Skocz do zawartości
pikiczu

[1000zł] z możliwie sprawnym prockiem i jakakolwiek karta graficzną

Rekomendowane odpowiedzi

Priorytety:

1. zmieścić się w budżecie 1000zł

2. mocny procek jak na tą cenę.

3. lol lub cs:go żeby nie było mniej niż 60 fps na full hd

 

Myślałem nad czymś takim:

https://allegro.pl/oferta/dell-7020-i5-4570-8gb-ssd-256gb-dvdrw-w10p-sff-8285265548 [800zł]

 

Do tego dokupić kartę graficzną GeForce GT630 2GB DDR3 [140zł]

 

Co sądzicie? Czy to ma sens? Czy coś nowego lepiej może, choć w tym budżecie to raczej braknie.

 

PS na moje amatorskie oko to w tej cenie można wybierać tylko w 4 gen: i5-4670, i5-4570, i5-4590, chyba lepszego się nie znajdzie.

Edytowane przez pikiczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry są okej, ale jeśli nie ma tu jakiejś konkretnej przyczyny to nie bierz obudowy Sff - są tam słabe zasilacze i jest mało miejsca, szczególnie na kartę graficzną.

Do tego absolutnie nie żadne Gt630, bo taką słabą grafę to już tam masz zintegrowaną w procku.

 

Szukasz w całości czy możesz sobie sam poskładać?

 

Osobiście stanąłbym na głowie żeby złożyć coś takiego:

-ryzen 1600 (używka na ali ~320zł)

-płyta na b350/b450 (używka na gw ~200zł)

-8gb ram (używki ~130-150zł)

-SSD (nowy 256gb ~100-150zł)

-Zasilacz (używany 40-60zł)

-Obudowa według własnego uznania (od 5zł do 150zł)

zostaje grafa:

-Gtx660/Gtx950 (~200/230zł)

Edytowane przez Skyline_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie wejdzie do obudowy z pierwszego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry są okej, ale jeśli nie ma tu jakiejś konkretnej przyczyny to nie bierz obudowy Sff - są tam słabe zasilacze i jest mało miejsca, szczególnie na kartę graficzną.

Do tego absolutnie nie żadne Gt630, bo taką słabą grafę to już tam masz zintegrowaną w procku.

 

Szukasz w całości czy możesz sobie sam poskładać?

 

Osobiście stanąłbym na głowie żeby złożyć coś takiego:

-ryzen 1600 (używka na ali ~320zł)

-płyta na b350/b450 (używka na gw ~200zł)

-8gb ram (używki ~130-150zł)

-SSD (nowy 256gb ~100-150zł)

-Zasilacz (używany 40-60zł)

-Obudowa według własnego uznania (od 5zł do 150zł)

zostaje grafa:

-Gtx660/Gtx950 (~200/230zł)

 

A czy ten zestaw wejdzie w SSF?

Co sądzisz żeby ryzen 1600 zamienić na Ryzen 3 2200G?

Rzeczywiście może złożenie byłoby tu najlepszą opcją i ciekawą przygodą :D

Edytowane przez pikiczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O człowieku, a już myślałem, że decyzja zapadła i spokój, Ty mi tutaj takie wątpliwości zasiewasz:) Jeśli chodzi o monitor to wymiana na większy nie wchodzi w grę, bo zwyczajnie mi się nie zmieści i musiałbym kombinować z uchwytem naściennym i raczej by się to nie udało, bo byłoby za wysoko. Dlatego monitor zostaje czy tego chcę, czy nie chce. Co do tych kart, ich opłacalności, sensowności nabycia itd. to jakbym rzeczywiście miał w planach całonocne posiedzenia przy gierkach, to pewnie bym się w to bardziej angażował, ale biorąc pod uwagę, że na gierki nie zamierzam (choćbym chciał) poświęcać więcej niż 3-4 godziny tygodniowo i zważywszy na listę tytułów do ogrania (która jest dużo bardziej obszerna, niż to co tutaj podałem, bo wymieniłem tylko te "najbardziej" wymagające sprzętowo) w które do tej pory nie miałem nigdy okazji zagrać (bo sprzęt na to nie pozwalał), to zanim nadrobię tę kupkę wstydu, to pewnie już ze trzy generacje miną i okaże się, że wszystko będzie do wymiany, a ja będę już za stary, żeby wcelować myszką w przeciwnika  Plus, nie mam za bardzo głowy do kupowania używanego sprzętu, nawet jeśli wiem, że może się to odbijać na moim portfelu, ale po to pracuję, żeby móc sobie raz na jakiś czas zrobić taki (w sumie to nieuzasadniony i zbędny do życia) prezent. W związku z tym dziękuję za chęć ucywilizowania mnie jako gracza, ale chyba jednak zostanę przy tym na co się zdecydowałem.      
    • Do 90cm to daleko. Ja gram na 48" z takiej odległości w Apex Legends. UltraWide w FPSach wypada różnie. Nieraz trochę bardzo ucieka minimapa w bok albo inne czesci interfejsu. W CoD można sobie go zadiustować. Ale w Apexie już nie. Z kolei w Overwath na UltraWide przez pewien czas grało się z pasami po bokach, bo niby czitujesz jak taki używasz. idąc w tą stronę powinni byli zablokować 30FPS/Hz bo nie każdy ma monitor 100Hz+ albo komputer który pociągnie ponad 30FPS Za to z technicznego punktu widzenia, nawet DukeNuken3D działa z UWQHD całkiem sprawnie  
    • Polecam tego użytkownika @kola01 Po zmianie timingów read write copy ~65/89/65 k, sprawdzone w memtescie extreame bez błędów. Próbowalem na tych samych timingach tez 6200 ale tu juz sypalo bledami.
    • gratulacje czarna tapeta lub automatyczna żonglerka tapetami co jakis czas, ukrywanie paska, brak ikonek na pulpicie i wygaszacz obrazu, unikać wyświetlania statycznego kontentu godzinami bez przerwy (loga stacji telewizyjnych czy agresywne hudy) możesz też to olać i używać jak chcesz : ) masz gwarancję (doczytaj czy Samsung daje gwarancję na wypalenia do swoich Tv, bo tego nie wiem) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- w temacie wypaleń czy ktoś z użytkowników C2 lub C3 często grywa w ultrawide (kustomowa rozdziałka) i zauważył jakeś małe retencje/wypalenia tym spowodowane (nierówne zużycie panelu)?
    • Czyli wszystko się zgadza co napisałem?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...