Skocz do zawartości
Dragonerr

Dobre głośniki z dobrym bassem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić głośniki do komputera, aktualne głośniki Logitech S-202 już swoje przeżyły i trzeba je wymienić na coś o wiele lepszego. Szukałem na internecie fajnych i znalazłem takie 3 modele: Logitech Z607, Z506 oraz Genius SW-HF 5.1 4500. Które z nich byłyby najlepsze? Chyba że są jeszcze lepsze jakieś żeby się zmieścić do 600 zł ? Głównie mi zależy, żeby było to właśnie połączenie 4 głośniki+sub albo 5+sub i żeby dobrze/bardzo dobrze grały. Głównie będą służyć mi do radia/muzyki (głównie elektroniczna,pop,dlatego potrzeba trochę basu), filmów oraz w bardzo małej ilości do gier.

Edytowane przez Dragonerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Do muzyki to się kupuje stereo. Serio. Dużo lepiej to wypada.

Fajny bas mają pierdziawki edifiera. Obecnie nie wiem, co w kwocie do 600pln dostaniesz, ale zagra zacnie. 2730db raczej nie dostaniesz (nowego). 2600 prędzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz patrzę i tutaj mieściłyby się w cenie Edifier R1700BT. Mówisz, że do muzyki i filmów byłyby najlepsze?

Edytowane przez Dragonerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do muzyki stereo do filmów zestaw z subem. "dobry" bas to przynajmniej 8 cali średnicy. Im mniejsza średnica tym bedzie bardziej pierdzieć... przechodziłem przez takie budżetowe zestawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do muzyki stereo do filmów zestaw z subem. "dobry" bas to przynajmniej 8 cali średnicy. Im mniejsza średnica tym bedzie bardziej pierdzieć... przechodziłem przez takie budżetowe zestawy.

Czyli żaden z w.w zestawów które podałem nie będą dobre do takich zastosowań? A jeśli nie, to jaki byłby ok?

Edytowane przez Dragonerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..to jaki byłby ok?

 

Chyba (podkreślam chyba) Edifier R2730DB. Miałem kiedyś Edifier R2600, które grały BARDZO dobrze jak na moje nieaudiofilskie wymagania i basu im nie brakowało. Dźwięk w nich ma bardzo dobre dociążenie.

 

Jeżeli o mnie chodzi, to wahałbym się pomiędzy Edifierami R2600, a R2730DB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Edifier Studio 6 R2600 , jest bass do komputera wystarczające.

A jak ma być pierdolniecie to wzmacniacz za 2-3 tysiace i kolumny podłogowe za 3 tys

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem składaka 2.1 i jest ok, tzn nie tracę średnich i wysokich tonów (jak w tanich zestawach 2.1)

 

r1600tIII 2.0 (wytwarzające średnie/średnio niskie i wysokie tony) + subwoofer używany canton as 10 z 20 cm głośnikiem odpowiadający tylko za niskie tony (regulacje crossover) i w końcu mam pełny dźwięk.

 

Może Edifier C3 2.1? (ale są tylko używki za ok 300zł)

 

Z 2.0 musiałbyś coś z dużym głośnikiem średnio/niskotonowym żeby dało to "duży" bass (ale wtedy traci się trochę średnie tony) r2600/solo 6c

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dobry" bas to przynajmniej 8 cali średnicy.

Inna sprawa, dobre 6,5"-7" potrafi dać lepszy bas, od słabego 8".

 

Z 2.0 musiałbyś coś z dużym głośnikiem średnio/niskotonowym żeby dało to "duży" bass (ale wtedy traci się trochę średnie tony) r2600/solo 6c

Jak kolumna głośnikowa jest źle zrobiona (złe zestrojenie zwrotnicy, generujące dziurę w średnicy, choćby po odchyleniu od osi głównej - tak się dzieje, jak wysoko dzielisz stosunkowo duży głośnik), to może i traci. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o strojeniu, tylko podstawach fizyki i audio.

 

Mój link

 

Układ taki, w swojej podstawowej wersji, z jednym głośnikiem nisko-średniotonowym i jednym wysokotonowym, przy stosowaniu nowoczesnych rozwiązań pozwala osiągnąć nawet wysoką moc i dobre rozciągnięcie basu. Jednak jego kres wyznaczają warunki narzucone głośnikowi nisko- -średniotonowemu. Wielkość tego głośnika nie może przekraczać wartości granicznej dla poprawnego przetwarzania średnich częstotliwości (im głośnik większy, tym lepiej przetwarza bas, a tym gorzej średnie tony - ujmując sprawę w największym skrócie).
Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o strojeniu, tylko podstawach fizyki i audio.

Nie no spoko, akurat się tym interesuję, więc możemy rozwinąć temat:

 

Duży głośnik (w właściwie membrana) ma gorszą charakterystykę kierunkową w zakresie wyższych częstotliwości (zwężająca się "wiązka" promieniowania na górze pasma głośnika nisko tonowego, szczególnie nas interesuje płaszczyzna pozioma). W związku z tym, przy kolumnie z powiedzmy 8" basem ciętym nawet stromo przy 3 kHz będzie znacznie większe prawdopodobieństwo dziury w średnicy, niż przy tej samej kolumnie, z tym samym głośnikiem, z podziałem (o tej samej stromości) ale poniżej 2 kHz .

 

Także aby dobrze kolumna zagrała, to musi być dobrze zestrojona do "FIZYCZNYCH" parametrów głośnika. Jedno jest NIEROZERWALNE z drugim.

 

Kolejna sprawa to wpływ wychylenia fizycznego membrany na poziom zniekształceń harmonicznych (im większe wychylenia, tym większe THD danego modelu). Duży głośnik (np. 10") nie musi się co prawda tak wychylać jak mniejszy (np. 7") by przy częstotliwości kilkadziesiąt Hz uzyskać identyczne SPL (więc i szansa na znacznie mniejsze THD). Jednakże trzeba pamiętać, że wysokiej klasy mniejszy głośnik, będzie miał szerszy zakres liniowej pracy niż większy tandetny (pomimo większych wychyleń, wciąż może mieć niższe THD). Także nie zawsze kolumna z większym basem da lepszy bas (niższe zejście przy mniejszym THD) od kolumny z nieco mniejszym basem.

 

ps. oczywiście wielkość kosza głośnika, którą tu przytaczam, jest baaaaardzo luźno powiązana z fizyczną wielkością membrany, jednak daje myślę wystarczająco orientacyjne wyobrażenie w kwestii przewidywanej wielkości membrany

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem składaka 2.1 i jest ok, tzn nie tracę średnich i wysokich tonów (jak w tanich zestawach 2.1)

 

r1600tIII 2.0 (wytwarzające średnie/średnio niskie i wysokie tony) + subwoofer używany canton as 10 z 20 cm głośnikiem odpowiadający tylko za niskie tony (regulacje crossover) i w końcu mam pełny dźwięk.

 

Może Edifier C3 2.1? (ale są tylko używki za ok 300zł)

 

Z 2.0 musiałbyś coś z dużym głośnikiem średnio/niskotonowym żeby dało to "duży" bass (ale wtedy traci się trochę średnie tony) r2600/solo 6c

Edifier C3 nie powiem robi wrażenie, są tylko dwie sztuki na olx, na alledrogo nie ma żadnych. W sumie wszystko byłoby w porządku, głośniki są polecane przez czasopisma i internautów. Nawet są ładne i pasowałyby do mojego biurka, nie musiałbym rozstawiać głośników dookoła siebie jakby to było w przypadku 5.1, tylko po prostu położyć stacyjki na biurku,a sub na panelach. Szkoda że nie mają bluetooth, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. ;P

Edytowane przez Dragonerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifier C3 nie powiem robi wrażenie, są tylko dwie sztuki na olx, na alledrogo nie ma żadnych. W sumie wszystko byłoby w porządku, głośniki są polecane przez czasopisma i internautów. Nawet są ładne i pasowałyby do mojego biurka, nie musiałbym rozstawiać głośników dookoła siebie jakby to było w przypadku 5.1, tylko po prostu położyć stacyjki na biurku,a sub na panelach. Szkoda że nie mają bluetooth, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. ;P

 

edifier c3 jak za takei smieszne pieniadze oferuje naprawde dużo. Jak masz cierpliwość to możesz polować na jakies edifiery 5.1 też sie trafiają w dobrych $

Ja na edifiery czatowałem poł roku a na Jamo 2.0 z 10 calowym basem ok roku - uważam że warto jeśli ogranicza budżet.

 

Można mieć wszytko tlyko trzeba budżet zwiększyć :D

A brak BT... można rownież kupić kabelek typu minijack-minijack i z telefonu może lecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edifier c3 jak za takei smieszne pieniadze oferuje naprawde dużo. Jak masz cierpliwość to możesz polować na jakies edifiery 5.1 też sie trafiają w dobrych $

Ja na edifiery czatowałem poł roku a na Jamo 2.0 z 10 calowym basem ok roku - uważam że warto jeśli ogranicza budżet.

 

Można mieć wszytko tlyko trzeba budżet zwiększyć :D

A brak BT... można rownież kupić kabelek typu minijack-minijack i z telefonu może lecieć.

Budżet nie pozwala zbytnio, jakby karty graficzne RTX były tańsze jeszcze to bym dołożył, ale tu coś kosztem czegoś idzie ;) A jakimś audiofilem nie jestem, po prostu tylko chcę, aby coś mocno chrupnęło w moim pokoju. A prowadzony doświadczeniem, że Logitech robi dobre akcesoria komputerowe to i tutaj się sugerowałem w kwestii głośników, a tym bardziej tych Z607, które mają w sobie radio,bluetooth,miejsce na kartę SD i parę innych bajerów, to i to samo chciałem uzyskać. Ale jak widzę na temat logitechów nikt się nie wypowiada, więc pewnie grają słabo, a te edifiery już nie przez jedną osobę tutaj są polecane, tylko....w tej cenie co edifiery nie mają tego wszystkiego, co ma Logitech ;P

Edytowane przez Dragonerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przeboleć brak pierdół i skupić się na jakości głośników, wzmacniacza czy chociażby obudów. Tutaj Logitech dostaje po dupie od Edifiera. Czasami znajdą się używane S530D w twoim budżecie, jednak prędzej znajdziesz C3/C3X. Tak jak kolega wyżej wspomniał zazwyczaj sprawdza się zasada chcesz basu i mocy nie schodź poniżej 8 cali

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o komputerowe 5.1 krol jest tylko jeden. Logitech z-5500...Za 600zl wisi kilka zestawow na olx. Jezeli jestes nastawiony typowo pod glosnosc i bass to zaden zestaw na rynku w Twoim budzecie nie da Ci nawet namiastki tego co robia te glosniki. W filmach z dts zerwa Ci kapcie z nog, wcale nie przesadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z5500 mają tragicznie grające satelitki.

Z dwojga złego wolał bym Edifiery.

Jak ma to być luźne słuchanie przy biurku to nic ciekawego nie wymyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano maja. Wczoraj podlaczylem swon zestaw po dwoch latach nie uzywania ich razem, tzn subwoofer, tyly i centralny graly pod amplitunerem wraz z q acoustics 3020i.Pierwsza mysl... nie dam rady. Po godzinie ogladania tv zapomnialem ze graja tylko zetki. Trzeba im oddac to ze graja bardzo efektownie. Polowa skali na konsolce i przy filmie wywracalo flaki gdzie amplituner musze krecic pod gorne granice zeby miec podobny efekt. Majac porownanie z czyms duzo duzo lepszym stwierdzam ze do komputera, na biurko, czy jako budzetowe sprzet z nastawieniem na filmy i efektowne granie nic lepszego w tych pieniadzach po prostu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo z tymi c3. Przeszukałem alledrogo i nie ma ani jednego egzemplarza, przeszukałem olx i są dwa egzemplarze, w których w jednym ogłoszeniu jest sprzedane, a w drugim nie chce wysłać ich, a do niego mam ponad 250km po odbiór. :/ Bardzo chodliwe są te głośniki coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z5500 mają tragicznie grające satelitki.

Z tego co słyszałem bas też selektywny nie jest. Jednak by ich nadmiernie nie oczerniać - jak ktoś szuka efektownego łupnięcia, to takie coś może być dobrym wyborem. Natomiast jak ktoś szuka naturalności itp. to powinien obrać zupełnie inny kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej niż Z5500 wziąłbym już Z2300, do dostania na OLX z satelitami Z5500 za dwie stówki. Powiedzmy że ta sama kategoria i klasa sprzętu, ale przynajmniej mniej wydanych pieniędzy :P Właściwie to dość fajna zabawka jak na 200zł

 

Z5500 mają tragicznie grające satelitki.

Spokojnie, satelity Z2300 grają jeszcze gorzej :D Ciekawi mnie jak osiągnęli taki efekt używając całkiem przyzwoitych głośników TangBand. Pewnie obudowa i elektronika robią swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronika. Pod amplitunerem dzwiek jest o zgola inny, pelniejszy. Jednak wzmacniacz w logach jest zestrojony na tupniecie i efekciarstwo niz jakosciowo granie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem głośniki Edifier, tylko że nie c3 tylko C5. Na internecie nie ma o nich informacji po Polsku, widziałem tylko jak grają na youtube. Są rozumiem lepsze od C3, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość recenzji/opisów C5 jest po rosyjsku, możliwe że to bliźniaczy model na ich rynek

 

//z tego co widzę mają minimalnie więcej mocy

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na 1 wyniku w google, że mają dodatkowo: Additionally: built-in FM-tuner Card reader Adjustment BCh Adjustment NCh mount on wall ; Connectors: USB. Moduł radia i czytnik kart sd, już jest lepiej niż C3 ;) Bo tam raczej nie ma takich bajerów. Dodatkowo troszkę większa moc...i jakby nie patrzeć unikatowość tutaj w Polsce tym bardziej na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...