Skocz do zawartości
AndrzejTrg

Zmiana i 4690k na 4770 nonK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie. Po sprzedaży i5, dopłata wyniesie około 150zl. Warto? Tylko do gier.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się. Zobaczysz różnicę najwyżej w 2-3 grach na krzyż. Mam i5 4590 i i7 4790. Różnica w grach praktycznie żadna. Jak przejrzałem filmy na yt to testy jedynie to potwierdzają

Nie ma sensu ładować się w 4 rdzenie i 8 wątków bo niewiele to daje.

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się. Zobaczysz różnicę najwyżej w 2-3 grach na krzyż.

Ciebie akurat nie posłucham, bo brednie które pisałeś w innym temacie, aż w oczy raziły. Proszę Cię o nie udzielanie się w moim temacie. Yo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto.

 

Nie opłaca się. Zobaczysz różnicę najwyżej w 2-3 grach na krzyż. Mam i5 4590 i i7 4790. Różnica w grach praktycznie żadna.

Różnicę zobaczysz w nowszych grach,szczególnie tych korzystających z wielowątkowości.

Często już na i5-tach masz dokuczliwe spadki fps,gdzie na i7 takich spadków jest niewiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto.

 

 

Różnicę zobaczysz w nowszych grach,szczególnie tych korzystających z wielowątkowości.

Często już na i5-tach masz dokuczliwe spadki fps,gdzie na i7 takich spadków jest niewiele

 

Widziałem to na przykładzie bodaj Crysisa, gdzie i5 7600k miało dropy FPSów, a i7 7700k takowych nie miało. Było to przy porównaniu z Ryzenami, kiedy wchodziły. Niby dawno, ale coś to jednak mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie akurat nie posłucham, bo brednie które pisałeś w innym temacie, aż w oczy raziły. Proszę Cię o nie udzielanie się w moim temacie. Yo

 

Ok, kup sobie tę i7 4770 zamiast i5 4690K, a potem udawaj, że widzisz różnicę w wydajności :lol2: Najlepsze jest to, że z twoich wczesniejszych postów łatwo wywnioskować, że i tak kupisz tego i7 4770 i zakładasz temat tylko po to, by ludzie ci pisali "tak, kupuj, zobaczysz różnicę". Ale cóż, są i tacy ludzie.

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobre i szybkie pamięci to się opłaci za taką dopłatą. Jeżeli pamięć masz wolną, to się nie opłaca, bo to głównie pamięć będzie Ciebie wówczas ograniczać (ja miałem pamięć DDR 3 - 1600 Mhz). A nawet jak masz szybszą pamięć, to problemem może być płyta główna (moja miała tylko dwa sloty, a do tego maksymalnie obsługiwała właśnie 1600 Mhz pamięci).

 

Miałem I5-4590 do niedawna i ostatecznie po wielotygodniowym czytaniu różnych for, artykułów, recenzji i testów, zdecydowałem, że nie opłaca się wymieniać procka (bo bym musiał zmienić też pamięć i płytę główną by był efekt) i jak będę chciał czegoś więcej, to muszę zmienić platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci lecą na 2400mhz,ale jest to 2x4gb, drugie ale, mam opcję na dokładnie taki sam zestaw za jakieś 130zł. Płyta to z97-g43. Więc czy za 300 zł dopłaty będzie to najlepsza opcja? Zmiana platformy w ogóle mnie nie interesuje.

 

 

A Ciebie fifci prosiłem o nie wypowiadane się... Masz jakieś swoje teorie gdzie po niekąd masz rację, ale wyraźnie widać jak w takich Assassin’s Creedach 4/4 nie daje rady, a z postępem czasu coraz więcej będzie gier gdzie te 8 wątków będzie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już w tę platformę nie topił 300 zł, w czasach gdy ryzen 2600 to 480zł w promocji + tania płyta na b450 ok 300-350.

To się zrobiło totalnie nieopłacalne. Piszę to jako osoba, która ostatnie Amd miała x lat temu i był to sempron na s754, a od lat lecę na platformach HEDT Intela

 

 

Zmiana na i7 przedłuży ci trochę agonię tej platformy ;-)

 

Szkoda, że nie chcesz sprzedać tego zestawu, bo jeszcze trzyma jakoś tę cenę (głownie przez mało zorientowanych kupujących na allegro), a nowy zestaw na gwarancji i jednak znacznie szybszy w stylu Ryzen 2600 + płyta Aorus b450 Elite + 2x8gb Crucial 3000mhz to ok 1100-1200 zł minus kasa ze starych części.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ciebie fifci prosiłem o nie wypowiadane się... Masz jakieś swoje teorie gdzie po niekąd masz rację, ale wyraźnie widać jak w takich Assassin’s Creedach 4/4 nie daje rady, a z postępem czasu coraz więcej będzie gier gdzie te 8 wątków będzie potrzebne.

 

No to kup sobie tę i7, a potem szczerze powiedz, czy widzisz zauważalną różnicę w grach. A na dole post kolejnej osoby, która przesiadła się z i5 na i7 i pisze, że sytuacja w AC i Watch Dogs się wcale nie zmieniła

VlELxhE.png

 

Gdybyś ty jeszcze miał jakiegoś najsłabszego i5 bez "K" typu i5 4460. Ale ty chcesz wymieniać i5 4690K na i7, która będzie miała niższe taktotwania i której nie da się podkręcać. Bezsens.

 

A tak na marginesie - z biegiem czasu to będą potrzebne dodatkowe rdzenie, a nie wątki... Te wątki to zwykły półśrodek jeśli chodzi o wydajność w grach.

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jak kogoś nie stać na wymianę platformy to tym bardziej nie powinno go być stać wydawać 300 zł na coś, co satysfakcji i widocznego efektu mu nie da. No, ale to to już jego sprawa. Jak lubi topić pieniądze, to niech je topi.

 

Za te 300 zł to ja bym prędzej kupił jakiś SSD, jeśli kolega go jeszcze jakimś cudem nie ma. A jak uzbiera sobie za rok czy dwa lata na nową platformę, to tego SSD sobie przełoży do nowego komputera.

 

Tomcat dobrze radzi. Sprzedać, póki jest jeszcze coś warte i złożyć coś nowego.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens wymiany jest uzależniony od tego jaką posiada kartę graficzna, jeśli posiada coś pokroju GTX 960/970 różnicy praktycznie nie zobaczy.

Imho za 150 zł dopłaty nie zastanawialbym się i wymienial, różnice odczujesz nie tylko w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest jak ktoś nie chce wszystkie wymieniać i chce dalej siedzieć na swojej platformie wtedy wymiana cepa nie jest zła rzecz/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachowawczość jest bez sensu albo robi się rewolucje albo nie wychodzi z "chałupy"

 

i mówi to największy amator "dinozaurów" na tym forum

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachowawczość jest bez sensu albo robi się rewolucje albo nie wychodzi z "chałupy"

 

i mówi to największy amator "dinozaurów" na tym forum

Jak czytam Twoje posty to... 150 zł a 5000 zł na nową platformę. Zastanów się czasami co piszesz, bo to jest nonsens.

 

Największy amator z 600 postami hahah. Strzał w dwa kolana równocześnie, z rykoszetem w głowę...

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak czytam Twoje posty to... 150 zł a 5000 zł na nową platformę. Zastanów się czasami co piszesz, bo to jest nonsens.

 

Największy amator z 600 postami hahah. Strzał w dwa kolana równocześnie, z rykoszetem w głowę...

 

O, to teraz nie ja już jestem najgorszy? Weź człowieku trochę kultury do ludzi się naucz, a nie tylko obrażasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150pln to grzech nie dopłacić.

 

a jak poszukasz na aliexpres i7 lub xeona to jeszcze pewnie zarobisz na wymianie tego i5

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą wzrosty FPS w grach, które mocno siedzą na procesorze jak Assassiny Origins i Odyssey, gdzie u mnie są spadki do 35FPS na 4690K @4.1GHz, użycie procesora 100% a karty tylko 60% (GTX 1060 6GB) ale najczęściej widzę 40-60 klatek w obu grach. 4770 zrobiłby pewnie w tych najgorszych miejscach ze 43FPS, bo jest o ok. 25% szybszy od 4690K.

 

Także opłaca się zmienić i5 na i7 dopłacając niewiele, bo uzyskasz grywalny FPS w miejscach, gdzie i5 już nie domaga, bo 35FPS to trochę już mało.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to teraz nie ja już jestem najgorszy? Weź człowieku trochę kultury do ludzi się naucz, a nie tylko obrażasz.

Kultura wymaga kultury, jak ktoś nagminnie pisze idiotyzmy, to go mam w ręce całować jeszcze? Po co w ogóle się udzielasz takim postem, wniosłeś coś? Nie... Więc... Papa. Jak ktoś Ci wciska kit, to mam go słuchać? Albo jak ktoś zakłada tematy na poziomie 5 latka, to powiem co myślę, czasami dość dosadnie, bo może to wpłynąć na człowieka, ale internet rządzi się swoim regułami... Może kiedyś zrozumiesz... Twoje posty będą już ignorowane z mojej strony, jak i tego dinozaura hahah, ponieważ jak już nie dotarło to nie dotrze już. Nara i miłego dnia.

 

Upik

Właśnie to wiem i się będę cieszył ze zmiany, na stronę tematu, oprócz dwóch osób gadasz sensownie, jak i wszyscy w temacie, pomijając wiadomo kogo.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - ile ty masz lat, skoro zakładasz temat z głupkowatym pytaniem, na które znałeś już odpowiedź zanim go założyłeś? Przypomina mi to logikę typowego dzieciaka, który i tak doskonale wie, że coś kupi, ale mimo to założy temat na forum i czeka aż inni będą go popierali i pisali jaką to cudowną decyzję podjął. Każdego, kto odpowie twierdząco i się z nim zgodzi nagrodzi plusem. Każdemu, kto napisze coś innego niż pochwały i poparcie każe się "nie odzywać" :lol2:

 

Jeszcze jaki podniecony odnosi się do samych przychylnych komentarzy:

 

"WŁAŚNIE WIEM, ŻE BĘDĘ SIĘ CIESZYŁ ZE ZMIANY, HEHE. Dobrze gadasz! Sensownie! I TAK WIEDZIAŁEM, ŻE KUPIĘ TEN PROCESOR NIEZALEŻNIE OD TEGO CO TUTAJ ODPISZĄ, HEHEHE! Co prawda więcej osób odradziło mi tą wymianę, ale ja i tak kupię, bo wiem lepiej i nie potrzebuję czytać BZDUR, które tutaj piszą CI CO SIĘ ZE MNĄ NIE ZGADZAJĄ"

 

:lol2: Normalnie leżę.

 

Potem kupi, zobaczy, że wcale nie jest tak cudownie jak sobie wyobrażał, ale dalej będzie szedł w zaparte i rżnął głupa. No bo przecież trudno się przyznać do błędu.

 

"HeHehe, dobrze... dobrze zrobiłem, że kupiłem! Wzrost fps jest zauważalny nawet na PULPICIE! A w grach przybyło mi 40-50fps, hehe! Dobrze, że nie słuchałem tych BZDUR co mi tutaj pisali."
Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest proste. Ogólnie i7 jest ok 30% szybsze niz odpowiednie i5, więc w miejscach gdzie procesor nie domaga a karta ma jeszcze zapas będzie do 30% więcej klatek. Nad czym tu się zastanawiać?

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest proste. Ogólnie i7 jest ok 30% szybsze niz odpowiednie i5, więc w miejscach gdzie procesor nie domaga a karta ma jeszcze zapas będzie do 30% więcej klatek. Nad czym tu się zastanawiać?

 

Różnicę to zobaczy chyba tylko w tym wałkowanym tutaj po milion razy Assasins Creedzie i Watch Dogs. No to faktycznie opłacalna wymiana do dwóch gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę to zobaczy chyba tylko w tym wałkowanym tutaj po milion razy Assasins Creedzie i Watch Dogs. No to faktycznie opłacalna wymiana do dwóch gier.

 

A Battlefieldy w multi to co?

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Battlefieldy w multi to co?

 

Ok, no to 3 gry. A w reszcie starszych gier będzie miał nawet mniej fps przez niższe taktowanie tego i7 względem starego i5 z "K". Ta wymiana jest totalnie od czapy. Wiem o tym na swoim przykładzie i wymiany i5 4590 na i7 4790, które lada moment będę chciał sprzedać. A on nawet nie podał jakie ma ramy i jaką kartę. Jeśli mu się wydaje, że przy starych DDR3-1600MHz i karcie pokroju GTX 1060 zobaczy różnicę to się dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...