Skocz do zawartości
Skilowi_PL

Chyba karta mi wysiada

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry, mam taki problem: uruchamiam laptopa, loguje sie, zostawiam go na kilka minut by sobie na spokojnie wgrał wszystkie pliki, siedze i nagle JEBS bluescreen, spodziewałem sie go, przecież to niedziela, w niedziele zawsze sie psuje, napis: DRIVER_IRQL_LESS_OR_EQUAL i tutaj kolejny problem, przecież niedawno reinstalowałem sterownik! No dobra, resetuje go, uruchamiam, dobrze sie pulpit nie wyświetlił i jebs znowu BSOD, tym razem jakiś jaśniejszy (zawsze mam ekran jak najmocnien przyciemniony) ale nie było napisane co go wywołało, tylko na dole było pełno gwiazdek i napis BCWL664.exe czy jakoś tam, cholera, pierwsze widze, resetuje pojawia sie komunikat że problem z uruchomieniem systemu był itp. i czy chce go uruchomić normalnie czy naprawić. Wybieram by naprawić. Komputer sie zawiesza i to pożądnie, na nic nie reaguje. Resetuje go, uruchamiam, cały czarny ekran, bez myszki, dioda odczytywania od dysku milczy, tak samo od internetu i capsa, tylko dioda ładowania i czy laptop jest uruchomiony. Czy możliwe jest że mi właśnie GPU wysiadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest że mi właśnie GPU wysiadło?

 

Jest możliwe, niezależnie od tego co się dziej z twoim laptopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytałem się kilku ludzi i sprawdziłem za pomocą BlueScreenViewer że brakuje mi 3 plików: ntoskrnl.exe nvlddmkm.sys i coś co znikło mi niedawno: ataport.SYS. Logi wyglądają tak:

2019-09-15 IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL spowodowany brakiem ntoskrnl.exe

2019-09-15 KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED spowodowane brakiem ntoskrnl.exe

2019-09-15 DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL spowodowane brakiem nvlddmkm.sys

2019-09-15 DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL spowodowane brakiem nvlddmkm.sys

2019-09-22 IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL spowodowane brakiem ataport.SYS

2019-09-22 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA spowodowane brakiem ntoskrnl.exe

 

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak przywrócić te pliki? Czy trzeba je instalować i one same przejdą tam gdzie trzeba czy może je przerzucać to najróżniejszych folderów?

Edytowane przez Skilowi_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym stawiał na wysłużony dysk pełen badsectorów skoro pliki znikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dysk hirensbootem, jest cały sprawny, 500GB, za niedługo kupuje SSD, czy po tej zamianie powinien przestać znikać mi pliki?

Bardzo duże tego prawdopodobieństwo, jestem chujwiektórym właścicielem tej maszyny a nic nie było w nim zmieniane, on chodzi od 9 lat na tych samych kościach RAM, procesorze dysku i GPU

 

na wszelki wypadek jeszcze raz go przeskanuje

Edytowane przez Skilowi_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaczyna wyglądać na uszkodzenie płyty głównej.

ntoskrnl.exe to podstawa działania systemu operacyjnego. Żadnego z tych plików nie brakuje - po prostu sprzęt dostaje ciężkiego p-dolca.

 

Na twoim miejscu zrzuciłbym istotne dane na inne urządzenia, przywrócił komputer do ustawień fabrycznych z partycji odzyskiwania, zaktualizował system, wykonał diagnostykę pamięci, a potem testy stabilności. Każdy z tych kroków jest albo oczywisty, albo bardzo dokładnie opisany na google.

 

PS.

Przedmówcy trochę się miotają.

Pierwszy specjalizuje się w góralskiej prognozie pogody, bo zawsze może padać labo nie, a drugi wierzy w plikowe duchy-łakomczuchy, które na chybił-trafił zjadają pliki systemowe :]

Jeśli sprzęt jest faktycznie dziewięcioletni, trzeba zacząć myśleć nad wymianą.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy trochę się miotają.

Pierwszy specjalizuje się w góralskiej prognozie pogody

 

To była bardziej żartobliwa uwaga, że grafika też mogła się popsuć razem z całą resztą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makavcio2 to jak go obciążyć? nie mam zbędnego oprogramowania, system i dwie gry, mam podpiętą karte mikro SD 4GB i tam przetrzymuje zdjęcia, więc na dysku mam tylko system i dwie gry które nie ważą 20GB, mam jeszcze 365GB wolne, CCleanerem czyściłem. A płyta główna w jaki sposób miałaby być uszkodzona? Fizycznie czy coś w kodzie? Jak go otwierałem wszystko było dobrze, żadnych ułamań, nic, komputera przywrócić nie moge, bo żadnych kopii nie ma. To co robić?

 

Wczoraj działał mi ładnie, wręcz pięknie, żadnych ścinek podczas grania ani innych czynności, a dzisiaj takie chece odwala, tydzień temu pomogła mu reinstalacja sterownika graficznego, potem znowu chodził płynnie, on zawsze psuje sie w niedziele. Zawsze. Przez tydzień potrafi ani jednej ścinki wyłapać, a w niedziele zawsze nawala bluescreenami

Edytowane przez Skilowi_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płyta główna w jaki sposób miałaby być uszkodzona? Fizycznie czy coś w kodzie?

 

Sa 3 rodzaje uszkodzeń. Fizyczne, w kodzie i psychiczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - ja się zapytam wpierw co to jest za laptop - Producent, model i jaki jest w nim system operacyjny.

 

Jeżeli siedzi w kompie dodatkowa grafika Ati/Nvidia, to ta zwyczajnie mogła się odkleić (czyt - zimne luty się porobiły).

 

Również i inne elementy potrafią się odklejać, kondensatory tracić parametry albo wysychać/etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...