Skocz do zawartości
Begrin

Jaka drukarka i monitor do zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, że od razu nie pomyślałem o tym dziale, mam nadzieje, że tu znajdę więcej osób znających interesujące mnie rzeczy od strony praktycznej. Słuchajcie szukam drukarki i monitora do małego punktu foto. Głównie zdjęcia do dokumentów ale do tego dojdą też ślubniaki i inne okolicznościówki. Z monitorów rozważam:

 

1. EIZO CS2420

2. NEC PA243W - najbliżej mi do tego w wersji colorproof

3. NEC EA271Q COLOR

 

Budżet do 4 tyś i raczej nie chciałbym go przekroczyć, kusi 27 cali ale jakość obrazu najważniejsza.

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi? Co byście doradzili?

 

W temacie drukarek jestem zielony. Szukam czegoś co przy dość taniej eksploatacji będzie dawało możliwie dobrej jakości wydruki, dodatkowo przemiał tych zdjęć może być dość duży. Zastanawiam się nad:

 

1. Epson P600

2. Epson L1800

3. DNP DS RX1HS

4. DNP DS620

5. Mitsubishi CP-D90DW-P PostCard

 

Budżet +/- 3.5 tys

 

 

Ratujcie bo już jestem na maxa zakręcony :E

Edytowane przez Begrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał takich klientów, że kontrola nad kolorem będzie mocno ważna?

Co do drukarki: czy to są jakieś szerokogamutowe modele? Jak pojemne mają zbiorniki na tusze, ile ten tusz kosztuje, jak szybko drukarki będą wymagać remontu? Będziesz miał klientów, którzy wybiorą droższe wydruki zamiast masówki z supermarketu, lub dużej firmy w necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytania często podają przez co ludzie którzy zaczynają z fotografią zaczynają od słowa "jakość jest mało ważna klient i tak się nie pozna" przez takie słowa nie stawiamy sobie wyżej poprzeczki klient dostaje wykonany produkt byle jak, jak to się stwierdza i tak jest głupi wiec nie zauważy a skoro nie zauważy to po co przepłacać i myśleć nam detalami. niedługo dojdzie do upadku fotografii bo amatorzy wykonują sobie lepsze zdjęcie kupując jakiegoś tam DX i znając podstawy.

Jest to bardzo przykre ostatnio np będąc na ślubie dostałem od Pana młodego galerie zdjęć internetową... "ściągnij sobie zdjęcie jakie chcesz" nie dość, że pojedynczo to do tego w JPEG który jedno zdjęcie ma rozmiar 200kb .. to już jest upadek fotografii.

 

Co do tematu to Eizo i nie bierz CS tylko CG, nie będzie tak świecił jasnością, kiedy będziesz miał czarny ekran jak co nie które ledy, ponieważ ma specjalną powłokę oraz dodatkowo masz wbudowany kalibrator. Czyli CG2420.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytania zadają ludzie, którzy płacą rachunki i wyrastają z etapu hobbysty-marzyciela :)

 

W gigantycznej większości usług, cena jest głównym kryterium oceny atrakcyjności usługi.

W wielu dziedzinach sprzęt trwały, lecz średnio zaawansowany, jest wystarczający dla profesjonalisty na wielu poziomach potrzeb...Ale oczywiście "not good enough" dla hobbystów amatorów, dla których lepszy sprzęt = zawsze lepsze efekty :)

 

Z tonu wynika, że jesteś w stanie przedstawić konkretne argumenty w kwestiach typu:

- jakie argumenty ekonomiczno-techniczne sprawiają, że zdjęcia do dokumentów, czy że ślubu, trzeba obrabiać na Eizo CG. Proszę, podziel się informacjami, który etap obróbki takich zdjęć wymaga topowego sprzętu.

- jak zaplanować i uruchomić usługę druku zdjęć na drukarce, której koszta pracy będą kilkukrotnie wyższe od druku zamawianego przez Internet.

 

Upadek fotografii dokonał się już dawno temu.

 

PS. Używam Eizo Coloredge i Neca że starej serii pro, Wacoma Intuos, FF Canona z elkami, itd, itp. Nie oznacza to, że nagle to się robi podstawowy poziom, z którego mamy wychodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo przykre ostatnio np będąc na ślubie dostałem od Pana młodego galerie zdjęć internetową... "ściągnij sobie zdjęcie jakie chcesz" nie dość, że pojedynczo to do tego w JPEG który jedno zdjęcie ma rozmiar 200kb .. to już jest upadek fotografii.

 

Co do tematu to Eizo i nie bierz CS tylko CG, nie będzie tak świecił jasnością, kiedy będziesz miał czarny ekran jak co nie które ledy, ponieważ ma specjalną powłokę oraz dodatkowo masz wbudowany kalibrator. Czyli CG2420.

 

Cooo?? :o :o A to Ty zapłaciłeś fotografowi żeby wymagać full wersji zdjęć? Teraz chyba większość stosuje patent z takimi galeriami bo dla każdego jest najszybszą i najłatwiejszą opcja aby zobaczyć zdjęcia. Chcesz pełne? Może poproś młodego to udostępni kilka sztuk, które Cie interesują albo kup od fotografa :E

 

 

Co do monitora wybór padł na NEC EA271Q COLOR.

 

 

Co do drukarki na polu walki zostały tylko DNP i Mitsubishi. Pójdę w termosublimacje bo cena/jakość/koszta/itd wychodzi najlepiej w dodatku biorąc pod uwagę awaryjność i inne aspekty. Zastanawiam się tylko, którą, czy najtańsze DNP wystarczy czy dołożyć do 620. Jakość zdjęć przy dobrym oprofilowaniu dla mnie jest wystarczająca a nawet bardzo dobra jak na taki sprzęt. Dużo wymagam od siebie, więc mam nadzieje, że skoro dla mnie te wydruki wyglądają co najmniej zadowalająco to i klient nie będzie zawiedziony.Teoretycznie będę w stanie zaoferować lepszą jakość niż masówka i w cenie tej masówki :E

Edytowane przez Begrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

EIZO CG byłoby już chyba sporym pzregięciem, głównie cenowym. Szkoda, że CX zaorali, to już wcześniej byłoby w zasięgu.

 

Jagular coś się w to bawi chyba od lat i na nim bym tu polegał. Do tego ma spory dystans do topowych rozwiązań pod każde zastosowanie, to spora zaleta. Ja osobiście wybierałbym między EA271Q, a PA271Q, kwestia zasobności portfela. Lub używka z dobrego źródła, o ile taka by się trafiła - CX241/CX271/PA272, może EIZO CS o ile byłby w fajnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wątpliwości nikogo tutaj urazić nie chciałem oczywiście chodziło mi odpowiedź Jagulara.

A dokładniej "Będziesz miał takich klientów, że kontrola nad kolorem będzie mocno ważna?"

Zaskakują mnie takie pytania i nic do tego nie mam, więc proszę się nie gniewać, ciekawi mi tylko czemu klient czasami dostaje worek kartofli. :)

Ja nie mówie ze sprzęt daję nam lepsze efekty, dobry fotograf byle czym zrobi dobre zdjęcie wiec nie do końca rozumiemy o co chodzi. Ja zaczynałem na zwykłym monitorze za 600zł ale to chyba na tym nie polega, że fotografia ma być biznesem kosztem klienta faktycznie każdy ekonimista myśli skoro klient nie widzi różnicy to po co przepłacać, faktycznie tak jest czasami klient zamiast pytać o wersję w wersji TIF prosi o jakieś przedpotopowe rzeczy typu jakaś wienietka pary ukochanej. I nie jestem tutaj człowiekiem PRO :D absolultnie chciałbym tylko, żeby klient nie był po części oszukiwany.

 

Dla mnie Fotografia ślubna traci sens powoli, dokumenty to dokumenty tutaj to nikt tego nie będzie sprawdzał to ma być według wymogów i tyle, a że teraz się wychodzi na zdjęciach do dowodu niekorzystnie to już nie nasza wina.

 

Ceny robią się niższe bo klient zamiast na jakość patrzy na cenę aby jak najtaniej wiec takich firm jest więcej gdyby ich nie było koszty by wzrosły klient zrozumiałby, że otrzymuje lepszy papier czy 99% odwzorowane kolory to jest temat ciężki bo są + i - na jaką drogę pójdziemy.

 

Dlaczego uważasz, że upadek fotografii był dawno ?

 

@Begrin

 

Skoro byłem gościem to uważam, że należą mi się zdjęcia tak jak było to zawsze w tradycji na pendrive czyli w pełnej rozdzielczości to para młoda płaci za gości i każdy który był na slubie/weselu powinien dostać kopie w pełnej rozdzieloczści. A to że teraz stosują galerie internetową to chamstwo i prostactwo bo nie dość, że idą na łatwiznę, żeby nic nie pokazywać tylko dawaj kasę jak chcesz.. i do tego to wygoda, żeby pary nikt nie męczył o pendrive, to gość nie może mieć pamiątki, wiadomo, że może poprosić osobę która podpisywała umowę, ale samo zagranie z galeria internetową jest bardzo nie ładne.

 

@krzyss

 

Jeśli mówimy o 24 calach to takie maksimum, ale mam jakieś mieszane uczucie co do NECA co prawda nie byłem w jego posiadaniu, ale są różne opinie każdy ma swoje. Między tym CS a CG co podał autor wątku jest chyba tysiąc zł różnicy gdzie oprócz tego bywają różne zniżki ;) w niektórych monitorach warto sprawdzić jak świecą na czerni i bieli.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Begrin

 

Skoro byłem gościem to uważam, że należą mi się zdjęcia tak jak było to zawsze w tradycji na pendrive czyli w pełnej rozdzielczości to para młoda płaci za gości i każdy który był na slubie/weselu powinien dostać kopie w pełnej rozdzieloczści. A to że teraz stosują galerie internetową to chamstwo i prostactwo bo nie dość, że idą na łatwiznę, żeby nic nie pokazywać tylko dawaj kasę jak chcesz.. i do tego to wygoda, żeby pary nikt nie męczył o pendrive, to gość nie może mieć pamiątki, wiadomo, że może poprosić osobę która podpisywała umowę, ale samo zagranie z galeria internetową jest bardzo nie ładne.

 

Może jestem młodszej daty i dlatego dla mnie takie zabiegi z galeriami to norma. Już nawet mało kogo interesuje dodatkowe cd czy pen ze zdjęciami dla gości bo to dodatkowy koszt dla młodych, którzy te chcą jak najlepiej, jak najwięcej ale i jak najtaniej... Dla gości to faktycznie może być minus ale tez coraz mniej tych gości chce zdjęcia z czyjegoś ślubu, a tym bardziej cały komplet np 150 czy 300 sztuk. A to, że młodzi płacą za gości? No płacą za kościół, sale, tależyk, atrakcje itd., troche nie rozumiem czemu każdy gość powinien dostać jeszcze pena ze zdjęciami skoro mogłoby to podnieść koszt usługi prawie o drugie tyle. Z perspektywy młodych jest to dla mnie w 100% racjonalne, że wolą galerie w internecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Begrin

 

Nie mówię żeby każdej parze robić pendrive czy CD, ale po prostu pendrive sobie chodzi po każdym kto potrzebuje to zgrywa a jeśli to problematyczne czy kosztowne to zawsze można wrzucić całą galerie która jest w umowie na dysk Google czy np jakiś serwer ale w pełnej rozdzielczości i wszystko spakowane np Winrarem i wtedy jest w porządku :) każdy sobie wybiera co potrzebuje i zostawia do archiwum na pamiątkę. :)

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając 3gr nie na temat.

Ale to jest problem dogadanie się PM z fotografem co od niego dostaną. Jak się umówią jedynie na galerię, to to dostaną. Jak chcą płytę czy pena z obrobionymi i oryginałami, to też dostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

 

@krzyss

 

Jeśli mówimy o 24 calach to takie maksimum, ale mam jakieś mieszane uczucie co do NECA co prawda nie byłem w jego posiadaniu, ale są różne opinie każdy ma swoje. Między tym CS a CG co podał autor wątku jest chyba tysiąc zł różnicy gdzie oprócz tego bywają różne zniżki ;) w niektórych monitorach warto sprawdzić jak świecą na czerni i bieli.

No nie do końca. Sam CS moim zdaniem nieco za drogi, a CG droższy o ok 1700 zł. Ceny to ok 2950 i 4700. CX241 (którego mam) kosztował chyba ok 3500 i to było fajne. Jakość obrazu CG, trochę ograniczeń programowych, które tu znaczenia nie będa miały.

 

Sam podałem nieco na wyrost PA271Q, bo ten ma opinie odpowiednika CG, a przy tych samych calach jest sporo tańszy. W CG i PA271Q fajne są filtry OCF, pytanie ile dla kogo one warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To ten co mu platforma płaciła za hejt? Znaczu za analizy polityczne i inne ekspertyzy a hejt robił charytatywnie?
    • Oled jest bardzo tani w produkcji. Tylko na razie traktowane jako produkt premium. Zobaczymy czy z tego niewypalania coś wyjdzie bo to i zmniejszenie poboru o którym było niedawno i mamy ekran idealny na lata. Microled niby w 2025 w zegarkach apple ale to jeszcze daleko. Też nie bardzo wierzę w microledy w zwykłych ekranach w jakimś rozsądnym czasie. Musiałby nastąpić przełom. Oledy są dużo szybsze i microled z każdym pixelem świecącym własnym światłem ciężko sobie wyobrazić. W jakichś wielkich ekranach to się sprawdzi ale w monitorach jakoś tego nie widzę w najbliższej przyszłości.
    • Problem rozwiazany , wystarczylo wylaczyc rdzenie , ktore osiagaja 4 ghz. Temat mozna zamknac.
    • Nie. Zacytowałeś przepisy, które nie są oderwane od siebie. Dodatkowo nie zabraniają mi wykonywać nalotu dronem. A cytowanie w tym przypadku konstytucji to kuriozum takie, że nawet nie chce mi się tego komentować. Tyle piszecie o tej przestrzeni publicznej i prywatnej. Mogę Ci pokazać zdjęcie zrobione z "terenu" przestrzeni publicznej jakim wg was jest droga publiczna, a jednak z osobami na prywatnych posesjach. Idąc waszym tokiem rozumowania po co mi się pchali w obiektyw - przecież latałem nad przestrzenią publiczną. Mieli siedzieć w domu i czekać aż skończę nalot. Nie wiem czy macie wyobrażenie jaki obszar obejmuje zdjęcie z drona z wysokości powiedzmy 50m. Tak mi jeszcze przyszło to głowy. Wejdźcie sobie na stronę Pansy do zgłaszania lotów, tam nawet są podane numery telefonu do pilotów. Dzwońcie i pytajcie się ilu z nich zbiera właśnie zgody od wszystkich postronnych osób na możliwość wykonania lotu
    • Witam forumowicze! Zwracam się do was z zapytaniem, a być może będzie to również wskazówka dla pozostałych forumowiczów. Szykuję się do zakupów sprzętów RTV/AGD itp., obserwuję sieciówki typu Media Expert, Media Markt. Z racji tego, że będę potrzebował dużej ilości sprzętu do zakupu zainteresowała mnie promocja 5 produkt za 1 zł. Oczywiście chcę to zrobić z głową i kupować produkty w miarę zbliżone do siebie cenami, czyli na przykład lodówka, pralka, suszarka, zmywarka, płyta indukcyjna, wszystko w zbliżonej do siebie cenie, tak aby wyjść na tym korzystnie. Ostatnio jednak znajomy, który pracuje w branży powiedział mi, że korzystniejsza jest aktualna promocja w MM, za każde wydane 500 zł 50 zł zwrotu i za każdy wydany 1000 zł, 120 zwrotu. Chciałbym się was doradzić, może ktoś jest bardziej ogarnięty w tej kwestii, co wyjdzie korzystniej, bo znajomy jak to znajomy, po prostu pracując w takiej sieciówce może mieć narzucony plan do realizacji i dlatego poleca mi aktualną promocję. Z góry dziękuję za pomoc!!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...