedy można użyć mpc hc + reclock + madvr i do tego zewnętrzny i darmowy bluesky frc. Jak już to wszystko poustawiamy (na stronie bluesky jest krótki tutek) to w sterach radeona w zakładce film ustawiamy "radeon smooth video" i voilla - mamy efekt jak w tv z "pierdyliardem herców". Jeśli ktoś jednak preferuje klasykę a nie ma 24/120/144hz w monitorze to polecam mpc hc + reclock + madvr i w madvr zaznaczamy "smoth motion" i wtedy renderer na podstawie timestamps zrobi tak, że przy np. 60hz film 24/23.976 będzie śmigał identycznie jak przy 24/120/144hz a reclock przyśpieszy minimalnie film do 24fps żeby nie gubił/pomijał klatek. Jedyną różnicą będzie minimalnie większy blur podczas ruchu.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! Zapomniałem wczoraj o tym napisać :P Pół wieczora nad tym siedziałem. Znalazłem w innym filmie dobrą scenę (i na niej robiłem testy), w której kamera po kolei mija siedzące osoby i sunie jakby po linii równoległej do linii w której te osoby siedzą i świetnie tu widać ten problem. A problem to jest chyba po prostu zwykły ghosting. Ale tak ordynarny i zauważalny, że aż oczy bolą. W każdym razie próbowałem wszystkiego - zmiany odświeżania, zmiany opcji overdrive, zmiany MBR w opcjach monitora, próbowałem w programie VLC to lekko niwelować i dupa. Kolega Kyle to wcześniej wyjaśnił nam tutaj i owszem ma racje - trudno żeby w filmie wyświetlanym w 24 klatkach nie było czegoś takiego. W każdym razie żeby uspokoić - w moim starym LG jest podobnie (może troszkę słabiej ale jednak to wali po oczach), w grach tego w ogóle nie dostrzegam oraz przerobiłem wszystkie testy ze strony https://www.testufo.com i moim zdaniem monitor wypada świetnie. W teście na ghosting po ustawieniu overdrive na strong ledwo co dostrzegam ten problem. Odpaliłem ten film i przyjrzałem się tej scenie na moim TV i tam dzięki funkcji "upłynniacza" aż się to miło oglądało. Podsumowując monitor do kompa nie nadaje się do oglądania filmów w 24 klatkach - przynajmniej dla mnie :) bo przecież ludzie są różni. Tak czy siak monitor zostaje bo naprawdę nie można mu wiele zarzucić.

Wiesz u mnie też mam taki problem z tym że ja mam monitor 60hz. Jak jest ruch kamery np. kiedy obraca się pokazując krajobraz czy tłum ludzi to widać takie klatkowanie. To właśnie jest spowodowane tymi 24 klatkami. Jeśli jest to to samo co u mnie to nie mam się czym przejmować. Fakt to wygląda dziwnie ale da się do tego przezwyczaić. Ja oglądam dość dużo filmów i jakoś mi to już nie przeszkadza.

 

Dodatkowo na moim monitorze niestety jest widoczny efekt ziarna? Chociaż nie wiem dokładnie co to znaczy to to pojęcie tu mi pasuje. Jak mam grę np. teraz Batman Arkham Knight to mam widoczne takie pixele ale nie wiem jak to określić. Po prostu jakby ekran był obsypany piaskiem. Nie występowało to w Assassinie Origins czy Odyssey, Resident evil 2 remake. Albo wina gry albo ja się czepiam i dopiero teraz to zauważyłem.

Jak ktoś wcześniej pisał - tego nie ma na AOC 24G2U co jest dla mnie świetną informacją.

Próbowałem nagrać film z tej gry ale na moim ekranie telefonu to znika ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady nie słyszałem o tych programach wcześniej :) Z 2 strony nie interesowałem się tym nigdy bo od dawna nie oglądam filmów już na monitorze. Przyjrzę się natomiast im bo może poprawi mi to jakość filmów na YT ;)

 

Ja tam lubię ten efekt "mydła" nie przeszkadza mi to zupełnie a daje więcej realizmu, tym bardziej, że na TV wygląda to świetnie. Każdy lubi co innego :)

 

BRB Nexus ja nie kojarzę u siebie takiego problemu w żadnej grze. Można takie efekty wywoływać w programach do odtwarzania filmów ale w grach nie widziałem. Ty kupiłeś AOC 24G2 w wersji z 60 hz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady nie słyszałem o tych programach wcześniej :) Z 2 strony nie interesowałem się tym nigdy bo od dawna nie oglądam filmów już na monitorze. Przyjrzę się natomiast im bo może poprawi mi to jakość filmów na YT ;)

 

Ja tam lubię ten efekt "mydła" nie przeszkadza mi to zupełnie a daje więcej realizmu, tym bardziej, że na TV wygląda to świetnie. Każdy lubi co innego :)

 

BRB Nexus ja nie kojarzę u siebie takiego problemu w żadnej grze. Można takie efekty wywoływać w programach do odtwarzania filmów ale w grach nie widziałem. Ty kupiłeś AOC 24G2 w wersji z 60 hz ??

Niee, ja mówię o swoim obecnym monitore - ASUS MX259H. AOC planuję dopiero kupić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...