Skocz do zawartości
Deportivo88

Ładowanie Quick Charge 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Xiaomi Redmi Note 5 i opcję szybkiego ładowania, więc ostatnio dokupiłem ładowarkę plus lepszy kabel. Wszystko ładnie pięknie, faktycznie super szybko ładuje, ale widać też, że przez takie ładowanie te procenty z baterii ubywają szybciej dwa razy, albo i więcej. To jaki ma sens w ogóle sens quick charge, jeśli to ma wyglądać tak, że naładuje się szybciej, ale szybciej się rozładuje telefon. Czy to tylko u mnie taka sytuacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma sens kupowanie telefonu z opcją ,a później narzekanie że ta opcja dobrze ni działa .Jeżeli producent nie dał ładowarki do szybkiego ładowania to takie ładowanie może ale nie musi działać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te procenty z baterii ubywają szybciej dwa razy, albo i więcej. To jaki ma sens w ogóle sens quick charge, jeśli to ma wyglądać tak, że naładuje się szybciej, ale szybciej się rozładuje telefon. Czy to tylko u mnie taka sytuacja ?

To całkowicie normalne. Im szybciej ładujesz tym gorzej, raz że mniej ładunku gromadzi się w baterii, dwa tworzy się wysoka temperatura która drastycznie skraca żywotność samego akumulatora. Gdzieś była jakaś praca gdzie ładnie to na mikroskopie elektronowym jest pokazane jak bateria fizycznie się niszczy od dużej mocy.

 

Ja zawsze ładuje telefon jak najsłabszą ładowarką i podłączam jak kładę się spać, więc mi nie zależy na czasie szybkości ładowania. Wolę aby bateria mi dłużej wytrzymała, zwłaszcza, że ciężko otworzyć współczesny telefon gdzie wszystko jest klejone.

 

Mój poprzedni telefon całe życie tj 3 lata ładowałem małym prądem. ładowarka 750ma na wyjściu i po tych 3 latach ciągle trzyma tak samo jak nowa i prądu trzeba było szukać po około 2 dniach.

Teraz mam nowy telefon, moc ładowania po 18W. Od razu zmieniałem ładowarkę do indukcji, to akurat super sprawa i warto coś takiego mieć, bo zapominasz o ładowaniu kablach itd, i zamiast 18W ładuje mi teraz 6W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam dwóch ładowarek, 5V 0.7A, druga 2A. Żadnej różnicy w "trzymaniu".

a mierzyłeś czy ta druga w pełni rozwija skrzydła ? głupi kabel może sprawić że z np 1.5A ładuje ci 0.5A :E w niektórych samsungach bawiąc się kablami i ładowarkami potrafi w ogóle nie ładować albo mieć 0.1A To co napisane na zasilaczu to tylko prąd maksymalny jaki jest w stanie dać. Tak samo jak baterie dochodzą do 80/90% też spada prąd ładowania pod koniec, bo ładowanie ma kilka cykli.

 

Ja mogę potwierdzić z wieloletnich obserwacji, im szybciej ładowałem telefon tym krócej trzymał na tym pojedynczym ładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma sens kupowanie telefonu z opcją ,a później narzekanie że ta opcja dobrze ni działa .Jeżeli producent nie dał ładowarki do szybkiego ładowania to takie ładowanie może ale nie musi działać .

 

 

Z tego co słyszałem mało jest producentów, którzy dodają ładowarkę do szybkiego ładowania ;)

 

Ok dzięki za wyczerpującą odpowiedź Wirmo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...