Skocz do zawartości
maniakkostek

Siema czy ten komp ma jakąkolwiek racje bytu?

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer jest mi potrzebny do programowania do szkoły ale oczywiście w gry też czasami trzeba pograć haha

Nie jestem też do końca pewien czy te komponenty będą do siebie pasować, w szczególności czy zasilacz da się podpiąć do innych części.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

post-612229-15691466851869_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałbym o Ryzenie 3600X zamiast 2700X, no i RAM szybszy koniecznie... 3200 albo lepiej 3600MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie streamujesz to ryzen 3600 będzie wydajniejszy. Weźmiesz do tej płyty aktualizację biosu to cenowo wyjdzie podobnie. Ramy w tej samej cenie bodajże (chyba ze juz się coś zmieniło) ballistixy 3000mhz CL15, które się bardzo dobrze kręcą więc takie 3400-3600mhz na CL16 powinieneś wykręcić. Zasilacz możesz brać vero 500w. Jak nie masz zewnętrznego napędu dvd to weź system na pendraku bo signum sg1 nie ma kieszeni na napęd wewnętrzny.

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do windowsa to najlepiej chyba wziąć tego, który jest tańszy.

Jeżeli wersja z płytą jest tańsza to można za pomocą narzędzia MediaCreationTool utworzyć bootowalnego pendriva z windowsem samemu, jeśli oczywiście ma się takiego w domu, a następnie podczas instalacji wpisać klucz z pudełka od płyty dvd.

Można też za kilkanaście dolarów kupić sam używany klucz, nie jestem pewien czy jest to 100% legalne w polsce, ale z tego co słyszałem tak robią i 500zł w kieszeni zostaje.

 

Ryzen 3000, uruchomi się na b450 z okrojonym biosem tylko, musisz się przygotować na możliwe problemy z kompatybilnością, długi post itp.

 

Ogólnie zestaw całkiem spoko dla niewymagającego gracza, jedynie te ram daj 3000mhz cl15 i podkręć samemu. Ja bym jeszcze zmienił zasilacz na golda i 550w wystarczy np. Supremo M2 550W 80 Plus Gold.

Jak chcesz lepsze osiągi w grach i lubisz rosyjską ruletkę to możesz spróbować szczęścia z r5 3600 i b450 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows bierz który tańszy (pendrive/dvd), ponieważ i tak najlepiej jest zrobić pendrive bootowalny ze strony MS i mieć od razu najnowszego W10, a nie ściągać kolejne aktualizacje.

RAM zmień jak pisze poof na Crucial Ballistix 3000mhz cl15, płytę na MSI b450/m, łatwiej robić OC CPU i RAM. Ryzen może być 2700 za 789zł w x-kom https://www.x-kom.pl/p/421250-procesor-amd-ryzen-7-amd-ryzen-7-2700.html. Trochę zmieniając podzespoły, dałoby się wygospodarować kasę na gtx1660Ti. https://www.x-kom.pl/lista/36l7t9207 4956zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...