Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Te przycinki w W3 i Rage 2 to mi bardziej na jakiś problem z dyskiem/ramem wyglądają, w każdym razie nie jest to taki klasyczny stutter a freezy. Masz włączoną pamięć wirtualną/plik stronicowania w windzie?

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przycinki w W3 to mi bardziej na jakiś problem z dyskiem/ramem wygląda, w każdym razie nie jest to taki klasyczny stutter a freezy.

Nie wiem, ale u mnie wygląda to bardzo podobnie.

Ja mam dyski sprawne, ram z resztą też.

A w ogóle ten problem z gsync uznają na wymianę ekspresową uszkodzonego towaru czy mam skorzystać ze zwykłej opcji zwrotu do 14 dni?

 

Te przycinki w W3 i Rage 2 to mi bardziej na jakiś problem z dyskiem/ramem wygląda, w każdym razie nie jest to taki klasyczny stutter a freezy. Masz włączoną pamięć wirtualną/plik stronicowania w windzie?

Co to jest i jak to sprawdzić?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz Gsync to też się tak dzieje? Pamięć wirtualną ustawiasz w panelu sterowania - zakładka system - zaawansowane ustawienia systemu - wydajność. Ustaw przynajmniej tyle ile ramu masz w kompie.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz Gsync to też się tak dzieje? Pamięć wirtualną ustawiasz w panelu sterowania - zakładka system - zaawansowane ustawienia systemu - wydajność.

Tak, spadki animacji też występują ale i dochodzi tearing.

I na jaką wartość ustawić? Mam 16 GB RAM

bo domyślnie mam dla wszystkich dysków 2432 MB

 

https://imgur.com/a/H7qWG3i

 

i zrobić to dla dysku ssd na którym mam windows czy na hdd na którym mam gry?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie jest to wina monitora według mnie a kompa. Przy takiej ilości ramu nie powinna Ci być potrzebna pamięć wirtualna ale ustaw 16384 czyli 16 giga - najlepiej na innym dysku niż ten na którym jest gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie jest to wina monitora według mnie a kompa. Przy takiej ilości ramu nie powinna Ci być potrzebna pamięć wirtualna ale ustaw 16384 czyli 16 giga - najlepiej na innym dysku niż ten na którym jest gra.

16 gb na ssd? Na pewno? Grę mam na hdd a na ssd tylko windows i sterowniki.

I jaki minimalny, znaczy początkowy?

 

ustawiłem minimalny 2000 a maksymalny tak jak mówiłeś 16384. To nadal nic nie daje

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu włączenie pliku wymiany miałoby cokolwiek pozytywnego dać, kiedy mieścimy się w RAM? Od dawna mam plik strony wyłączony i problemów nie mam ( 16GB RAM zakupione w 2011r i na tym kompie nigdy pliku strony nie włączałem ). No chyba, że gracie w coś, co wymaga więcej niż 16 GB RAM ( wyskakuje Wam komunikat o braku pamięci przy 16 GB przy wyłączonym pliku strony ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu włączenie pliku wymiany miałoby cokolwiek pozytywnego dać, kiedy mieścimy się w RAM? Od dawna mam plik strony wyłączony i problemów nie mam ( 16GB RAM zakupione w 2011r i na tym kompie nigdy pliku strony nie włączałem ). No chyba, że gracie w coś, co wymaga więcej niż 16 GB RAM ( wyskakuje Wam komunikat o braku pamięci przy 16 GB przy wyłączonym pliku strony ).

nie, to i tak nic nie dało i wróciłem do poprzednich ustawień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź spróbuj którąś z tych gier przegrać / zainstalować jeszcze raz na dysku ssd ;) O ile masz miejsce. Może masz teraz wszystko TAK SZYBKIE, że hdd nie daje rady :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź spróbuj którąś z tych gier przegrać / zainstalować jeszcze raz na dysku ssd ;) O ile masz miejsce. Może masz teraz wszystko TAK SZYBKIE, że hdd nie daje rady :P

Jutro spróbuję ale myślę że to nic nie da. Mam miejsce, na RAGE 2 powinno starczyć. Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na ten monitor, ale zasmuciła mnie wiadomość o jasność na 0% ponad dwukrotnie większej od mojego BenQ EW277HDR, który na 0% jest ledwie znośny. Ten AOC na 0% ma jak BenQ na 20%, a to już jest jak dla mnie wypalarka podczas patrzenia na monitor w zgaszonym pokoju.

 

Poza tym świetna propozycja wreszcie płaski 24" gamingowy IPS ze 144Hz i ponadprzeciętnym kontrastem. Świetna alternatywa wobec tych wszystkich krzywych VA, które z deklarowanych 3000:1 w praktyce osiągają kontrast 2000:1 więc niewiele lepiej od tego AOC. W takiej sytuacji VA ze swoimi wadami traci rację bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na ten monitor, ale zasmuciła mnie wiadomość o jasność na 0% ponad dwukrotnie większej od mojego BenQ EW277HDR, który na 0% jest ledwie znośny. Ten AOC na 0% ma jak BenQ na 20%, a to już jest jak dla mnie wypalarka podczas patrzenia na monitor w zgaszonym pokoju.

 

Poza tym świetna propozycja wreszcie płaski 24" gamingowy IPS ze 144Hz i ponadprzeciętnym kontrastem. Świetna alternatywa wobec tych wszystkich krzywych VA, które z deklarowanych 3000:1 w praktyce osiągają kontrast 2000:1 więc niewiele lepiej od tego AOC. W takiej sytuacji VA ze swoimi wadami traci rację bytu.

Dla mnie na jasności 25 jest OK, chociaż teraz cały dzień siedzę przy jasności 0 i jest jeszcze lepiej. Może weź i potestuj? Może się przezwyczaisz do tej jasności :) Ogólnie monitor super jeśli chodzi o kolory, bardzo wyraziste, żywe, w porównaniu do mojego starego IPS ten wygląda jak jakiś AMOLED albo lepiej. Czerń też jest duuużo lepsza, zauważalna różnica. 144hz dają niesamowite uczucie płynności. Niestety w mojej sztuce mam problem z gsync, ale to najprawdopodobniej problem z moim GPU. Także po 2 dniach użytkowania zauważyłem 2 bad pixele. Będę wymieniał na nowy egzemplarz. Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bad piksele ?? Kurde muszę się przyjrzeć mojemu. Na początku nie było ani jednego. Nie wiem co wy macie z tą jasnością :) u mnie cały czas od 50 do 70 nawet a mam półmrok w pokoju :P i nie czuje żeby mi oczy wypalalo. A może mi się trafiła wyjątkowo dobra sztuka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają różne oczy :) przy 100 czuję się ok, tak też gram i używam, z tym że mam prawidłowo oświetlone stanowisko. Jak na razie 0 bad pixeli i innych problemów.

 

Jest recka na PcLabie.

 

Powyższa ilustracja przedstawia wynik pomiaru czasu reakcji w domyślnym trybie wyświetlania obrazu. Wynik na poziomie 10,72 ms to rezultat absolutnie rekordowy w przypadku paneli IPS. Do tej pory "najszybszym" gamingowym monitorem z matrycą typu IPS był testowany przez nas wcześniej model ASUS PG27UQ (zainteresowanych odsyłam do recenzji), który uzyskał pełny czas reakcji na poziomie 13,4 ms. Trzeba jednak pamiętać, że monitor marki ASUS to zupełnie inna klasa sprzętu - kosztuje ponad 10000 zł. Tym bardziej wynik uzyskany przez opisywany tu model marki AOC cieszy i mile zaskakuje.

 

Dziękuję, pozamiatane.

Edytowane przez Baadm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@goodboy22 Ja mam wersję 27 calową tego modelu i wg. mojego telefonu który mierzy jasność zgodnie z testami profesjonalnymi modeli które miałem i na 0% jasności jest 42cdm czyli ciemno na maksa a można to jeszcze zjechać jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem co myśleć o tej recenzji na pclab. Chociażby wyniki równomierności podświetlenia wyszły im inne niż tym z pcmonitors. Na pclab napisali, że różnice nie przekroczyły 10 % a u tych drugich ten prawy dolny róg jednak nie świeci tak jak reszta monitora (nawet 13%) i ja to też u siebie zauważam. Ok to może akurat być cechą indywidualną i zależeć od sztuki ale już np czas reakcji? 10,72 ms na pclab kontra 3.79 ms na pcmonitors. Pomijam już, że na pclabie napisali, że monitor nie ma stroboskopowego podświetlenia gdzie na pcmonitors się o tym rozpisywali oraz kwestię, że wg pclabu monitor nie ma też funkcji overdrive :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Pclabie podają inny czas reakcji - sami napisali "Jeszcze raz podkreślę: w naszym laboratorium mierzymy pełny czas reakcji, czyli czas przejścia monitora z czerni do bieli i wygaszenia piksela". Także inne metody pomiaru dają inne wyniki. A co do tego, że nie wiedzieli, że monitor ma overdrive i stroboskop to...cóż, mierzyć według jakichś schematów to każdy głupi potrafi ale już samemu myśleć to dla wielu dużo za dużo :lol2:

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już, że na pclabie napisali, że monitor nie ma stroboskopowego podświetlenia gdzie na pcmonitors się o tym rozpisywali oraz kwestię, że wg pclabu monitor nie ma też funkcji overdrive :P

 

Można się pomylić, nie doczytać, nie sprawdzić. Ale wysuwanie wniosków

O ile jednak parametr dotyczący czasu reakcji ze skrótem MPRT ma pewne realne odniesienie w przypadku monitorów ze stroboskopowym podświetleniem, to niektórzy producenci wykorzystują skrót MPRT kompletnie bez żadnych fizycznych podstaw! Tak niestety jest w przypadku testowanego monitora AOC
to już krzywdząca duży brand opiniotwórczość i sądzę, że szybko to sprostują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@goodboy22 Ja mam wersję 27 calową tego modelu i wg. mojego telefonu który mierzy jasność zgodnie z testami profesjonalnymi modeli które miałem i na 0% jasności jest 42cdm czyli ciemno na maksa a można to jeszcze zjechać jakby co.

Wychodzi na to, że 27" ma lepsze podświetlenie. Wg. pcmonitors 24" na 0% ma 89cd/m2, czyli 2x więcej niż mój BenQ. Jak dla mnie dużo za dużo, a jednak 24" to max jaki chciałbym mieć do gier, bo lubię mieć monitor dość blisko oczu. Swojego BenQ 27" muszę daleko odstawiać, co jest mało komfortowe, bo się robi użytkowanie jakby na TV patrzeć, a nie monitor.

 

No nic jeszcze poczekam na inne testy i co ludzie będą pisać o swoich egzemplarzach.

 

Na pclab napisali, że różnice nie przekroczyły 10 % a u tych drugich ten prawy dolny róg jednak nie świeci tak jak reszta monitora (nawet 13%) i ja to też u siebie zauważam. Ok to może akurat być cechą indywidualną i zależeć od sztuki

Raczej nie kwestia indywidualna, bo już kilka takich opinii czytałem w sklepach, które sprzedają ten monitor. Najwyraźniej ten typ tak ma i podświetlenie to jego największa wada przy całym wachlarzu zalet.

 

Dla mnie na jasności 25 jest OK, chociaż teraz cały dzień siedzę przy jasności 0 i jest jeszcze lepiej. Może weź i potestuj? Może się przezwyczaisz do tej jasności :) Ogólnie monitor super jeśli chodzi o kolory, bardzo wyraziste, żywe, w porównaniu do mojego starego IPS ten wygląda jak jakiś AMOLED albo lepiej. Czerń też jest duuużo lepsza, zauważalna różnica. 144hz dają niesamowite uczucie płynności. Niestety w mojej sztuce mam problem z gsync, ale to najprawdopodobniej problem z moim GPU. Także po 2 dniach użytkowania zauważyłem 2 bad pixele. Będę wymieniał na nowy egzemplarz. Zobaczymy

Gdzie kupowałeś? Lepiej zwróć i kup inną sztukę w innym sklepie. Nie wymieniaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem co myśleć o tej recenzji na pclab. Chociażby wyniki równomierności podświetlenia wyszły im inne niż tym z pcmonitors. Na pclab napisali, że różnice nie przekroczyły 10 % a u tych drugich ten prawy dolny róg jednak nie świeci tak jak reszta monitora (nawet 13%) i ja to też u siebie zauważam.

PCmonitors robi testy podświetlenia źle (3x3 daje fatalną dokładność/omija nierównomierności). Pomiar 3x3 to się do tabletu 9,7" 4:3 nadaje, a nie do monitora stacjonarnego grubo ponad 20" o proporcjach 16:9. Gdyby zrobili pomiar jak należy, to nierównomierności wyszłyby im większe.

 

Z drugiej strony pomiar 5x3 na PC lab też rewelacyjny nie jest, jeśli chodzi o testy większych ekranów (prędzej bym to do laptopów stosował, bo tu jeszcze obleci).

 

Tak swoją drogą różnica jasności na białym na PClab wyszła 14,37% (różnica między najjaśniejszym a najciemniejszym punktem pomiarowym), co jest rewelacyjnym wynikiem, do tego stopnia, że możliwa jest wina niskiej precyzji pomiaru (mało pól pomiarowych).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...