Skocz do zawartości
Tramwaj z Bombaju

Laptop do 3000 zł - praca, multimedia, internet

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję laptopa dla dziewczyny. Główne zastosowanie to praca, multimedia, internet. Gry komputerowe - bez znaczenia. Komputer będzie praktycznie stał w domu, rzadko będzie podróżował (tak rzadko, że zastanawialiśmy się nad PC). Z tego powodu interesuje mnie 17 cali, waga komputera praktycznie bez znaczenia. Fajnie by było, gdyby dobrze się trzymał na baterii (jedna czy dwie podróże się zdarzą). Zakup jest na dłużej, poprzedni laptop wytrwał 5 lat, więc pewnie ten podobnie będzie musiał wytrzymać. Przyda się duży dysk (zdjęcia z podróży itp.). SSD obowiązkowo, ale nie wiem, jak to teraz wygląda w laptopach z dyskami, gdy potrzeba więcej miejsca. Montuje się SSD+HDD? Hybrydy? Bez specjalnych predyspozycji względem producenta. Komputer będzie brany na firmę, więc i gwarancja door to door będzie istotna. Nie wiem, jak teraz wygląda kwestia rozdzielczości w lapkach, ale minimum to full hd. Z dodatkowych wymagań: byleby nie był z moreli ;)

 

edit. Windows potrzebny.

Edytowane przez Tramwaj z Bombaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD obowiązkowo, ale nie wiem, jak to teraz wygląda w laptopach z dyskami, gdy potrzeba więcej miejsca. Montuje się SSD+HDD? Hybrydy?

SSD są tak tanie że kupowanie HDD nazwałbym masochizmem :)

 

Nie wiem, jak teraz wygląda kwestia rozdzielczości w lapkach, ale minimum to full hd.

Bez większych zmian, 95% laptopów ma FullHD. Były próby montowania 4K ale ekrany są zbyt małe do takich rozdzielczości a wydajność zbyt niska i przestali to wkładać.

 

Z dodatkowych wymagań: byleby nie był z moreli ;)

 

Nie martw się, tu wszyscy cisną na prowizji z x-komu a morele są oficjalnie banowane :E

 

Przechodząc do propozycji:

 

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/480/Win10 FHD IPS - 2749 zł

Matryca matowa IPS 17,3 cala, z dużym dyskiem SSD 512 GB, 4 rdzeniowym 8 wątkowym procesorem oraz 8 GB RAM.

 

Ciekawą propozycją jest też wspomniany już wyżej HP, tyle że zamiast dopłacać do 16 GB RAM i brać 256GB SSD z 1 TB HDD sugerowałbym w tej samej cenie wybrać coś z większym dyskiem SSD 480 GB

HP 17 i5-8265U/8GB/480/Win10 IPS - 3099 zł

RAM łatwo rozbudujesz bo jest wolny slot, dołożysz też sobie w razie potrzeby dodatkowy dysk SSD. Wybierając propozycję wyżej będziesz miał wspomniany archaiczny HDD i mały SSD a 8 GB RAM jest w zupełności wystarczające do codziennych zastosowań jak i pracy biurowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/w Aspire 5 nie posiada miejsca na drugi dysk więc nawet gdybyś chciał zamontować HDD, to po prostu nie da rady.

Niekoniecznie wykorzystując cały budżet masz :

HP 17 Ryzen 5-2500U/8GB/256+1TB/W10 IPS Silver za 2849zł

To ten sam model co w/w, jest tu 8GB pamięci, przez co laptop jest poniżej budżetu i zostaje jeszcze trochę środków na zakup dodatkowych akcesoriów jak np. torba, czy bezprzewodowa myszka-skoro laptop ma działać w większości jako stacjonarka to na pewno mysz będzie wygodniejsza niż touchpad.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z D2D jest np.:

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/512/Win10 MX250 za 2899zł

W sumie nie byłoby tak źle (jest duży SSD, ale nie ma możliwości instalacji HDD), co prawda na stronie X-kom nie ma informacji o matrycy IPS, ale na stronie producenta już tak informacja jest więc wydaje się że ten model (NX.HB6EP.006) powinien jednak posiadać matrycę z lepszymi kątami widzenia.

Jeżeli jest tu IPS i jesteście w stanie zrezygnować z zamontowanego HDD na rzecz np. przenośnego (na USB), to ten laptop wydaje się być dobrą opcją, dodatkowo jest tu też dedykowana karta graficzna MX250 (więc gdyby naszła Cie ochota zagrać w coś mniej wymagającego to Acer też da radę).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/w laptop nie ma IPSa, nie wprowadzaj kupującego w błąd. Weryfikuj swoje teorie u źródła a nie na kupującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/w laptop nie ma IPSa, nie wprowadzaj kupującego w błąd. Weryfikuj swoje teorie u źródła a nie na kupującym.

 

Wierzysz bezgranicznie w opis na stronie sklepu. Zanim napiszesz proponuje sprawdzić to co jest napisane przez producenta- sklepy mogą się mylić, bo opisy wprowadzają raczej ludzie.

A to może być lepsze źródło niż strona producenta?

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz bezgranicznie w opis na stronie sklepu. Zanim napiszesz proponuje sprawdzić to co jest napisane przez producenta- sklepy mogą się mylić, bo opisy wprowadzają raczej ludzie.

A to może być lepsze źródło niż strona producenta?

 

Nie wierzę w nic bezgranicznie, dlatego właśnie sugeruję żebyś najpierw się upewnił jeśli chcesz sugerować komuś testowanie twoich teorii na sobie.

Ten Acer zawsze był odpowiednio tańszy względem wersji z IPS. Rozumiem, że x-kom robi promocje i daje IPS nie pisząc o nim w niższej cenie z dobroci serca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w nic bezgranicznie, dlatego właśnie sugeruję żebyś najpierw się upewnił jeśli chcesz sugerować komuś testowanie twoich teorii na sobie.

Ten Acer zawsze był odpowiednio tańszy względem wersji z IPS. Rozumiem, że x-kom robi promocje i daje IPS nie pisząc o nim w niższej cenie z dobroci serca ?

 

W ogóle przeglądałeś link do strony producent podany 2 posty wyżej? 

 

 

Numer części : NX.HB6EP.006

Technologia wyświetlacza

ComfyView

Technologia In-plane Switching (IPS)

Dobra podam jeszcze raz:

Źródło

Model ze sklepu: NX.HB6EP.006

Model ze strony Acera: NX.HB6EP.006

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nic to nie zmienia. Skoro jesteś tego taki pewny to zweryfikuj to u sprzedawcy i niech poprawi opis. Wiele razy było tak że producent na stronie podaje jedno a w rzeczywistości jest co innego. Nie chce mi się kontynuować tej czczej dyskusji. Zawsze piszesz tak jak ci na ręke, wcześniej wciskałeś ludziom kit że dysk dokładany przez x-kom to chłam i zostałeś wyjaśniony przez kogoś kto kupił i zweryfikował. Zrozum że nie kłócę się z tobą że nie masz racji tylko że nie możesz tego być w 100% pewny jeśli tego nie zweryfikujesz. EOT z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta pewność działa w obie strony, tylko że Ty twierdzisz, że opis sklepu jest lepszy od opisu producenta lol2.gif .Nigdzie nie napisałem też, że na 100% jest tam IPS, tylko że na stronie producenta pod tym samym modelem jest info o IPS'ie, a w sklepie TN. Jeżeli okaże się że jest to IPS, to wówczas oferta robi się b.dobra, choćby ze względu na gwarancję D2D.

 

P.S. Z ciekawości napiszę do X-kom.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model Acera o którym piszecie ma na 100% matryce TN, na 90% będzie to model LED LCD Panel AUO 17.3' FHD None Glare B173HTN01.1 LF 300nit 8ms 600:1 (eDP) może być jeszcze CMI 17.3' FHD None Glare N173HGE-E11 rev C2 LF 300nit 8ms 650:1 eDP, Digital V-com EC.

 

Miałem ten model laptopa z mx250 i matryca jest bardzo słaba, męczy wzrok oddałem i zamówiłem model z matrycą IPS ale niestety jest tylko karta zintegrowana i mniejszy dysk. Mam nadzieje, że będzie w miarę ok, bo laptop bardzo dobrze wykonany jak na te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze piszesz tak jak ci na ręke, wcześniej wciskałeś ludziom kit że dysk dokładany przez x-kom to chłam i zostałeś wyjaśniony przez kogoś kto kupił i zweryfikował.

 

No, to powtórka z rozrywki w poście wyżej :E

 

Może wreszcie się nauczysz że informacja na stronie producenta nie jest ofertą handlową w przeciwieństwie do tego co pisze na swojej stronie sklep (pomijając brak jakiegokolwiek interesu w ukrywaniu informacji o zalecie jaką jest IPS)

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 17 i5-8265U/8GB/240+1TB/Win10 IPS - 3049zł

HP ma IPSa o bardzo ładnych kolorach, który mniej męczy wzrok. Ma też dwa dyski. SSD240GB + 1000GB HDD. Drugi może być na dane typu pamiątkowe zdjęcia, lub filmy. Porównanie procesorów poniżej;

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8265U-vs-AMD-Ryzen-5-2500U/m566107vsm378273

 

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/480/Win10 MX150 FHD IPS - 2999zł

Alternatywnie polecam mniejszy i lżejszy mobilny laptop Acer Swift z matrycą IPS 15,6" który został stworzony z myślą o kobietach. Swift jest wręcz niesłyszalny i wykonany w całości z przyjemnego w dotyku metalu. Ma też dobry czas pracy na baterii.

 

Przyda się duży dysk (zdjęcia z podróży itp.). SSD obowiązkowo, ale nie wiem, jak to teraz wygląda w laptopach z dyskami, gdy potrzeba więcej miejsca. Montuje się SSD+HDD? Hybrydy? Bez specjalnych predyspozycji względem producenta. Komputer będzie brany na firmę, więc i gwarancja door to door będzie istotna. Nie wiem, jak teraz wygląda kwestia rozdzielczości w lapkach, ale minimum to full hd. Z dodatkowych wymagań: byleby nie był z moreli ;)

 

edit. Windows potrzebny.

Dyski SSD M.2 PCIe są najszybsze, potem SSD na Sata, Hybrydy SSHD, HDD 7200rpm, HDD 5400rpm jak chodzi o prędkości odczytu i zapisu. Na magazyn fajne są przenośne dyski SSD na USB. Jeżeli w laptopie jest jeden dysk i nie ma miejsca na drugi HDD/SSD na pamiątkowe foty itp.., to dysk w laptopie można też samemu zmienić na pojemniejszy, chociaż to robota na własny koszt. Foty można spokojnie trzymać na HDD, natomiast do trzymania gier dysku talerzowego HDD nie polecam, bo gry z SSD wczytują się szybciej niż z HDD, do którego w przypadku gamingowego laptopa warto doinwestować. Swift jest ultra smukły i lekki, ale jest to okupione brakiem miejsca na drugi dysk.

 

Obecnie popularną rozdzielczością jest FullHD 1920x1080p. W przyszłości będzie to 4K UHD 3840x2160p.

 

W Morelach zamówiłem listwę zasilająca 16a z kablami o przekroju 2,5mm2 a przysłali mi 10a 1,5mm2. ;) To były moje pierwsze zakupy w tym sklepie, więc mógł to być równie dobrze zbieg okoliczności a sklep jest dobry. W X Kom kupowałem wiele razy sprzęt i zawsze wszystko było w porządku. :)

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to powtórka z rozrywki w poście wyżej :E

 

Może wreszcie się nauczysz że informacja na stronie producenta nie jest ofertą handlową w przeciwieństwie do tego co pisze na swojej stronie sklep (pomijając brak jakiegokolwiek interesu w ukrywaniu informacji o zalecie jaką jest IPS)

 

Nie napinaj się tak bo ci się coś stanie i kto będzie tyle reflinków wtedy wrzucał? szczerbaty.gif

Sklep specyfikacji laptopa nie wyczytuje z gwiazd, tylko otrzymuje od producenta więc informacje na obu stronach powinny być takie same. Ktoś popełnił błąd- albo sklep źle przepisał albo producent montuje kilka rodzajów matrycy, ale wtedy na stronie powinno być podane, że może być IPS lub TN.

Co do przytaczanego dysku, to odgrzebałem sobie moją wypowiedź i nie wiem gdzie ty tu widzisz info o chłamie:

Ok, wersja którą podałeś ma 960GB SSD PCIe NVMe, tylko że nie wiadomo jaki to producent i model, więc może tu być coś b.szybkiego jak i zwykły przeciętniak
Jaki widać po raz kolejny manipulujesz tak, żeby wyszło tylko na twoje nawet pomimo, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep specyfikacji laptopa nie wyczytuje z gwiazd, tylko otrzymuje od producenta więc informacje na obu stronach powinny być takie same. Ktoś popełnił błąd- albo sklep źle przepisał albo producent montuje kilka rodzajów matrycy, ale wtedy na stronie powinno być podane, że może być IPS lub TN.

 

Otóż to, i o tym cały czas mówiłem. Sklep wie co kupuje więc (przynajmniej w przypadku x-komu) można założyć że wie lepiej co tam jest od strony informacyjnej producenta która nie musi być tak dokładna bo nie jest wiążącą ofertą.

 

Reszty nie skomentuję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

 

Odświeżam temat, ponieważ musieliśmy przesunąć zakupy o miesiąc. Czy pojawiły się nowe/lepsze oferty w porównaniu do tych, które prezentowaliście już wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Matematyka. Zakladajac 5x 1000 PLN na produkt. promka1: 999 PLN oszczednosci = placisz 4k + 1 PLN promka2: 600 PLN zwrotu = placisz 5k, dostajesz 600 zwrotu.   Ale jak juz masz produkty, powiedzmy po: 5000, 4000, 2000, 2000, 1000, to sie robi ciekawiej: promka1: 999 PLN oszczednosci promka2: 1680 PLN zwrotu  
    • Nie wiem na moim C2 nie widzę lipy z dropami do 40 fps albo kwestia samego w VRR w sprzęcie albo jestem od ciebie starszy i oczy już mniej łakome na fpsy. Choć wróć w w wyścigach to ja 120 fps mieć musze  tak więc to też pewnie nie to. 
    • Masz bardzo atrakcyjny budżet, dla tego zaproponuję przesiadkę z obecnego seta na nowy. Trzeba zmienić płytę, procesor i pamięci. Płyta: https://allegro.pl/oferta/asrock-z790-pg-riptide-s1700-4ddr5-hdmi-dp-atx-15304451907 Procesor: https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-14600kf-14-generacja-box-14527986633 Pamięci: https://www.x-kom.pl/p/1131297-pamiec-ram-ddr5-patriot-32gb-2x16gb-7000mhz-cl32-viper-venom.html Napisz, jaki masz zasilacz. Stare graty sprzedasz na allegro i będzie jakiś zwrot gotówki  
    • 😆 Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. No i te osoby jakby wiedziały że takie zdjęcie zrobiłeś jak najbardziej mogą zgłosić sprawę i sądownie ubiegać się o jego usunięcie, zamazanie lub o odszkodowanie jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Dlatego wcześniej pisałem o jakości zdjęć, która może zależeć od wysokości. A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"?  Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów   Edit: pogrubiłem i podkreśliłem istotną sprawę, która już poruszałem, żebyś sobie nie nadinterpretował tego co napisałem. Nie zmienia to faktu, że operator drona nie stoi ponad prawem, chyba że to służby, wtedy może mieć inne regulacje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...