Skocz do zawartości
vanBasten

ASRock x570 phanton gaming 4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem przekonany, że piszę ten temat w dobrym dziale, w razie czego proszę o przeniesienie.

Mianowicie, mam:

- płytę ASRock x570 phanton gaming 4

- procek AMD Ryzen 7 3700x

- ram patriot 2x8gb 3400mhz CL16.

 

Co trzeba zrobić, żeby zadziałał dual channel dla ramów?

Bios aktualny, stery do chupsetu też, różne kombinacje, typu wkładanie ramu jeden po drugim, a między nimi restart Windowsa (wynalezione na forum AMD bodajże), czy sprawdzanie czy inne kości działają, czy te kości działają na innym kompie były kombinowane, jednakże coś jest nie tak. Proszę o oświecenie. Dziękuję z góry. ;-)

 

PS. Tak, ramy wyżej niż 3200 nie pójdą, to już wiem. (w sensie, że nie pójdą na 3400, ale w teorii mogłyby na 3466)

Edytowane przez vanBasten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego linku wynika? Przecież proszę o oświecenie, a nie o tajemnicę do odszyfrowania - na stronie jest napisane, że jest dual to powinien być dual, dziś włożyłem tam 4 inne kości pożyczone po znajomych i nigdzie nie ma dual channela.

Lepiej byś powiedział, czy Twoje kości z opisu działają w dualu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem w jakiej konfiguracji z ramem, ale taki komunikat chociażby.

post-612216-15693158779515_thumb.png

Edytowane przez vanBasten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sloty na płycie sprawne?

Zostaw ramy w A2 oraz B2. Co pokazują programy diagnostyczne? Jaką przepustowość odczytu danych z pamięci zgłaszają benchmarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sloty niby sprawne, bo ramy chodziły różne, ale w single...

Szczerze mówiąc, dziękuję za pomoc, bo się poddałem, zamówiłem na szybko MSI x570 a pro i hula na dualu i generalnie cały komp zaiwania, tylko teraz GPU nie odpala...

więc ewentualnie zapraszam tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/1291707-Jaka-karta-graficzna/page__p__15641633entry15641633

 

PS. Płyta z tego tematu ma bardzo wąski zakres pamięci RAM w por. do w/w MSI i generalnie dziwię się, że jest w szerokiej sprzedaży i nikt tego nie zauważył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Płyta z tego tematu ma bardzo wąski zakres pamięci RAM w por. do w/w MSI i generalnie dziwię się, że jest w szerokiej sprzedaży i nikt tego nie zauważył...

 

Nie wiem czy ktoś kupił jeszcze z forum tego phantoma. Ja to zauwazylem ze bardzo slabo wyszły im testy pamięci i QVL dali tylko na 4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ciekawy wstępniak do dyskusji na temat... jak wycisnąć jeszcze co nieco z AM4. Ja już trochę użytkuje płytę ASUS B450-I GAMING w formacie ITX. Jakoś funkcjonuje. Teraz mam tam Ryzena 5700X (przesiadka z Ryzena 2700) i 2x8 DDR4 3200 Mhz... podobobno mógłbym się o 2x16 3600Mhz pokusić. Warto dokładać jeszcze RAM na tą platformę? Ostatnio wymieniłem grafikę na RTX 4060 TI i jakoś to śmiga. W sumie jakbym miał teraz zmienić platformę to całkiem spora dopłata czeka... Jakieś 2-2,5k.  
    • Ok, to zostawiam na 1900 i tyle. Szkoda, ale cóż poradzić, kontrolery pamięci i pokrewne tematy nigdy nie były mocną stroną AMD. Każdy kto pamięta szynę hyper transport wie   Jeszcze jakbym mógł ustawić PLL na płyci to może coś by z tego było, bo podobno to napięcie pozwala ustabilizować FCLK ale niestety nie mam takiej opcji i jest na sztywno 1.8V.
    • @Kelam To wygląda tak, że po tym restarcie jest w logach że Windows się wysypał i jest log z bluescreena. Minidump z bluescreena wskazuje że wysypuje się coś związanego z grafiką, ale ta chodzi bez błędów - przechodzi OCCT, mogę grać godzinami bez crashy czy artefaktów itd. Przy restarcie podczas trenowania pamięci który opisujesz, raczej nie powinno dochodzić do wysypania Windowsa. Tak to wygląda:
    • @ghs ale wiesz że ta inicjatywa powstała dopiero w sierpniu 2022 roku? Wcześniej jak była mowa o wspólnej armii to było jojczenie że UE chce zlikwidować państwa i zrobić jedną Europę 🤪
    • Ale wiesz przez co te spadki przez zapychający się Vram chociaż ostatnio jak spraedzilem sobie w OSD jak działa w porównaniu do premierowej wersji to zauważyłem pewną zmianę. Na premierze gra zużywała mi 15.5GB ram i 12.5GB Vram Teraz zużycie ram to około 20.5GB i Vram 10.5GB więc widać że coś zmieniali i obciążenie Vram spadło nieco     Mnie wkurza w Horizon co innego masa drobnych pierdół które można by poprawić patchem ale widać na poprawki już wywalone. --------- - Na cholerę w grze Aloy zbiera setki kamieni, przecież to bez sensu i wkurza tylko niepotrzebnie, ciężko ograniczyć to do kilku sztuk. - Mam wyłączone powiadomienia w grze a i tak często gęsto gra mi przypomina "masz niewykorzystane sploty" no przecież k.. wiem bo podniosłem jakiś zielony szrot ale nie będę jego używać, sprzedam to a gra i tak zawraca mi głowę i poucza! - Aloy też mogła by zamknąć się czasami i nie podpowiadać co mamy zrobić, praktycznie natychmiast zawsze mówi co i jak! - Nie rozumiem po w grze pokazują nam twórcy że Aloy ma wbudowaną latarkę w Focus ale już jak robimy inną misje i jest równie ciemno to  nie nic nie włączy (ciężko dać opcje dla gracza) - Nie rozumiem co za bałwan wpadł na pomysł aby po każdej misji pobocznej znacznik przełączał się z automatu na główną misje, kolejna mała głupota która po czasie tylko irytuje i wkurza. - Wszystkie pułapki kapsuły powinny być w dodatkowym kole wyboru, a wywary w menu szybkiego, a tak to bałagan i nieprzemyślane. - Skoro twórcy dają nam pancerz który opiera się na graniu z 25%-49% życia to niech Aloy siedzi cicho i nie gada że potrzebuje leczenia jak i gra nie sygnalizuje z uporem maniaka ulecz się! - O poronionej mechanice chwytania się automatycznie już wspominałem wcześniej, robimy unik a powiedzmy z tyłu skały... co robi Aloy chwyta się i wisi sobie bezceremonialnie w walce na kamieniu, samo wspinanie się po górach również nie tak intuicyjne jakby mogło się wydawać chcemy do góry a tu Aloy nam skacze w bok, bo tak        
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...