Skocz do zawartości
labiaty

Potencjometr Creative T4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z potencjometrem w moich głośnikach Creative T4, problem się pogłębiał.

Ścisza lub podgłaśnia bardzo gwałtownie. Czytałem że to się w nich zdarza, natknąłem się również na aukcje z częściami zdającymi się zregenerować ten mój pilot. Proszę o wiedzę w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana potencjometru. Możesz spryskać dokładnie jakimś Kontaktem czy innym alkoholem ale raczej jest po prostu uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana potencjometru. Możesz spryskać dokładnie jakimś Kontaktem czy innym alkoholem ale raczej jest po prostu uszkodzony.

 

Ok, wymiana, ale co tam siedzi, jaki kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w T4 siedzi taki sam potencjometr co w T3 to 4 nóżki 50k Ohm jak dobrze pamiętam :), miałem identyczny problem, a ile czasu mi zajęło znalezienie takiego potencjometru to nawet nie pytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w T4 siedzi taki sam potencjometr co w T3 to 4 nóżki 50k Ohm jak dobrze pamiętam :), miałem identyczny problem, a ile czasu mi zajęło znalezienie takiego potencjometru to nawet nie pytaj...

 

Dzięki wielkie za twoje info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością komuś się to kiedyś przyda - regulator możemy samodzielnie zregenerować. Nigdzie nie znalazłem potencjometru, który mamy wewnątrz, by go przelutować wymienić.

Regulator jest dość złożony w rozbrajaniu i nie jest to łatwe bez instrukcji, której brakuje w internecie. Sam potencjometr przesmarowałem ropą! a pomysł ten zasięgnąłem z filmu o potencjometrach.

Regulator chodzi ciężej, działa jak nowy.

 

End

post-187436-15692775666116_thumb.jpg

post-187436-15692776297748_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie środki stosowane do regeneracji potencjometrów w audio zadziałały by lepiej.

Grunt wyczyścić z syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...