Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Jest recenzja pcmonitors https://pcmonitors.info/reviews/aoc-24g2u-24g2/

"A slight difference is that the floor of operation appeared to be 60Hz (60fps) rather than 48Hz (48fps)." To znaczy, że gsync compatible działa od 60 do 144hz? :o

 

90cd na minimum, czyli na potwierdzenie tego, ze moja sztuka trefna z podswietleniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho to będę miał lekturę na wieczór :) Dzięki za info.

Mi się tego wszystkiego czytać nie chce xD Jedynie o gsyncu mnie interesowało i jestem zdziwiony. Czy to każdy monitor g-sync compatible działa od 60hz?? To jest mega dziwne, na morelach mówili że od 48hz tak jak z resztą freesync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 48hz a poniżej odpala się LFC. Według testu 60hz to minimum przy gsync compatible co w sumie nie zmienia w zasadzie nic bo na nvidii też odpala się lfc a z moich doświadczeń wynika, że pomiędzy freesync/gsync a lfc różnicy w działaniu nie widać a efekt jest ten sam. Z tego testu wynika, że skalibrowany jest w fabryce bardzo dobrze - gamma idealna, temperatura barwowa też, ogólnie potwierdza się to co pisałem. Kontrast zaskoczył mnie na plus - różncia w czerni w stosunku do aoc q3279vwfd8 którą zauważyłem wynika zapewne z tego, że on miał niższą maksymalną jasność tj. `260 vs 330cdm.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 48hz a poniżej odpala się LFC.

Skąd to wiesz, że od 48? I co to jest LFC? I jak wtedy jest płynna gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd, że wystarczy ustawić 60hz i wtedy nie ma lfc więc poniżej zakresu freesync będzie stutter albo rwanie obrazu. U mnie to dokładnie 48hz. Lfc to funkcja która poniżej zakresu freesync/gsync duplikuje klatki i wyświetla je przy dwa razy (albo i trzy) wyższym odświeżaniu co działa identycznie jak freesync (lfc rozszerza jego efektywny zakres ale działa w inny sposób). Skoro monitor nie da rady działać np. przy 47hz to działa wtedy w 94hz a każdą klatkę wyświetla dwa razy a gra wtedy nadal jest płynna. Przykład - od 144hz do 48hz działa freesync bo monitor minimalnie zrobi 48hz, jak fps spadnie do np. 47fps to monitor duplikuje klatki i załącza się na 94hz, jak masz np 30fps to monitor wskoczy na 60, 90 albo 120hz. To takie obejście fizycznych ograniczeń matrycy. Czyli kolokwialnie - jak masz lfc to efektywny zakres freesync to jakieś, no nie wiem - kilka herców, w każdym razie napewno minimum to 20. Bez tego jesteś bardzo ograniczony przez fizyczne możliwości matrycy. Ja w każdym razie nie widzę kompletnie różnicy pomiędzy lfc a właściwym freesync - efekt jak dla mnie jest identyczny.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd, że wystarczy ustawić 60hz i wtedy nie ma lfc więc poniżej zakresu freesync będzie stutter albo rwanie obrazu. U mnie to dokładnie 48hz. Lfc to funkcja która poniżej zakresu freesync/gsync duplikuje klatki i wyświetla je przy dwa razy (albo i trzy) wyższym odświeżaniu co działa identycznie jak freesync (lfc rozszerza jego efektywny zakres ale działa w inny sposób). Skoro monitor nie da rady działać np. przy 47hz to działa wtedy w 94hz a każdą klatkę wyświetla dwa razy a gra wtedy nadal jest płynna. Przykład - od 144hz do 48hz działa freesync bo monitor minimalnie zrobi 48hz, jak fps spadnie do np. 47fps to monitor duplikuje klatki i załącza się na 94hz, jak masz np 30fps to monitor wskoczy na 60, 90 albo 120hz. To takie obejście fizycznych ograniczeń matrycy. Czyli kolokwialnie - jak masz lfc to efektywny zakres freesync to jakieś, no nie wiem - kilka herców, w każdym razie napewno minimum to 20. Bez tego jesteś bardzo ograniczony przez fizyczne możliwości matrycy. Ja w każdym razie nie widzę kompletnie różnicy pomiędzy lfc a właściwym freesync - efekt jak dla mnie jest identyczny.

Dobra już chyba rozumiem. Czyli grając na freesync działającym od 48hz i mając LFC, spadek np. do 45 fps nie powoduje tearingu lub stutteringu a gra nadal działa płynnie?

I to jest wbudowana funkcja, nie trzeba jej na monitorze włączać lub wyłączać?

PS: podasz swoje ustawienia monitora AOC, tak żebym mniej więcej wiedział jak dostosować swój ewentualny monitor?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gra wtedy nadal jest płynna. To włącza się automatycznie, warunek jest jeden - maksymalna ilość herców musi być przynajmniej dwa razy wyższa niż minimalna (według amd 2,5 ale oni kłamią :E bo u mnie na iiyamie 75hz po rozszerzeniu zakresu freesync z 75-40 do 75-37 lfc się odpalało tak czy siak). Nic specjalnie nie zmieniałem - tryb koloru "user" bez żadnych zmian bo lubię troszkę zimniejszą biel, gamma domyślnie na 1, overdrive na medium, kontrast domyślny bo jest optymalny z fabryki no i reszta bez zmian. Ten test na pcmonitors potwierdza, że nastawy fabryczne są niemal perfect (w trybie user troszkę jak wspomniałem biel jest zimniejsza ale zjeżdżasz te 5 stopni R i jest niemal idealne 6500k). Już w AOC q3279vwfd8 wszystko z pudełka było niemal idealnie i tu jest jak widać to samo. Dobrą robotę zrobili bo np. w Acerach ta ich gamma to zawsze jakieś 2.1 z dziwnymi wachaniami i inne kwiatki.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gra wtedy nadal jest płynna. To włącza się automatycznie, warunek jest jeden - maksymalna ilość herców musi być przynajmniej dwa razy wyższa niż minimalna (według amd 2,5 ale oni kłamią :E bo u mnie na iiyamie 75hz po rozszerzeniu zakresu freesync z 75-40 do 75-37 lfc się odpalało tak czy siak). Nic specjalnie nie zmieniałem - tryb koloru "user" bez żadnych zmian bo lubię troszkę zimniejszą biel, gamma domyślnie na 1, overdrive na medium, kontrast domyślny bo jest optymalny z fabryki no i reszta bez zmian. Ten test na pcmonitors potwierdza, że nastawy fabryczne są niemal perfect (w trybie user troszkę jak wspomniałem biel jest zimniejsza ale zjeżdżasz te 5 stopni R i jest niemal idealne 6500k). Już w AOC q3279vwfd8 wszystko z pudełka było niemal idealnie i tu jest jak widać to samo. Dobrą robotę zrobili bo np. w Acerach ta ich gamma to zawsze jakieś 2.1 z dziwnymi wachaniami i inne kwiatki.

Czyli te dwie technologie Freesync i Gsync (ten od NVIDIA) można porównać? Bo Gsync działa od 1hz do 144/240hz, dzięki temu nie ma tearingu ani stutteringu, spadków płynności na niskiej liczbie klatek a na Freesync poniżej progu np. 48hz włącza się LFC eliminując to samo co w przypadku Gsync. To znaczy, że zarówno podczas gry w tych 40 fpsach na gsyncu (cały czas mowa o tym od NVIDIA) i freesyncu gra działa tak samo płynnie, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na jednym i drugim działa tak samo płynnie. Trzeba też dodać, że czy to freesync/gsync compatible czy dedykowane gsync z z osobnym modułem to każdy system korzysta z lfc. Gsync, ten z osobnym modułem jest o tyle lepszy, że ma też variable overdrive które dostosowuje się do konkretnego odświeżania/fps ale szczerze - ja tam nie widzę różnicy i ogólnie jeśli ktoś jest hardcore i w ogóle esport master to może wtedy warto dopłacić do "pełnego" gsync. W innym wypadku sensu to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję za wiedzę :) tak sobie pomyślałem jakie to teraz bajery robią te firmy. Pamiętam jeszcze gry na pierwszych akceleratorach voodoo na monitorach crt a teraz takie cuda możemy oglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na jednym i drugim działa tak samo płynnie. Trzeba też dodać, że czy to freesync/gsync compatible czy dedykowane gsync z z osobnym modułem to każdy system korzysta z lfc. Gsync, ten z osobnym modułem jest o tyle lepszy, że ma też variable overdrive które dostosowuje się do konkretnego odświeżania/fps ale szczerze - ja tam nie widzę różnicy i ogólnie jeśli ktoś jest hardcore i w ogóle esport master to może wtedy warto dopłacić do "pełnego" gsync. W innym wypadku sensu to nie ma.

Ok, dzięki za odpowiedź.Już myślałem, że będę musiał szukać innego monitora z większym zakresem gsync compatible. Czyli za prawie 900zł mam monitor z bardzo dobrymi kolorami, kontrastem jak na IPS, szybkim odświeżaniem, niskim input lagiem, akceptowalnym smużeniem i gsync compatible z LFC. Tego mi trzeba :) Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zamówię. Poczytam jeszcze trochę tą reckę od pcmonitors.

A jeszcze zastanawia mnie jedna rzecz. Na morelach Stilgar mierzył input lag i wyszedł mu chyba 28ms a na pcmonitors 3-4ms. To pewnie było mierzone innym sposobem i dlatego się rózni, prawda? Bo nie rozumiem tego

 

90cd na minimum, czyli na potwierdzenie tego, ze moja sztuka trefna z podswietleniem ;)

Bardzo się cieszę :P Nie wiem ile u siebie mam na monitorze asus, ale ponad 65 brightness już jest za jasno. Ogólnie wolę trochę ciemniejszy ekran

 

Obawiam się tylko jaki BLB czy tam IPS glow będzie miała moja sztuka. I jak z tym nierównomiernym podświetleniem będzie. Zawsze można wymienić ale znowu wolałbym trafić za pierwszym razem :P

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź.Już myślałem, że będę musiał szukać innego monitora z większym zakresem gsync compatible. Czyli za prawie 900zł mam monitor z bardzo dobrymi kolorami, kontrastem jak na IPS, szybkim odświeżaniem, niskim input lagiem, akceptowalnym smużeniem i gsync compatible z LFC. Tego mi trzeba :) Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zamówię. Poczytam jeszcze trochę tą reckę od pcmonitors.

A jeszcze zastanawia mnie jedna rzecz. Na morelach Stilgar mierzył input lag i wyszedł mu chyba 28ms a na pcmonitors 3-4ms. To pewnie było mierzone innym sposobem i dlatego się rózni, prawda? Bo nie rozumiem tego

 

 

Bardzo się cieszę :P Nie wiem ile u siebie mam na monitorze asus, ale ponad 65 brightness już jest za jasno. Ogólnie wolę trochę ciemniejszy ekran

 

Obawiam się tylko jaki BLB czy tam IPS glow będzie miała moja sztuka. I jak z tym nierównomiernym podświetleniem będzie. Zawsze można wymienić ale znowu wolałbym trafić za pierwszym razem :P

 

Ja tam poczekam na Acera XV253Q, zamówię dwa monitory od acera i aoc, i podejmę ostateczną decyzję którego zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam poczekam na Acera XV253Q, zamówię dwa monitory od acera i aoc, i podejmę ostateczną decyzję którego zostawić.

To może być dobra opcja. Mi się niestety nie chce czekać na ten monitor zwłaszcza, że AOC ma takie dobre opinie. Raczej mi podpasuje ale ewentualnie mogę zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź.Już myślałem, że będę musiał szukać innego monitora z większym zakresem gsync compatible. Czyli za prawie 900zł mam monitor z bardzo dobrymi kolorami, kontrastem jak na IPS, szybkim odświeżaniem, niskim input lagiem, akceptowalnym smużeniem i gsync compatible z LFC. Tego mi trzeba :) Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zamówię. Poczytam jeszcze trochę tą reckę od pcmonitors.

A jeszcze zastanawia mnie jedna rzecz. Na morelach Stilgar mierzył input lag i wyszedł mu chyba 28ms a na pcmonitors 3-4ms. To pewnie było mierzone innym sposobem i dlatego się rózni, prawda? Bo nie rozumiem tego

 

 

Bardzo się cieszę :P Nie wiem ile u siebie mam na monitorze asus, ale ponad 65 brightness już jest za jasno. Ogólnie wolę trochę ciemniejszy ekran

 

Obawiam się tylko jaki BLB czy tam IPS glow będzie miała moja sztuka. I jak z tym nierównomiernym podświetleniem będzie. Zawsze można wymienić ale znowu wolałbym trafić za pierwszym razem :P

 

Zakres 30-144hz to z tego co wiem robią wyłącznie matryce TN ale i one poniżej tego odpalają LFC. Co do mierzenia input laga to są różne metody i stąd te różnice. Jedni mierzą input lag + czas reakcji matrycy, inni sam input lag przy maksymalnym odświeżaniu, do tego dochodzi sprzęt itp. itd. Na dodatek Stilgar robi to metodą "chałupniczą" czyli dioda dolutowana do myszki (która też ma laga) + szybka kamera, no to zwyczajnie nie jest dokładna metoda. Poza tym dzisiejsze monitory mają tak znikomy input lag, że powiem szczerze ja nawet na to nie patrzę w testach. Latami grałem na telewizorach lcd i o ile przy 60ms czułem opóźnienie, przy 40 średni komfort gry, przy 30 duży komfort a przy 20ms w ogóle zero opóźnienia tak te poniżej 10ms które robią te monitory to już dla mnie bez znaczenia czy to 5ms czy 10. Przecież zwykły bezprzewodowy (a nawet na kablu) pad to już jest ze 20ms w tył, nie dajmy się zwariowac bo jak popatrzyłem na testy digital foundry konsol, jakie one mają opóźnienia to mi koła siadły (+100ms) a przecież miliony ludzi na tym grają.

 

Co do BLB - tu trzeba trafić. A nawet jeśli to się nie uda to popatrz na moje fotki ze strony 8. Ja trafiłem średnio ale dzisiejsze panele są tak cieniutkie i wiotkie (jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi...) że zobacz co zrobiłem z moim - z przeciętności niemal po ideał a przecież zawsze w razie co można zwrócić - ten AOC to mój szósty (!!!) monitor na przestrzeni czterech miesięcy i dopiero ten zostaje.

 

tak sobie pomyślałem jakie to teraz bajery robią te firmy. Pamiętam jeszcze gry na pierwszych akceleratorach voodoo na monitorach crt a teraz takie cuda możemy oglądać :)

 

Dla mnie freesync to totalny game changer i absolutnie najlepszy wynalazek w mojej ponad trzydziestoletniej przygodzie z grami. Ile by nie było fps to jest synchronizacja z monitorem i to czuć w każdej sytuacji - co mi po 73fps jak nie jest zsynchronizowane z monitorem i albo chrupie przez stutter albo rwie obraz? Ktoś kto to wymyślił dostałby ode mnie Nobla, latami myślałem czy coś takiego jest możliwe i proszę, małe marzenie się spełniło.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie freesync to totalny game changer i absolutnie najlepszy wynalazek w mojej ponad trzydziestoletniej przygodzie z grami. Ile by nie było fps to jest synchronizacja z monitorem i to czuć w każdej sytuacji - co mi po 73fps jak nie jest zsynchronizowane z monitorem i albo chrupie przez stutter albo rwie obraz? Ktoś kto to wymyślił dostałby ode mnie Nobla, latami myślałem czy coś takiego jest możliwe i proszę, małe marzenie się spełniło.

 

Zgadzam się :) Choć dla mnie vsync też dawał radę. Widzę że każdy jednak jest inny i zwraca uwagę na coś innego. Moje oczy są "wyczulone" na pewne cechy a na inne już nie a u innych osób odwrotnie albo zupełnie inaczej.

 

Dzięki za ten program Splash 2.0...szczerze to nigdy o nim nie słyszałem mimo, że właśnie czegoś takiego szukałem. Nie dość, że ładnie zrobiony to łatwy w obsłudze, przejrzysty, intuicyjny a te jego motion to mi dupe urwało :) I tu się właśnie pojawiają te nasze różne preferencje, bo jak dla mnie to robi świetną robotę i upłynnianie działa naprawdę dobrze. Jak mi się TV zepsuje to będę miał alternatywę ;) SVP niestety przygniotło mnie ogromem opcji, skomplikowaniem i brakiem przejrzystości i nie działa mi z VLC na przykład ale jeszcze muszę poczytać bo może coś źle robię. Tak czy siak dzięki za te polecenia.

 

Przebrnąłem przez recenzję na pcmonitors i tylko mnie utwierdziła w przekonaniu, ze to świetny monitor (oczywiście ma tam jakieś małe niedociągnięcia) i na pewno u mnie zostaje i oby mi dobrze służył. Jest zdecydowana poprawa jakości i komfortu w graniu i używaniu aplikacji i to jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziło się w recenzji to co zauważyłem - świetna powłoka i kontrast ponad przeciętną jak na ips ok 1500:1

 

Szanuję za wiedzę :) tak sobie pomyślałem jakie to teraz bajery robią te firmy. Pamiętam jeszcze gry na pierwszych akceleratorach voodoo na monitorach crt a teraz takie cuda możemy oglądać :)

 

Witaj w klubie, miałem Monster 3D firmy Diamond na 3dfxie w tandemie z TSENG ET6000. Kopara po uruchomieniu Turoka w Glide opadła mi wtedy bardziej niż dziś po zobaczeniu 144hz. Człowiek cieszył się z rozmytych tekstur w Tomb Raiderze na karcie S3 Virge, a teraz jakieś cmokanie nad milisekundami czasu reakcji hahaha :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacje monitorów piszą chyba jakieś małpy. Jeden model ma kontrast ~750:1 (zmierzony), to w specyfikacji producent napisał 1000:1. Inny model ma kontrast zmierzony ~1500:1, to w specyfikacji napisali 1000:1 . :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacje monitorów piszą chyba jakieś małpy. Jeden model ma kontrast ~750:1 (zmierzony), to w specyfikacji producent napisał 1000:1. Inny model ma kontrast zmierzony ~1500:1, to w specyfikacji napisali 1000:1 . :lol2:

Też mnie to dziwi. Ale ogólnie monitor wypada bardzo dobrze. Chyba biorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morelach masz za 799 :) Ja za tyle kupiłem. Dobra cena.

ja widzę na morele za 889???? I jest tam opcja zwrotu do 14-15 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzę na morele za 889???? I jest tam opcja zwrotu do 14-15 dni?

 

Wejdź w taką zakładkę GAME TIME - tam są rzeczy w promocji, jest kod do wpisania podczas zamówienia i on obniża Ci cenę. Jest możliwość zwrotu. To już dziś wynika z przepisów więc zawsze możesz z tego skorzystać jeśli kupujesz przez internet.

Edytowane przez Gibgibon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w taką zakładkę GAME TIME - tam są rzeczy w promocji, jest kod do wpisania podczas zamówienia i on obniża Ci cenę. Jest możliwość zwrotu. To już dziś wynika z przepisów więc zawsze możesz z tego skorzystać jeśli kupujesz przez internet.

Nigdy tak nie robiłem. Wtedy trzeba się skontaktować z serwisem i nadać paczkę? Bo niestety jest prawdopodobieństwo że sztuka będzie miała zbyt duży blb albo cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie robiłem :) Ale z tego co wiem, to trzeba wypełnić jakiś formularz zwrotu i nadać paczkę do nich. Ja mam akurat luz bo mam w mieście ich netpunkt gdzie można odbierać i oddawać więc mnie to nie dotyczy. Wszystko jest chyba na stronie opisane w odpowiednim dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy +
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...