Skocz do zawartości
Masny1w

Nie poprawie wyswietlane kolory na monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Po podłączeniu karty graficznej gtx1050ti do monitora benq gl2240m przez kabel hdmi -dvi-d .Na monitorze pojawiają poziome kreski i nie wyrazne kolory mam tu na myśli to ze kolor czerwony jest nie czerwony tylko pomarancowy i tak inne kolory są całkiem inne niż powinny być

I moje pytanie brzmi co zrobić by kolory były wyświetlane poprawnie

Edytowane przez Masny1w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A karta graficzna nie ma złącza DVI?

 

Podłącz się do monitora kablem DVI - DVI i zobacz co będzie. Może ten kabelek jest zwalony.

 

Zawsze jak po obu stronach mamy ten sam standard złącz to i z nich korzystamy. Tak jest najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też sprawdzić w panelu Nvidii czy masz włączony pełny zakres kolorów, i tego typu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też sprawdzić w panelu Nvidii czy masz włączony pełny zakres kolorów, i tego typu rzeczy.

 

Z mojego przykładu. W zeszłym roku kupiłem monitor LG24MP48HQ-P. W skrócie przez rok czasu męczyłem się z tym badziewiem wypalającym gałki oczne aż do pnia mózgu. Dosłownie świecił jak chińskie żarówki na choince. Ręcznie też musiałem ustawić pełen zakres tonalny monitora. Bo po przywróceniu do ustawień domyślnych wracał na tryb podstawowy. Kolory tak jak i u Ciebie czerwone było pomarańczowe. Zmieniłem poziom czerni w monitorze i było trochę lepiej. Jednak skończyło się zakupem AORUS AD27QD. W życiu nie widziałem takiej czerwieni jaką ma ten monitor. Wszystko co na starym monitorze było pomarańczowe, na nowym jest pełnokrwiste jak kolor Ferrari albo jeszcze bardziej. Uwaga nie promuję tutaj Aorusa, ponieważ dzisiaj oddałem go na reklamację z powodu masakrycznego podświetlenia matrycy bbl. W załączniku zdjęcie poglądowe jakieś się uchowało porównaj sobie kolor czerwony. Lepszej fotki nie mam. Zdjęcie robione tel.

post-612196-15692672582647_thumb.jpg

Edytowane przez GIMELA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat z telefonu niestety też przycina gamut (co najmniej do sRGB) także za wiele tutaj niestety nie zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może karta za luźno siedzi w gnieżdzie. Przyszło mi jeszcze do głowy by obniżyć temperature barwową, albo jakiś tryb typu Czytelnik jest włączony, ale to raczej nie to. Spróbuj na

 

innym kablu.

 

Do Autora: przydałby się fotka jak to wygląda.

 

Poziome kreski sugerują problem z kartą (niekoniecznie uszkodzenie), lub z kablem.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może karta za luźno siedzi w gnieżdzie. Przyszło mi jeszcze do głowy by obniżyć temperature barwową, albo jakiś tryb typu Czytelnik jest włączony, ale to raczej nie to. Spróbuj na

 

innym kablu.

 

Do Autora: przydałby się fotka jak to wygląda.

 

Poziome kreski sugerują problem z kartą (niekoniecznie uszkodzenie), lub z kablem.

 

Wyciągnij kartę graficzną i wyczyść slot może jakaś drobina kurzu się dostała. Przetrzyj też złoty palec na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...