Skocz do zawartości
snaperr

Laptop do gier za 7-8tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam jakiegos laptopa za okolo 7-8tys do gier ale i normalnej pracy. Wymagan jakichs nie mam ale jak by sie trafil z matryca 17"+ to bym byl zadowolony. Ogolnie zastanawialem sie nad jakims Alienware’m. Co o tej firmie myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się tu zacznie festiwal reflinków ( co widać choćby wyżej) ale uważam że podałeś zbyt mało informacji żeby porady były "rzeczowe".

 

1. Matryca - zakładam że celujesz w gry AAA i chciałbyś mieć matrycę 120/144 Hz ? Dobrze myślę ? Zwykłe 60tki odrzucasz czy nie ma to dla Ciebie znaczenia ?

2. System w cenie czy posiadasz coś swojego?

3. Co to za praca ? Zwykłe biuro czy jakaś mocno obciążająca komputer ?

4. Jak duży dysk potrzebujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się tu zacznie festiwal reflinków ( co widać choćby wyżej) ale uważam że podałeś zbyt mało informacji żeby porady były "rzeczowe".

 

1. Matryca - zakładam że celujesz w gry AAA i chciałbyś mieć matrycę 120/144 Hz ? Dobrze myślę ? Zwykłe 60tki odrzucasz czy nie ma to dla Ciebie znaczenia ?

2. System w cenie czy posiadasz coś swojego?

3. Co to za praca ? Zwykłe biuro czy jakaś mocno obciążająca komputer ?

4. Jak duży dysk potrzebujesz ?

 

 

Tak matryca najlepiej 120/144hz

 

System obojetnie moze byc lecz nie musi

 

Praca roznie, czasami photoshop czasami renderowanie filmow

 

Najlepiej jakis ssd+ hdd 1-2tb. Ale dysk to tez moge ew dokupic w pozniejszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

Acer Helios 300 i7-9750H/16/512/W10 RTX2070 IPS 144Hz - 8999 zł

 

Różnica jest w wydajności (około +25% na korzyść 2070) + dodatkowo więcej pamięci - 8 GB vs 6 GB, to ma duże znaczenie przy najnowszych grach. Jest też szersza magistrala pamięci w 2070.

 

Bardzo obszerny test tego laptopa w wersji z 2060 : Test Helios 300

 

Alternatywnie coś z 2080 max-q :

Lenovo Legion Y740-17 i7-9750H/16GB/1TB RTX2080 144Hz - 9299 zł

 

To również świetny, sprawdzony model. Matryca 144Hz z G-sync. Dysk 1 TB SSD NVME, nie jak w niektórych propozycjach po 8-9K gdzie dostajesz 256 GB i archaiczny HDD.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

Acer Helios 300 i7-9750H/16/512/W10 RTX2070 IPS 144Hz - 8999 zł

 

Różnica jest w wydajności (około +25% na korzyść 2070) + dodatkowo więcej pamięci - 8 GB vs 6 GB, to ma duże znaczenie przy najnowszych grach. Jest też szersza magistrala pamięci w 2070.

 

Bardzo obszerny test tego laptopa w wersji z 2060 : Test Helios 300

 

Alternatywnie coś z 2080 max-q :

Lenovo Legion Y740-17 i7-9750H/16GB/1TB RTX2080 144Hz - 9299 zł

 

To również świetny, sprawdzony model. Matryca 144Hz z G-sync. Dysk 1 TB SSD NVME, nie jak w niektórych propozycjach po 8-9K gdzie dostajesz 256 GB i archaiczny HDD.

 

 

Niestety kwota juz wykracza po za moj budzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kwota juz wykracza po za moj budzet

 

Wybacz, byłem przekonany że napisałeś 8-9 tys ;)

 

W takim razie świetną propozycją w niższym budżecie będzie Legion z RTX 2070 max-q:

Lenovo Legion Y740-17 i7-9750H/8GB/256 RTX2070 144Hz - 8099 zł

 

Tutaj masz test tego laptopa z RTX 2080-max Q czyli jedyną różnicą powinna być nieco niższa wydajność ale tez niższe temperatury: Test Legion y740

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y740-17 i7-9750H/16GB/256 RTX2070 144Hz - 8249zł

Legion Y740-17 jest dostępny również w tańszej wersji z kartą 2070 bez Windowsa. Podświetlenie Led w tym modelu wygląda naprawdę rewelacyjnie. Zaletą Legiona Y740 jest również cicha praca i matryca IPS 144Hz o rewelacyjnych kolorach.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up to nadal jest RTX 2070 max-q którego poleciłem w poście wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom budżet wcale nie jest za duży, szczególnie biorąc pod uwagę założenia, czyli RTX 2070+17"+matryca 144/120Hz.Jak widać laptopy z spełniające te wymagania kosztują min. 8000zł, a i tak nie mają 16GB pamięci, czy też dużego dysku SSD.

Z nieco mniejszą matrycą jest np.:

HP OMEN 15 i7-8750H/16GB/512+1TB/Win10 RTX2070 144Hz za 8299złPrócz przekątnej reszta wyposażenia jest b.dobra, bo są tu dwa dyski, 16GB pamięci oraz nawet system operacyjny Windows 10. Układ chłodzenia pomimo niewielkiej przekątnej jest całkiem niezły (jeżeli chodzi o głośność), temperatury są wysokie, ale dotyczy to głównie spodu laptopa- podkładka chłodząca w tym wypadku powinna zdecydowanie poprawić sytuację.Tu masz test wersji 15": https://www.notebookcheck.net/HP-Omen-15-Laptop-Review-GeForce-RTX-2070-Max-Q-and-144-Hz-gaming.425998.0.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam, w jakiej cenie dopiero bym mogl zastanowic sie nad zakupem laptopa z RTX2080 i i9 lub RTX2080 i i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 17 cali i i7 + RTX2080

 

Acer Helios 700 i7-9750H/16GB/1024/Win10 RTX2080 144Hz - 12 999 zł

 

Swoją drogą, to już są cholernie mocne sprzęty ale tez przystosowane do takich podzespołów. Masz nawet 4 sloty na RAM także te 16 GB spokojnie tanio rozbudujesz w miarę potrzeby (16 GB mimo wszystko powinno być wystarczające).

Masz tu ogromny 1 TB dysk SSD na NVME i dodatkowe miejsce na jeszcze dwa.

 

Ew. nieco drożej:

ASUS ROG G703 GRIFFIN i7-9750H/32GB/512+1TB/Win10P - 13 999 zł

 

Tutaj masz jednak juz 32 GB RAM, matryca ma G-Sync 144Hz, jest też bardzo pojemna bateria ( chociaż.. kto gra na baterii :E ? )

Oczywiście tutaj też masz już 4 sloty na RAM także nawet do 64GB mógłbyś kiedyś rozbudować. Na dyski też masz dodatkowe sloty.

 

W ogólnym rozrachunku ten 1000 zł więcej wydaje się być bardzo opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Helios 700 i7-9750H/16GB/1024/Win10 RTX2080 144Hz - 12 999 zł

 

Swoją drogą, to już są cholernie mocne sprzęty ale tez przystosowane do takich podzespołów. Masz nawet 4 sloty na RAM także te 16 GB spokojnie tanio rozbudujesz w miarę potrzeby (16 GB mimo wszystko powinno być wystarczające).

Masz tu ogromny 1 TB dysk SSD na NVME i dodatkowe miejsce na jeszcze dwa.

 

Ew. nieco drożej:

ASUS ROG G703 GRIFFIN i7-9750H/32GB/512+1TB/Win10P - 13 999 zł

 

Tutaj masz jednak juz 32 GB RAM, matryca ma G-Sync 144Hz, jest też bardzo pojemna bateria ( chociaż.. kto gra na baterii :E ? )

Oczywiście tutaj też masz już 4 sloty na RAM także nawet do 64GB mógłbyś kiedyś rozbudować. Na dyski też masz dodatkowe sloty.

 

W ogólnym rozrachunku ten 1000 zł więcej wydaje się być bardzo opłacalny.

 

 

a co sądzisz o tym lapku: https://www.x-kom.pl/p/499952-notebook-laptop-173-msi-ge75-i7-9750h-16gb-512-plus-1tb-win10-rtx2080-144hz.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Za taką kwotę jednak boli brak matrycy IPS. Wydać na sprzęt tyle kasy i patrzeć jak zmieniają się kolory w zależności od położenia głowy względem matrycy ? No tak sobie.

 

Wrzuciłem Ci go wcześniej w wersji 15,6 cala bo pytałeś o cenę, nie myślałem że faktycznie to rozważasz ale polecać coś takiego bym raczej nie polecił.

 

Wolałbym już jednak albo dorzucić do czegoś z IPS ( a nawet z G-sync - poczytaj jeśli nie wiesz co to, baardzo przydatna opcja ) albo wydać mniej idąc w RTX 2080 max-q bądź RTX 2070, patrz tutaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwotę jednak boli brak matrycy IPS. Wydać na sprzęt tyle kasy i patrzeć jak zmieniają się kolory w zależności od położenia głowy względem matrycy ? No tak sobie.

 

Wrzuciłem Ci go wcześniej w wersji 15,6 cala bo pytałeś o cenę, nie myślałem że faktycznie to rozważasz ale polecać coś takiego bym raczej nie polecił.

 

Wolałbym już jednak albo dorzucić do czegoś z IPS ( a nawet z G-sync - poczytaj jeśli nie wiesz co to, baardzo przydatna opcja ) albo wydać mniej idąc w RTX 2080 max-q bądź RTX 2070, patrz tutaj:

 

MSI GE75 i7-9750H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2070 144Hz - 9099zł

GE75 ma matrycę IPS 144Hz z najlepszym pokryciem kolorów ze wszystkich laptopów wymienionych w temacie. Dopłata do wersji z kartą 2080 moim zdaniem nie ma sensu, bo różnica w cenie jest duża a w wydajności niewielka. Zobacz test

 

Ten MSI GE63 co wrzuciłeś, to chyba nie jest to mniejszy brat modelu GE75. Moim skromnym zdaniem jest nim GE65 z matrycą Sharp IPS 240Hz.

 

MSI GE65 i7-9750H/16GB/1TB/Win10 RTX2070 240Hz - 9699zł

Mały i zgrabny metalowy laptop z wydajną kartą graficzną RTX 2070 8GB i pojemnym szybkim dyskiem SSD 1024GB.

 

Co ciekawe w październiku tego roku ma ukazać się laptop ROG Zephyrus S GX701 z matrycą 300Hz. Dla mnie te 300Hz jest marketingiem i tylko tyle, bo czy matryca ma 240Hz, czy 300Hz nie będzie różnicy.

 

Read more: https://www.tweaktown.com/news/67462/asuss-new-gaming-laptop-worlds-first-300hz-display/index.html

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam, w jakiej cenie dopiero bym mogl zastanowic sie nad zakupem laptopa z RTX2080 i i9 lub RTX2080 i i7?

 

Nie musisz wydawać aż 13-14k na RTX;a 2080, żeby mieć dobrego laptopa.

Lenovo Legion Y740-17 i7-9750H/16GB/1TB RTX2080 144Hz Win10 za 9799zł

Układ chłodzenie w tym Lenovo jest bardzo dobry zarówno jeżeli chodzi o temperatury jak i głośność. Do tego dochodzi brak throttlingu oraz obecność G-Sync, oczywiście jest też 144Hz matryca. W tym wypadku masz też już system operacyjny Windows 10.

 

Swoją drogą to brak matrycy IPS nie powinien być jakiś mega problemem, MSI montuje do swoich laptopów z wyższej półki bardzo dobre TN'ki, które prócz węższych kątów widzenia w niczym nie ustępują, a nawet czasem przewyższają IPS'y (np. jeżeli chodzi o poziom czerni).

P.S. Rzeczywiście jest tu festiwal reflinków, z tym że najwięcej dał ten co przed nim ostrzegał szczerbaty.gif .

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Rzeczywiście jest tu festiwal reflinków, z tym że najwięcej dał ten co przed nim ostrzegał szczerbaty.gif .

 

Moja wina że prowadzę konwersację z autorem tematu ? Trzeba było nie spać tylko odpisywać.

Festiwal linków jest zawsze jak tylko pojawi się nowy temat, są osoby które walą linkami na pałę nawet nie wiedząc czego chce do końca autor i to miałem na myśli, nie widzę problemu w odpowiadaniu na konhkretne pytania kupującego.

 

Nie musisz wydawać aż 13-14k na RTX;a 2080, żeby mieć dobrego laptopa.

Układ chłodzenie w tym Lenovo jest bardzo dobry zarówno jeżeli chodzi o temperatury jak i głośność. Do tego dochodzi brak throttlingu oraz obecność G-Sync, oczywiście jest też 144Hz matryca. W tym wypadku masz też już system operacyjny Windows 10.

 

Też tak uważam i dlatego laptop który polecasz już wrzuciłem wcześniej, dokładnie ten sam egzemplarz.

 

GE75 ma matrycę IPS 144Hz z najlepszym pokryciem kolorów ze wszystkich laptopów wymienionych w temacie.

Ale co graczowi po odwzorowaniu kolorów? Dodając do tego fakt, że będą one takie tylko przy idealnej pozycji głowy względem matrycy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor padl na lenovo legion Y740 ze wzgledu na i7 9gen i rtx2080. + cena taka co za gorsze rtx2070 i i7 8gen + mniejsze dyski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ale co graczowi po odwzorowaniu kolorów? Dodając do tego fakt, że będą one takie tylko przy idealnej pozycji głowy względem matrycy ?

Napisałem bardziej informacje, bo twierdziłeś, że wypasiony GE75 ma budżetową matrycę TN. pokrycie kolorów do gier nie ma dla mnie znaczenia a te różnice pomiędzy Asusem, Y740, czy GE75 są minimalne. Podobnie jest z rodzajem matrycy. Na TN gra mi się równie dobrze jak na matrycach IPS.

 

Wybor padl na lenovo legion Y740 ze wzgledu na i7 9gen i rtx2080. + cena taka co za gorsze rtx2070 i i7 8gen + mniejsze dyski ;)

W relacji ceny do wydajności wygrywa z MSI. Ma też pojemniejszy dysk SSD, więc dokonałeś dobrego wyboru. Model GE75 kosztuje z kartą 2070 więcej niż Y740 z 2080, bo płaci się też za nowoczesny desing typu slim i metalowe solidne wykonanie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem bardziej informacje, bo twierdziłeś, że wypasiony GE75 ma budżetową matrycę TN. pokrycie kolorów do gier nie ma dla mnie znaczenia a te różnice pomiędzy Asusem, Y740, czy GE75 są minimalne. Podobnie jest z rodzajem matrycy. Na TN gra mi się równie dobrze jak na matrycach IPS.

 

 

W relacji ceny do wydajności wygrywa z MSI. Ma też pojemniejszy dysk SSD, więc dokonałeś dobrego wyboru. Model GE75 kosztuje z kartą 2070 więcej niż Y740 z 2080, bo płaci się też za nowoczesny desing typu slim i metalowe solidne wykonanie.

 

Pozdrawiam

No mi tez chodzilo o mobilnosc by spakowac do plecaka i w trase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopytam czy jest ogolnie sens doplacania do 2080 max-q? Czy lepiej wybrac 2070? I pytanie o ile lepsza jest wersja 2070 max-q od 2070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...