Skocz do zawartości
hetman83

jaka karta muzyczna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam płytę już paroletnią MSI z97-G43 z i4-4690K, używam głośników od niedawna edifier c2xd, podpięte są pod integre z płyty głównej, nawet nie wiem jaki to model integry dźwięku itd, napewno to już stary kodek itp. Głośniki grają jak dla mnie w porządku ale z racji tego że wydaje mi się iż mogę wydusić z nich coś więcej za pomocą dodatkowej karty dźwiękowej skusiłbym się na kupno karty dźwiękowej wewn. lub zewn. szukam modelu do 300-400zł który zabiłby moje kubki słuchowe :) Teraz pytanie:

1. Jaki model karty dźwiękowej polecacie ? coś pod PCI-E czy PCI ? a może coś zewn. ? czy duża będzie różnica w odsłuchu ?? ( z YT podobno nie będzie różnicy, czy to prawda ? )

2. Moje Głośniki mają wyjście optyczne, jeśli je podłącze z jakąś karta muzyczna która też ma takie wyjście czy będzie miało znaczenie jaka to karta np czy za 150 czy za 600zł ?

Dodam że moja obecna płyta nie ma wyjścia optycznego a dodatkowo szukam nowej płyty z takim wyjściem pod ryzen 2700x, chcę zmodernizować kompa.

3. Posiadam słuchawki Xyper X Cloud 2 (gram w cs go), czy to prawda że mają one w sobie już kartę dźwiękową w usb i inna tu dużo nie pomoże ?? W tych słuchawkach gra się rewelacyjnie tak tylko dodam.

4. tak w ogóle co daje nam złącze optyczne np w jakiejś super karcie muzycznej (1000zł)a takiej taniej (300zł) wedle tego co posiadam?

 

Mam czas, nie pali mi się i chętnie poczekam na dobre rady. Jeśli ktoś by chciał pomóc w wyborze takiej karty lub najlepiej nowej płyty pod R 2700x + ewentualna dodatkowa karta dźwiękowa to byłbym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się iż mogę wydusić z nich coś więcej za pomocą dodatkowej

 

różnicy w dźwięku nie będzie, chyba że nałożysz jakieś filtry, ale wtedy masz po prostu inny dźwięk niż nagrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty i kodeka to zajęło mniej niż minuta grzebania w google - masz tam Realtek ALC892 Codec.

Serio - nie jest ciężko wpisać model płyty w google i znaleźć specyfikację na stronie producenta.

 

Kodek jest jaki jest - średni. Ale... po zmianie go na inną kartę dźwiękową nie wiem czy odczujesz jakąkolwiek różnicę na tych głośnikach, sorry - będzie grało bardzo podobnie.

 

Moje Głośniki mają wyjście optyczne

Wyjście czy wejście? Bo to dość znacząca różnica.

 

Posiadam słuchawki Xyper X Cloud 2

Są wygodne i wydają dźwięk. To pozytywnego można o nich powiedzieć. Generalnie są bardzo, bardzo mocno średnie.

Czy mają kartę muzyczną? Ciężko powiedzieć, bo te słuchawki były produkowane w wersjach z kartą i bez karty... To które masz?

 

I inna, rozsądna karta dźwiękowa da Ci dużo w porównaniu z pierdziawką jaka mogła być w tych HyperX'ach... Bo to co tam jest nadaje się tylko do wydawania dźwięków, nie grania. Tak, tam się pakuje najtańszy złom w celu podbicia ceny słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...