Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby dzisiaj dostać monitor z równomiernym podświetleniem to pewnie trzeba sobie sprowadzić z 5-10 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To blb sprawdza się przy maksymalnej jasności? Bo na moim monitorze przy jasności 55 gołym okiem było niewidoczne, na zdjęciu lekko w rogach ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, najlepiej na maksymalnym podświetleniu. Tutaj moja sztuka - zdjęcie maksymalnie prześwietlone. Widać jedynie to przy dolnej ramce z prawej strony ale tylko jak zapodam 100% czarne tło. Myślałem żeby jeszcze pomasować matrycę a może i to zniknie ale wolę nie ryzykować bo to naprawdę znikome a popsuć nie chcę :kwasny:

 

5GJDZYp.jpg?1

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ponad 1200:1, 129%srgb, 90%dci p3, 330cdm i delta e 1,86 oraz 6500K na fabrycznych ustawieniach. Czyli mój telefon pokazuje prawdziwą jasność a moje oczy dobrze oceniły ten monitor. To blb w prawym rogu o czym on mówi też miałem tam mocne ale poważnie tak jak pisałem po masażu matrycy na jej środku zmalało do minimum także w razie co polecam ten zabieg.

 

edit: on mówi, że ma tam ciemniej a ja miałem tam blb bo białe tło to w mojej sztuce niemal ideał. Cóż, sztuka sztuce nie równa.

 

Czyli wychodzi na to, ze coś z moją sztuką jest nie tak, jezeli chodzi o jaskrawość. U stilgara na 0% jest całkiem normalny obraz (90 kandeli). Dobra decyzja podjęta, sztukę trzeba będzie zwrócić do sklepu.

 

Tak wygląda sztuka stilgara:

https://imgur.com/a/CmwJJ0J

 

A tak wyglada u mnie:

https://imgur.com/a/ZBZOOcN i tak wyglada forza przy 0% jasnosci.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że ja u Ciebie nie widzę wielkiej różnicy między 0 a 100 albo to wina fotki z telefonu. Z 2 strony u Stilgara widać. Ciekawe co ja to jutro dostanę za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, ze coś z moją sztuką jest nie tak, jezeli chodzi o jaskrawość. U stilgara na 0% jest całkiem normalny obraz (90 kandeli). Dobra decyzja podjęta, sztukę trzeba będzie zwrócić do sklepu.

A u Ciebie ile zmierzyłeś? ;) Bo po fotkach za wiele nie ocenisz. Poza tym, jeśli zmierzył 90cd, to przy jakim otwarciu matrycy na białym (kontrast i RGB natywne, czy może obniżone, gdzie jasność będzie niższa)

 

ps. te różne tryby auto-dopasowania jasnosci wyłączyłęś? Tam widzę jakieś "ECO" ustawione na "standard" ... da sie na OFF?

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, ze coś z moją sztuką jest nie tak, jezeli chodzi o jaskrawość. U stilgara na 0% jest całkiem normalny obraz (90 kandeli). Dobra decyzja podjęta, sztukę trzeba będzie zwrócić do sklepu.

 

Tak wygląda sztuka stilgara:

https://imgur.com/a/CmwJJ0J

 

A tak wyglada u mnie:

https://imgur.com/a/ZBZOOcN i tak wyglada forza przy 0% jasnosci.

To dobrze że to tylko twoja sztuka ma problem z jasnością :) cały czas zastanawiam się nad kupnem. Zaczekam na recenzję pcmonitors i podejmę decyzję. Wyszedł też ASUS VG259Q, w Austriackich sklepach już można kupić, niestety cena od 300 €. Model asus nie podoba mi się, głównie podstawka jest brzydka. Nie wiem jak z ghostingiem, ale ma panel AUO.

 

 

Odpowiedzcie na moje poprzednie pytanie czy ghosting w ciemnych grach jest widoczny bardziej? Oczywiście na aoc 24g2u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MisterMaster - masz bardzo fajną sztukę

Teraz tak ale ona na początku wcale tak się fajnie nie prezentowała. Przy pierwszym spotkaniu wyglądała tak (odlatuje na miotle):

 

nPozd1l.jpg?1

 

i dopiero po masażu doszła do siebie. Yennefer czy ki diabeł :E

 

 

Może AOC wyda jakąś aktualizację do wersji 24 coby ta regulacja jasności miała większą rozpiętość bo serio nie widzę przeciwskazań i powodów dla których u mnie na 27 0% to egipskie ciemności a u Was na 24 0% razi w oczy. Ten monitor ma usb także nic nie jest przesądzone.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak ale ona na początku wcale tak się fajnie nie prezentowała. Przy pierwszym spotkaniu wyglądała tak (odlatuje na miotle):

 

nPozd1l.jpg?1

 

i dopiero po masażu doszła do siebie. Yennefer czy ki diabeł :E

 

 

Może AOC wyda jakąś aktualizację do wersji 24 coby ta regulacja jasności miała większą rozpiętość bo serio nie widzę przeciwskazań i powodów dla których u mnie na 27 0% to egipskie ciemności a u Was na 24 0% razi w oczy. Ten monitor ma usb także nic nie jest przesądzone.

 

Problem w tym ze kazda sztuka jest inna

 

U stilgara najnizej zeszlo do 90cd

U totallydubbedhd do 110cd

 

A u mnie 180cd i nizej za cholere sie nie da tylko kontrastem a i tak nie ma w pelni zadowalajacego efektu tak jak u stilgara. Roznica jest zauwazalna golym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS_pAqu ja bym go już dawno odsyłał na Twoim miejscu. Ewidentnie jest coś nie tak.

 

MisterMaster - rzuć jakimś linkiem na temat tego masowania matrycy :) albo opisz jak to robiłeś. Jak u mnie będzie źle z podświetleniem to też to zastosuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MisterMaster - rzuć jakimś linkiem na temat tego masowania matrycy :) albo opisz jak to robiłeś. Jak u mnie będzie źle z podświetleniem to też to zastosuję ;)

@MisterMaster - Film, fiiiiilm nagraaaaaaj ;) ;) ;)

 

A u mnie 180cd i nizej za cholere sie nie da tylko kontrastem

Na pewno masz różne czujniki otoczenia/dynamiczne kontrasty/game enhance contrasty na OFF? Bo takiego przypadku, aby monitor lampami schodził jedynie do 180cd jeszcze nie spotkałem. :hmm: Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MisterMaster - Film, fiiiiilm nagraaaaaaj ;) ;) ;)

 

Na pewno masz różne czujniki otoczenia/dynamiczne kontrasty/game enhance contrasty na OFF? Bo takiego przypadku, aby monitor lampami schodził jedynie do 180cd jeszcze nie spotkałem. :hmm:

 

Nie ma trybu ECO, a tryb tekstowy jeszcze podwyzsza jasnosc do 200 kandeli (20 % jasnosci). Wszystko jest wylaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma trybu ECO,

Chromolić ECO ;) W trybie custom/użyszkodnika powinno się dać zejść dużo niżej. Jak wszystkie dynamizery są wyłaczone, a monitor schodzi najniżej do 180cd na białym, to ... nie ma co się zastanawiać, tylko oddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MisterMaster - rzuć jakimś linkiem na temat tego masowania matrycy :) albo opisz jak to robiłeś. Jak u mnie będzie źle z podświetleniem to też to zastosuję ;)

 

Wziąłem szmatkę z mikrofibry i centralnie, na samym środku, z dala od prześwietleń masowałem panel lekko uciskając jakbym okno mył, tak po prostu. Podczas tego masowania przy zgaszonym świetle widziałem jak te prześwietlenia przy krawędziach falują co oznaczało, że warstwy rozpraszaczy podświetlenia się odkształacają. Masowałem tak ze 30 sekund i sprawdziłłem efekty i co się zmieniło. Wtedy zbliżałem miejsce masażu w kierunku prześwietleń na jakieś 10cm i powtarzałem proces. Po jakichś trzech próbach ekran wyglądał tak jak na pierwszym zdjęciu. Bleed w lewym górnym i prawym górnym rogu zniknął zupełnie, niewidoczny na zdjęciu lekki clouding w okolicach lewego dolnego roku również zniknął kompletnie a lekki clouding w prawym dolnym rogu również. Pozostał bleed w prawym dolnym rogu choć zmniejszył się kilkukrotnie do tego co widzimy na drugiej fotce ale to już odpuszczam coby nie przesadzić. Dodam, że to co zostało widoczne lekko w ogóle jest jedynie w ciemnym pokoju przy maksymalnej jasności podświetlenia. Jak zapalę światło bądź zjade trochę z jasnością to tego nie widać już zupełnie.

 

I teraz jak to się stało? Ano masując panel odzdziaływałem też na warstwy dyfuzorów pod matrycą które się po prostu ułożyły równomiernie. Ot, cała magia. Lata temu "zniknąłem" w ten sposób masakrycznego "batmana" ze środka ekranu na tv sony 32d3000.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I teraz jak to się stało? Ano masując panel odzdziaływałem też na warstwy dyfuzorów pod matrycą które się po prostu ułożyły równomiernie. Ot, cała magia. Lata temu "zniknąłem" w ten sposób masakrycznego "batmana" ze środka ekranu na tv sony 32d3000.

 

Do tego czasem pomaga odkręcenie śrub o 1/5 obrotu z tyłu obudowy. Zależy co powoduje naprężenia matrycy. To + masowanie uratowało u mnie nie jeden tv, ale pamiętam że przy jakimś samsungu 60' tylko narobiłem więcej chmur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka bylo juz...

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, więc idzie na zwrot, i czekamy na xv253q ;)

On dopiero w grudniu wyjdzie albo się przedłuży do stycznia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On dopiero w grudniu wyjdzie albo się przedłuży do stycznia :(

 

Mam narazie Acera GD245HQ 120hz na swietlowkowych CCFL, wiec poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam narazie Acera GD245HQ 120hz na swietlowkowych CCFL, wiec poczekam.

Ja chyba wezmę AOC. Nie wiem czy warto czekać na Acera. Jedynym plusem może być panel AUO, ale jak z ghostingiem to nigdy nie wiadomo. Może być dużo mniejszy niż na AOC, a może być taki sam albo większy. Szkoda że ten acer nie wyjdzie już teraz, wtedy bym sobie porównał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swoją sztukę. Tak na szybko co mogę powiedzieć to nie zauważyłem żadnych opisanych tutaj problemów. Z jasnością wszystko jest ok choć muszę dodać, że ja po prostu lubię mieć jasno ustawiony obraz i mi to nie przeszkadza ale w zakresie od 0 do 100 widać różnicę i bardzo ładnie się ściemnia i rozjaśnia. BLB jest ale chyba nie muszę matrycy masować :) W normalnym użytkowaniu mi to zupełnie nie przeszkadza. Trochę jestem rozczarowany natomiast kątami widzenia, czasem się zastanawiam czy to na pewno IPS(??? :P ). Absolutnie nie chciałem kupować zakrzywionego ekranu ale teraz widzę, że może nie byłby to zły pomysł, bo chyba jestem na to bardzo wyczulony nawet w przypadku 24 calowym ekranów. Nie zauważyłem też żadnego problemu z podświetleniem bieli. W testach Stilgar mówił, że jest to zauważalne w prawym dolnym rogu ale u mnie chyba wszystko jest ok. Co do kolorów się nie wypowiem bo to jest chyba najbardziej indywidualna sprawa i nadal je ustawiam :P O G syncu nic nie powiem, bo mam windowsa 7 i jakie było moje zaskoczenie gdy nie znalazłem tej opcji w panelu nvidii :( Nie wiedziałem, że gsync działa tylko w WIN10 :( Co za chujnia. Cały czas szukam tej WIELKIEJ różnicy między 60 hz a 144 hz i nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak czy co ale nie wcisnęło mnie w fotel.

 

Nie będę się rozpisywał na temat innych cech bo po 1 nie ogarniam tego wszystkiego a po 2 mam go dopiero od godziny więc nie wszystko zdążyłem sprawdzić. Ogólnie monitor jest bardzo fajny, nie widzę tych ułomności o których ludzie pisali i na które wskazywali. Nie ukrywam za to, że myślałem, że przesiadka z mojego staruszka LG w2220p będzie bardziej spektakularna i będę zbierał zęby z podłogi ale szczerze...zaczynam dochodzić do wniosku że ten zakup był chyba tylko taką moją niepotrzebną fanaberią. Może mi ta szczęka wypadnie jak je ustawię obok siebie i podłącze oba ale to już jutro :)

 

Reasumując osobiście polecam :)

Edytowane przez Gibgibon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swoją sztukę. Tak na szybko co mogę powiedzieć to nie zauważyłem żadnych opisanych tutaj problemów. Z jasnością wszystko jest ok choć muszę dodać, że ja po prostu lubię mieć jasno ustawiony obraz i mi to nie przeszkadza ale w zakresie od 0 do 100 widać różnicę i bardzo ładnie się ściemnia i rozjaśnia. BLB jest ale chyba nie muszę matrycy masować :) W normalnym użytkowaniu mi to zupełnie nie przeszkadza. Trochę jestem rozczarowany natomiast kątami widzenia, czasem się zastanawiam czy to na pewno IPS(??? :P ). Absolutnie nie chciałem kupować zakrzywionego ekranu ale teraz widzę, że może nie byłby to zły pomysł, bo chyba jestem na to bardzo wyczulony nawet w przypadku 24 calowym ekranów. Nie zauważyłem też żadnego problemu z podświetleniem bieli. W testach Stilgar mówił, że jest to zauważalne w prawym dolnym rogu ale u mnie chyba wszystko jest ok. Co do kolorów się nie wypowiem bo to jest chyba najbardziej indywidualna sprawa i nadal je ustawiam :P O G syncu nic nie powiem, bo mam windowsa 7 i jakie było moje zaskoczenie gdy nie znalazłem tej opcji w panelu nvidii :( Nie wiedziałem, że gsync działa tylko w WIN10 :( Co za chujnia. Cały czas szukam tej WIELKIEJ różnicy między 60 hz a 144 hz i nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak czy co ale nie wcisnęło mnie w fotel.

 

Nie będę się rozpisywał na temat innych cech bo po 1 nie ogarniam tego wszystkiego a po 2 mam go dopiero od godziny więc nie wszystko zdążyłem sprawdzić. Ogólnie monitor jest bardzo fajny, nie widzę tych ułomności o których ludzie pisali i na które wskazywali. Nie ukrywam za to, że myślałem, że przesiadka z mojego staruszka LG w2220p będzie bardziej spektakularna i będę zbierał zęby z podłogi ale szczerze...zaczynam dochodzić do wniosku że ten zakup był chyba tylko taką moją niepotrzebną fanaberią. Może mi ta szczęka wypadnie jak je ustawię obok siebie i podłącze oba ale to już jutro :)

 

Reasumując osobiście polecam :)

Serio... myślałem że na win7 działa. Na szczęście mam win10 :P Podłączyłeś kablem displayport? No i mi się wydaje że 144hz największą różnicę robi w grach. Szczególnie na dobrym pc, kiedy gry chodzą ci grubo ponad 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio... myślałem że na win7 działa. Na szczęście mam win10 :P Podłączyłeś kablem displayport? No i mi się wydaje że 144hz największą różnicę robi w grach. Szczególnie na dobrym pc, kiedy gry chodzą ci grubo ponad 60fps.

 

Ja też tak myślałem :( a tu dupa blada. Tak podłączyłem DP. Co do odświeżania to owszem wiedźmin3 chodzi super :) Tutaj widzę różnicę.

 

Wiecie może jak i gdzie robi się ten test podświetlenia matrycy co są te okienka na ekranie z wartościami kontrastu, podświetlenia itd ? :P chyba zaczynam dostrzegać ten problem z podświetleniem w prawym dolnym rogu - patrząc centralnie na wprost ekranu jak się skieruje wzrok w ten róg jest jakby troszkę ciemniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...