Skocz do zawartości
DAX85

B450 vs X470

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy do Ryzena 5 3600 warto dołożyć płytę MSI X470 Gaming Plus Max czy wystarczy zwykły MSI B450 TOMAHAWK MAX (cena X470 minimalnie wyższa).

Czy ma to sens jeżeli nie będę podkręcał procesora? czy są jakieś inne dodatkowe korzyści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MSI unikaj jak ognia, same problemy. X470 mają lepsze wyposażenie np. dźwięk, sieciówka itd. to musisz specjalnie sobie porównać dane techniczne na stronie MSI, ale ani 1 ani drugiej bym nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a jakieś uzasadnienie? nie znam się tym więc chciałbym wiedzieć dlaczego. bo jeżeli nie MSI to co do R5 3600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy czego chcesz of plyty.Jesli

Gigabyte B450 AORUS ELITE spelni twoje wymagania to o wspolprace z 3600 nie masz co sie martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpotrzebie2017, jakieś linki gdzie ludzie z B450 Tomahawk Max mają problemy? Czy tylko jakieś wydumane bzdury powtarzasz? U mnie wszystko chodzi dobrze z tą płytą i R3600.

 

DAX85, moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do x470 w przypadku Ryzen 3th. Jak już do X570. Tomahawk, Gaming Plus, czy A-Pro to w zasadzie identyczne płyty, więc bierz najtańsza raczej. Różnią się mało istotnymi bajerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do X470 względem B450 (499zł) to całe 10zł...

Płyta będzie działała z R5 3600 + GTX 1660 + Ballistix Sport LT 3000MHz CL15.

Zastanawiam się właśnie nad MSI ze względu na podobno najlepszą sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w takiej cenie x470 to bierz. Ja widzę najtańszą MSI x470 i to model Gaming Plus Max za 550+zł. Te bez Max maja 16MB BIOS z którym podobno są problemy.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz podkręcał to po co przepłacać za lepszą sekcję ? Aorusa Elite masz grubo poniżej 400, czasem są promki na 320 zł. U mnie sobie radzi z podkręconym R5 2600 bez zająknięcia nawet w stress testach ( w OCCT pobór ponad 130 W -temperatura sekcji max 85 stopni, w grach normalnie koło 60 stopni ). Biosy są wydawane regularnie i nie słychać o problemach jak z MSI. Zawsze można dorzucić tą kasiorkę do lepszej karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ci polecę Aorusa B450 Elite, jeśli nie wymagasz od płyty nie wiadomo czego. Wszystko działa stabilnie, nic tylko czekać na biosa z AGESSą ABBA, chociaż i bez tego wszystko wydaje się działać poprawniw w kwestii boostu. U mnie w Prime95 torture test maximume power, temperatury sekcji zasilania nie przekraczają 52 stopni, a przynajmniej tyle pokazuje HWInfo, więc w grach nie ma się co nawet martwić.

Edytowane przez Patrol619

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ci polecę Aorusa B450 Elite, jeśli nie wymagasz od płyty nie wiadomo czego. Wszystko działa stabilnie, nic tylko czekać na biosa z AGESSą ABBA, chociaż i bez tego wszystko wydaje się działać poprawniw w kwestii boostu. U mnie w Prime95 torture test maximume power, temperatury sekcji zasilania nie przekraczają 52 stopni, a przynajmniej tyle pokazuje HWInfo, więc w grach nie ma się co nawet martwić.

U mnie w Prime maximum power w obecnych warunkach około 65 stopni na sekcji czyli całkiem spoko jak na wykręconego 2600 który lubi "dobrze zjeść". Jednak OCCT + sierpniowe upały potrafią najlepiej wygrzać proca i sekcję :cool: . W każdym razie nie ma co się martwić o tą sekcję przy energooszczędnym 3600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ci polecę Aorusa B450 Elite, jeśli nie wymagasz od płyty nie wiadomo czego. Wszystko działa stabilnie, nic tylko czekać na biosa z AGESSą ABBA, chociaż i bez tego wszystko wydaje się działać poprawniw w kwestii boostu. U mnie w Prime95 torture test maximume power, temperatury sekcji zasilania nie przekraczają 52 stopni, a przynajmniej tyle pokazuje HWInfo, więc w grach nie ma się co nawet martwić.

Ten bios (42c) jest już dostępny od kilku dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tomahawk max i działa stabilnie tylko na 1wszym biosie każdy Kenny to bugi i jeszcze raz bugi... X470 napewno lepsza ale napewno też będą bugi :) zapraszam na ścianę płaczu czyli reddit msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...