Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytałem na pcmonitors "It uses the same CELL (panel without backlight) as the Acer, the Panda LC238LF1F". Panel bez podświetlenia? Że jak?

 

Pewnie podświetlenie zapewnia producent monitora a nie są od razu wbudowane w w panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma instalatora :) Wejdź w menedżera urządzeń > kliknij dwa razy monitor > zakładka sterownik > aktualizuj sterownik > przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu...> kliknij button "przeglądaj" i wybierz folder gdzie jest twój plik ze sterownikiem > zastosuj. Done :)

 

Dodaje cos ciekawego ten sterownik? Bo poki co nic nie instalowalem i nie czuje potrzeby, ale moze o czyms nie wiem ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja 101%, od razu rzuca się w oczy,

Jeśli chodzi o wielkość gamutu wzgl. sRGB to będą to okolice 140% (PCmonitors źle podaje gamut, bo nie wiadomo jak duży on na prawdę jest, bo podają samo pokrycie wybranych przestrzeni).

 

Dodaje cos ciekawego ten sterownik?

Instalacja sterownika poza dostarczeniem informacji o monitorze do systemu (częstliwości odśw. wymiary fizyczne itp.) powinno pociągnąć za sobą podpięcie profilu icm do systemu zarządzania kolorem, dzięki czemu będzie można łatwiej uzyskać wierne wyświetlanie kolorów w filmach/zdjęciach itp.

 

ps. na temat profilowania stworzyłem temat: http://forum.pclab.pl/topic/1289792-Jak-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-system-zarz%C4%85dzania-kolorem/page__p__15615344__fromsearch__1&?do=findComment&comment=15615344

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma instalatora :) Wejdź w menedżera urządzeń > kliknij dwa razy monitor > zakładka sterownik > aktualizuj sterownik > przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu...> kliknij button "przeglądaj" i wybierz folder gdzie jest twój plik ze sterownikiem > zastosuj. Done :)

Dziękóweczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest? Brak sygnału po podłączeniu Displayportem monitora do karty graficznej. Przestawialem w opcjach monitora na DP i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Ja niedokładnie, nie do końca wetknąłem wtyczkę :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Ja niedokładnie, nie do końca wetknąłem wtyczkę :E .

Wepchnąłem do środka całkiem wszystko z siłą do monitora i do karty na 1 slot, bo najpierw miałem na drugi. W opcjach DP to Displayport? I czym zatwierdzić? Bo czekam az mi zgaśnie to.

 

Edit: dobra, ten dp to trzeba pchać z całej siły, do monitora doszedł i do karty po kilku próbach też. Już się połączył. Jasność od razu ustawiona na 90 to zdecydowanie za jasno. Zmieniłem na 35 i na razie jest ok. Zaraz będę testował blb i bad pixele.

 

Hahaha nie wierzę, sam ruch myszki na pulpicie 60hz vs 144hz to nie ma co porównywać, jestem pod wrażeniem

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby tak miły podzielić się swoimi ustawieniami jeśli chodzi o gry. Mam freesync w OSD włączony, gsync w sterownikach też, na fullscreen i w oknie. W Dying Light niestety wykraczam poza limit gsync, fpsy utrzymują się w przedziale 130-180, więc w afterburner ustawiłem limit na 138 fps, gra chodzi super ale spadki do np 130 fps są widoczne jak przycięcia na vsync. Albo to kwestia gry albo coś w sterownikach nie jest ustawione. Poradźcie mi co robić. W grze jak i w sterownikach vsync jest off.

 

Macie możliwość ustawienia 144hz w panelu nvidia w zakładce Ultra HD, HD, SD? Bo ja mam max 120hz, ale w zakładce PC już mogę 144hz, nie wiem czy to robi róznicę?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na reddicie ktoś miał problem z LFC na LG, trochę inna sprawa ale może rozwiązanie to samo. Pomogło ustawienie w panelu Nvidii "Zarządzanie energią", konkretniej zmiana z "Preferuj maksymalną wydajność" na "optymalne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na reddicie ktoś miał problem z LFC na LG, trochę inna sprawa ale może rozwiązanie to samo. Pomogło ustawienie w panelu Nvidii "Zarządzanie energią", konkretniej zmiana z "Preferuj maksymalną wydajność" na "optymalne".

zawsze miałem i mam na optymalnym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze miałem i mam na optymalnym :(

 

To zmień na "preferuj maksymalną wydajność".

 

Spadki fps z 144 na 100 nie są odczuwalne w taki sposób jak piszesz.

 

Nie używaj limitera, wkleję tu co dawno już temu napisał gościu z AMD na reddicie:

 

Do not use any sort of frame capping with FreeSync. The frame time analysis algorithms that govern FreeSync, FRTC or other methods will conflict and break both solutions. It's unnecessary. Here's why:

 

1) The only time you'd want to turn off vsync with FreeSync is if the app's FPS can go way above your monitor's max refresh and you want the lowest possible input latency at the expense of a little tearing at high framerates. FRTC is the antithesis of this, so it doesn't make sense to use FRTC in this case.

 

2) If you're not trying to get the lowest possible input latency, or the app's FPS stays inside your monitor's DRR window on the regular, then leaving vsync enabled will cap your framerate anyways. FRTC is redundant.

 

FRTC is for people with regular ol' monitors who are playing low-demand games running in the hundreds of FPS, which just burns power and runs the fan faster than necessary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmień na "preferuj maksymalną wydajność".

 

Spadki fps z 144 na 100 nie są odczuwalne w taki sposób jak piszesz.

 

Nie używaj limitera, wkleję tu co dawno już temu napisał gościu z AMD na reddicie:

W batmanie nic to nie dało zmiana na vsync z gsync zamiast fps locka.

Zrób proszę screena ze swoich ustawień w panelu nvidia, może coś jeszcze mam źle

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił ktoś ten monitor z esportowych świrów? Jak wygląda ghosting/inputlag/czas reakcji? Dużo gorzej niz na takim lepszym TN144hz lub tanim 240hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W batmanie nic to nie dało zmiana na vsync z gsync zamiast fps locka.

Zrób proszę screena ze swoich ustawień w panelu nvidia, może coś jeszcze mam źle

 

W panelu mam wszystko default, tylko "preferuj maksymalną wydajność", a w zakładce Gsync mam zaznaczone "Włącz ustawienia dla danego typu monitora". Co dokładnie jest źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu mam wszystko default, tylko "preferuj maksymalną wydajność", a w zakładce Gsync mam zaznaczone "Włącz ustawienia dla danego typu monitora". Co dokładnie jest źle?

Nie mam pojęcia. Włączasz vsync?

Potrójne buforowanie? Gsync dla fullscreen czy fullscreen i windowed?

Jest jeszcze taka opcja: preferowana częstotliwość odświeżania i mam ją ustawioną na najwyższa dostępna.

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Włączasz vsync?

Potrójne buforowanie? Gsync dla fullscreen czy fullscreen i windowed?

Jest jeszcze taka opcja: preferowana częstotliwość odświeżania i mam ją ustawioną na najwyższa dostępna.

 

 

Ściągnąłbym w pierwszej kolejności najnowsze sterowniki i wykonał "czystą instalację" by przywrócić ustawienia, bo czytam, że sporo kombinowałeś z poprzednim monitorem. Możesz zainstalować też sterowniki do monitora z tej strony https://us.aoc.com/en/gaming-monitors/24-g2/support

 

Ustaw Gsync jak na screenie, nie ma tu filozofii. Upewnij się w panelu nvidia, że monitor chodzi w 144hz.

 

W monitorze w zakładce tryb gry włącz freesync, przyspieszenie/overdrve ustaw na "silny/strong" jeśli grasz w grę grubo powyżej 100fps, lub sprawdź "średni/medium" jeśli klatki w grze spadają poniżej 100fps - w takim przypadku na strong widać już powidoki, ale nie musi Ci to przeszkadzać. Nie przestawiaj niczego innego w tej zakładce. Reszta opcji wg preferencji, nie wpływają na płynność.

 

Ja gram na 90-100 jasności, profil kolorów: użytkownika, kolory nie ruszane. Ustaw pod siebie.

 

Nic innego nie ustawiałem i mam płynnie.

post-608550-15714661960428_thumb.jpg

Edytowane przez Baadm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłbym w pierwszej kolejności najnowsze sterowniki i wykonał "czystą instalację" by przywrócić ustawienia, bo czytam, że sporo kombinowałeś z poprzednim monitorem. Możesz zainstalować też sterowniki do monitora z tej strony https://us.aoc.com/en/gaming-monitors/24-g2/support

 

Ustaw Gsync jak na screenie, nie ma tu filozofii. Upewnij się w panelu nvidia, że monitor chodzi w 144hz.

 

W monitorze w zakładce tryb gry włącz freesync, przyspieszenie/overdrve ustaw na "silny/strong" jeśli grasz w grę grubo powyżej 100fps, lub sprawdź "średni/medium" jeśli klatki w grze spadają poniżej 100fps - w takim przypadku na strong widać już powidoki, ale nie musi Ci to przeszkadzać. Nie przestawiaj niczego innego w tej zakładce. Reszta opcji wg preferencji, nie wpływają na płynność.

 

Ja gram na 90-100 jasności, profil kolorów: użytkownika, kolory nie ruszane. Ustaw pod siebie.

 

Nic innego nie ustawiałem i mam płynnie.

Nie wiem co jest grane. Mam ustawione tak jak ty i nadal to samo. Odinstalowałem nvidia experience i sterowniki gpu, zainstalowałem najnowsze, ustawiłem gsync i freesync. To samo się dzieje. Testowane na Hunt Showdown. Potem ustawiłem limit w rivaturner na 141 fps i wł vsync, nadal to samo. Co jest?! To już nawet nie tylko stuttering ale i takie klatkowanie, mimo że fpsy są 90+

 

Gra jest tylko w pełni płynna, bez stutteringu i klatkowania w 141 fps jeśli mam blocka. Wszystkie poniżej 141 są ze stutteringiem, nawet spadki o kilka fps

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero sobie to skojarzyłem. Miałem mały stuttering np w AC Odyssey jak grałem pod win7 jak zmieniłem na win10 gdzie i gsync w końcu mogłem włączyć to jest płynnie jak nigdy. Ja nie mam już takich problemów i nie mam pojęcia co może być przyczyną :( dziwna sprawa. Na poprzednim monitorze tak nie miałeś ?

Edytowane przez Gibgibon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero sobie to skojarzyłem. Miałem mały stuttering np w AC Odyssey jak grałem pod win7 jak zmieniłem na win10 gdzie i gsync w końcu mogłem włączyć to jest płynnie jak nigdy. Ja nie mam już takich problemów i nie mam pojęcia co może być przyczyną :( dziwna sprawa. Na poprzednim monitorze tak nie miałeś ?

Miałem ale wtedy używałem vsync więc karta ograniczała się do 60fps i poniżej tej wartości był stuttering, ale to raczej normalne w przypadku vsynca. Na gsyncu powinno wszystko iść gładko...

Jakie masz ustawienia w panelu NVIDIA? Możesz mi przesłać screenshoty z panelu? Być może coś mam nie tak

 

I jakiego masz win10? Bo ja mam wersję PRO

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ale wtedy używałem vsync więc karta ograniczała się do 60fps i poniżej tej wartości był stuttering, ale to raczej normalne w przypadku vsynca. Na gsyncu powinno wszystko iść gładko...

Jakie masz ustawienia w panelu NVIDIA? Możesz mi przesłać screenshoty z panelu? Być może coś mam nie tak

 

I jakiego masz win10? Bo ja mam wersję PRO

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to żebyś sprawdził temperatury procesora i gpu podczas gry. Ale to wątek na nie ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to żebyś sprawdził temperatury procesora i gpu podczas gry. Ale to wątek na nie ten temat.

Temperatury są w normie. Gpu nie przekracza 70 stopni. Cpu też ma w porządku temperatury. Kurde no pomóżcie mi, bo ja nie wiem czy to jest wina mojego monitora czy gpu czy czegoś innego?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja nie bardzo umiem wyczytać z Twoich wpisów jak wygląda problem. Może jakiś filmik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mam gameplay z RAGE 2, która podobno działa bez problemu na tym monitorze

niestety nie widać na nim stutteringu, to pewnie wina słabego aparatu w telefonie, ale wierzcie mi, że on jest widoczny. W górnym prawym rogu jest też widoczna aktualna częstotliwość odświeżania oraz niezbyt widoczny zielony napis G-SYNC

Pomóżcie mi, mam czas do jutra, wtedy mija 3 dni od otrzymania produktu więc tylko jutro mogę wymienić na nową sztukę!

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja nie bardzo umiem wyczytać z Twoich wpisów jak wygląda problem. Może jakiś filmik?

Tak jak wyżej wysłałem filmik, ale nie widać na nim stutteringu, widać jednak, że gsync działa, przynajmniej na to wygląda.

 

Mój problem:

 

Testowany w grach: Dying Light, RAGE 2, Batman arkham knight, World of tanks, Cs:go, Hunt showdown

 

Opis problemu: Podczas gry odczuwam spadki animacji. Podczas np. przemieszczania się i ruchu myszką mam takie przycięcia, określam je stutteringiem, bo jest to odczucie bardzo podobne podczas używania vsync. Klatki nadal nie są zsynchronizowane z monitorem, ponieważ gra nie jest płynna mimo tego, że chodzi np w 120-130 fpsach.

 

Podjęte krok (próba skalibrowania)

-Freesync wł., gsync wł., vsync wył.

-Freesync wł. gsync wł, vsync wł.

-Freesync wł, gsync wł, vsync fast

-Freesync wł, gsync wł, vsync off w NVIDIA control panel, w grze on lub adaptive

-Freesync wył, gsync wył, vsync wył.

 

Kolejne kroki:

- cap klatek w rivaturner na poziomie 138 fps / 140 fps

- cap klatek w nvidia inspector na poziomie 138 fps /140 fps

- reinstall sterowników NVIDIA oraz NVIDIA experience

- reset sterowników w windows 10 pro

- zmiana ustawień graficznych w grze

- zmiana slotu, do którego jest podłączony oryginalny kabel DisplayPort w karcie graficznej

 

Efekty: Zawsze takie same - GSYNC działa praktycznie na takiej samej zasadzie jak VSYNC. To znaczy, że jeśli mam max dostępne FPSy, np. kiedy zablokuję klatki na poziomie 138 i gra utrzymuje 138fps to wtedy nie mam tearingu ani przycięć, natomiast jeśli fpsy spadną do 137 to wtedy jest przycięcie, jeśli spada dalej np. do 120 przycięcie jest takie samo

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...